Aká je šanca, že sa k sebe po rozchode vrátite?

od | feb 5, 2018 | Ako získať späť expartnera | 3 komentáre

Je to jedna z najčastejších otázok, aké od svojich klientiek dostávam. A moja odpoveď je vždy rovnaká:

„Závisí to na mnohých faktoroch.“

Chápem, keď sa snažíš získať svojho ex späť, je to to posledné, čo chceš počuť. Chceš jasnú odpoveď. A priznávam, že niektoré klientky mi naozaj nedajú pokoj, kým im nepoviem presné percentá.

Nemôžem to však povedať. Neviem to. Neviem predpovedať budúcnosť. Vážne.

No ale ty si aj tak prišla pre presné percento. A tak som premýšľal. Čo keby som zo svojich skúseností a štatistík predsa dokázal dostať nejaké číslo? A čo keby som si pomohol ešte štúdiami a názormi expertov? Dá sa z toho predsa vydedukovať nejaké konkrétne číslo?

A presne preto vznikol tento článok.

Nebolo jednoduché prísť s presným percentom, pretože nie je veľa výskumov, ktoré by sa venovali rozchodom a následným návratom. No napokon sa mi podarílo prísť na jedno konkrétne číslo.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Ako som hľadal výsledok?

Ak niečomu verím, tak sú to podložené fakty. Nemám rád, keď niekto hovorí niečo, čo vlastné nemá ničím potvrdené.

Preto som sa pri hľadaní konkrétneho percenta sústredil na to, aby boli štatistiky a dáta čo najobjektívnejšie. Sústredil som sa na tieto dva zdroje:

 • Vedecké štúdie, ktoré prišli s konkrétnym percentom
 • Experti (psychológovia, terapeuti) a ich štatistiky

Aby to bolo čo najpresnejšie, rozhodol som sa tieto čísla zozbierať a spraviť z nich priemer.

Čo hovoria o tvojich šanciach vedecké štúdie?

V tejto časti sa budeme sústrediť na štyri vedecké štúdie, na ktoré sa mi podarilo naraziť. Tieto štyri štúdie sa venovali presne tejto téme a prišli s presným percentom.

Každú štúdiu ti predstavím, poviem ti svoj názor a následne ti poviem konkrétne číslo. Potom to spriemerujem a prídeme s výsledkom. Následne sa budeme venovať expertom a urobíme to isté. Znie to dobre?

Štúdia č.1: Agentúra Associated Press

Associated Press je obrovská tlačová agentúra, ktorej správy a fotografie odoberajú média na celom svete. Spolu s Reuters patrí medzi absolútnych lídrov vo svojej oblasti.

V rku 2015 prišla táto agentúra s anketou, kde sa 1240 ľudí spýtala pár zaujímavých otázok, ktoré sa týkali ich ex. Jedna z týchto otázok bola, či sa danej osobe už niekedy podarilo dať dokopy so svojim ex partnerom.

41% opýtaných povedalo, že áno.

Samozrejme, nie je to úplne presné. Táto otázka sa nepýtala na konkrétnu osobu, ale na to, či sa niekedy danej osobe podarilo vrátiť sa k svojmu ex. Znamená to, že človek, ktorý mal povedzme 5 partnerov, sa vrátil aspoň k jednému z nich.

Čo ale nič nemení na tom, že je to legitímna štúdia a je fajn začiatkom pre náš prieskum.

Štúdia č.1 – 41%

Štúdia č.2: Doktorka René Dailey

V roku 2009 si doktorka René Dailey z Texasu povedala, že by bolo zaujímavé spýtať sa študentov otázku, koľko z nich sa kedy vrátilo k svojmu ex partnerovi.

Aj v tejto štúdii je problém a to ten, že kým prvá anketa sa venovala ľuďom všetkých vekových kategórií, táto štúdia sa venovala výhradne študentom. Osobne si myslím, že pri mladších ľuďoch je prirodzené, že sa k svojim ex vracajú častejšie. A to potvrdila aj táto štúdia.

Výsledok? 65%!

Štúdia č.3

Tretiu štúdiu realizovala v roku 2012 skupina pánov, ktorá cielila na skupinu medzi 17-24.rokom života. Čo je síce dosť podobné výskumu na univerzite, no predsa len je to rozpätie o niečo málo väčšie. Títo štyria páni napokon zistili, že sa k svojmu ex partnerovi vráti 44% mužov a žien.

Štúdia č.4: Amber Vennum

Túto poslednú štúdiu považujem za najmenej presnú, pretože sa sústredila len na páry, ktoré už spolu bývali. Realizovali ju na Kansas State University a výsledkom bolo, že sa k sebe vráti 37% párov.

Viem, že to nie je tá najlepšia štúdia, ale ver mi – strávil som celé hodiny prieskumom a hľadaním niečoho, čo by nám mohlo v článku poslúžiť. A boli to fakt nudné hodiny a našiel som fakt nudné výskumy. No čo by som pre teba neurobil 🙂

Zhrnutie

Takže máme štyri štúdie a štyri rôzne výsledky.

 • 41%
 • 65%
 • 44%
 • 37%

Takže keď si z toho spravíme priemer, výsledkom je:

46 percent!

Čo si osobne myslím, že je celkom solídne číslo, aj vzhľadom na to, že priemer pokazila štúdia, ktorá sa venovala párom, ktoré žijú spolu. Takéto páry totiž majú mnoho špecifických problémov.

Druhá vec, na ktorú som prišiel je, že najväčšiu šancu na návrat majú práve mladí ľudia medzi 18 – 22.rokom života. Takže ak patríš do tejto kategórie, môžeš sa usmievať.

No toto nie je všetko. Ešte tu máme druhú polovicu údajov, ktoré treba analyzovať. Poďme na to, opýtajme sa expertov!

Čo hovoria na tvoje šance experti?

Nechcel som sa venovať len štúdiam. Je na nich predsa len niečo neosobné a myslím si, že experti ti k danej problematike dokážu povedať viac. Preto som oslovil štyroch expertov zo všetkých oblastí, aby sme prišli na to, aké sú tvoje šance naozaj.

 • Profesionálny vzťahový konzultant
 • Sexuológ
 • Psychiater
 • Manželský poradca

Ak som niečo počas tohoto prieskumu zistil, tak je to to, že experti si veľmi dobre uvedomujú fakt, ako tvoje šance závisia veľmi podľa situácie. Preto je pre nich oveľa ťažšie povedať konkrétne percento. Vlastne, jeden z nich si dokonca na konkrétne číslo netrúfol. Takže budeme napokon pracovať len s troma výsledkami.

Expert č.1: Martin Klein

Hovorí ti niečo to meno? No hej, to som predsa ja!

Týmto problémom sa profesionálne venujem už nejaký ten rok, živí ma to a mám za sebou veľa úspešných prípadov. No prísť s konkrétnym percentom aj tak nebolo jednoduché. Napokon, nie každá klientka mi napokon prezradila, či sa jej podarilo jej ex získať späť.

Počítal som teda napokon len s klientkami, s ktorými som pracoval osobne. Nie je to asi presné číslo, ale z hlavy by som povedal, že som pomohol získať ex partnera späť približne 45% klientkám. 

Len 45%?

Len 45%. Vieš prečo? Pretože pravdou je, že väčšina klientiek, s ktorými pracujem, neaplikuje informácie odomňa tak, ako by mali. Tie, ktoré urobili všetko tak, ako som im povedal, sú vo väčšine prípadov úspešné.

Expert č.2: Sexuológ

Druhým expertom je môj dobrý priateľ, ktorý pracuje ako sexuológ. Na moju otázku odpovedal toto:

„Pre veľa mojich klientiek hrajú ich ex v živote významnú rolu. Dokonca aj keď stretnú iného muža, aj tak je súčasťou ich života a myslenia. Veľa mojich klientiek nosí rôzne kamene a nechávajú si veštiť budúcnosť, len aby zistili, či môžu svojho ex získať späť. 

Osobne predpokladám, že sa k svojmu ex vráti možno 25% z nich. A zhruba polovica z nich sa do 6 mesiacov opäť rozíde.“

25% je najnižšie číslo v článku, no neprekvapuje ma. Zaujala ma však informácia, že až polovica párov, ktoré sa dajú znova dokopy, sa do 6 mesiacov znova rozíde. Pekná pripomienka toho, že ani po tom, čo ho získaš späť, ešte nemáš vyhraté. Neboj, aj na to vo svojom prémiovom kurze myslím.

Expert č.3: Psychiater

Pre názor psychiatra som sa obrátil na rodinnú známu, ktorú si veľmi vážim a považujem ju vo svojom obore za špičku. Aj jej pohľad bol veľmi zaujímavý a prínosný:

„Veľa klientiek sa ma pýta, či dokážu získať svojho ex späť a čo by mali urobiť preto, aby sa im to podarilo. Často mi tvrdia, že svojho ex stále milujú a spravili by všetko preto, aby boli opäť spolu, hoci mohol byť ten vzťah plný problémov a niekedy aj fyzického násilia. 

Myslím si, že šance, či žena môže získať svojho ex, sa nedajú vypočítať. Veľa závisí na tom, čo bolo príčinou rozchodu a aký vzťah bol. 

 • Ak bol vzťah vzrušujúci a medzi dvojicou bola silná chémia, šance sú celkom vysoké. Chémia totiž často nakoniec predčí logiku. V každom prípade platí, že ak dvojica nepracuje na tom, aby bol vzťah na druhý pokus iný, väčšinou to opäť končí rozchodom.
 • Myslím si, že najväčšie šance majú tí, ktorých rozdelila možno nová práca (spojená so sťahovaním) a podobne. Keď za rozchod jednoducho mohla len logistika. Ak takýto pár nájde riešenie, môže to fungovať a šance sú vysoké.
 • Ak muž inicioval rozchod preto, že mu chýbala sloboda (a iné ženy), šance sú podľa mňa mizivé a sama žena za to príliš nemôže.“

Neviem ako ty, ale mne prídu tieto informácie naozaj fascinujúce. Tvoje šance naozaj výrazne závisia od danej situácie.

Konkrétne percento som napokon nedostal, no myslím, že to ani nevadí.

Expert č.4: Manželský poradca

Napokon som sa spýtal osoby, ktorá sa venuje poradenstvu pre manželov.

„Podľa mňa sa ľudia k svojim ex častejšie vrátia ako nevrátia. No často je to len preto, že cítia vinu, záväzok, alebo si jednoducho potrebujú potvrdiť, že svojmu ex nie sú ľahostajní. Sú aj prípady, že sa ženy snažia byť so svojim ex len preto, že neznesú pomyslenie na to, ako je s inou ženou. Alebo im jednoducho chýba pozornosť. 

V každom prípade si myslím, že po rozchode by si každý mal dopriať čas na usporiadanie myšlienok. Prípadný návrat je potom stabilnejší a podložený na pevnejších základoch“

Ženy sa k svojim ex vraj častejšie vracajú ako nie..

Ako to vyjadriť percentami? Asi 51%.

Akú máš teda šancu, že získaš svojho ex späť?

Blížime sa do veľkého finále. Toto je moment, na ktorý si čakala. Dal som všetko dokopy, aby som pripravil jedno konkrétne číslo, ktoré vyjadrí tvoje šance na úspešný návrat.

Zhrňme si najprv, čo sme doteraz zistili. Štatistika na základe štúdií nám povedala, že tvoje šance na návrat k tvojmu ex sú 46%.

A potom sme tu mali expertov, od ktorých som dostal ďalšie čísla. Aké?

 • 45%
 • 25%
 • xxx
 • 51%

Keď si z toho spravíme priemer, zistíme, že podľa expertov je tvoja šanca 40%. Je to o niečo menej ako pri štúdiach, no naozaj len tesne a napokon si to aj tak ideme celé spojiť. Takže aké je výsledné číslo zo všetkých dát, ktoré sme dnes pozbierali?

Si pripravená?

Podľa môjho prieskumu je šanca, že sa ti podarí získať späť tvojho ex, 43%!

Osobne si ale myslím, že ak žena vie, čo robí, je toto číslo podstatne väčšie. Pretože koľko z opýtaných naozaj vedeli čo robia? Koľkí z nich mali prístup k môjmu prémiovému kurzu? Keby všetci, to číslo by bolo oveľa zaujímavejšie.

To len tak mimochodom 🙂

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…