9 dôvodov, prečo ti bývalý ozval po rozchode

od | feb 7, 2018 | Ako získať späť expartnera | 69 komentáre

Neraz som hovoril o tom, že ak aplikuješ pravidlo nulového kontaktu, je dosť veľká šanca, že sa ti tvoj ex ozve sám.

Než si ale rozoberieme v iných článkoch to, aká je ideálna odpoveď na jeho snahu, povedzme si, čo cíti a aké myšlienky mu prechádzajú hlavou, keď sa rozhodne ti napísať.

Každá jeho správa totiž v tebe určite vyvoláva zvedavosť. Stále ťa miluje? Stále mu na tebe záleží? Alebo prečo sa ozval?

V tomto článku rozoberiem 9 najčastejších dôvodov, prečo sa muži ozývajú svojej ex. Podľa jeho úmyslu potom môžeš na jeho snahu adekvátne reagovať.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Ako zistiť, z akého dôvodu sa ti ozval?

Ak chceš vedieť, prečo ti vlastne píše, potrebuješ si všímať dve veci:

Ak si totiž v období nulového kontaktu, tvoj ex je minimálne tak zraniteľný ako ty.

Viem čo si myslíš..

„Ak je smutný a zraniteľný, prečo mi proste nenapíše, že ma chce späť?“

Nuž, tvoj ex sa rozhodol rozísť sa s tebou a ak je dostatočne silný, slabšie chvíle by ho od tohoto rozhodnutia nemali odradiť. Preto pri každej správe od neho zváž, o čo mu vlastne ide a či by si mala vôbec odpísať.

Všetky dôvody, ktoré budem v tomto článku rozoberať, som zozbieral od stoviek klientiek, s ktorými som v minulosti pracoval. Poďme rovno na ne:

Cíti vinu

Poďme si niečo povedať o pocite viny.

Tvoj ex ti môže napísať len preto, že sa cíti zle. Je to najčastejší dôvod, prečo sa ex ozývajú a často to bývajú napr. muži, ktorí ti boli neverní, muži, ktorí sa miesto poriadneho rozchodu proste vyparili, alebo jednoducho urobili niečo fakt zlé.

Po normálnych rozchodoch niečo takéto nie je úplne bežné.

Tieto správy sa zvyčajne točia okolo výrazov ako:

 • Mrzí ma to
 • Zaslúžiš si niekoho lepšieho
 • Kiežby som vtedy konal inak

Je osamelý

Opäť veľmi častý dôvod, prečo sa muž počas nulového kontaktu ozve, obzvlášť niekde medzi tretím a štvrtým týždňom. Bol zvyknutý, že ste si písali každý deň a keď tu zrazu nie si, cíti osamelosť.

Začnú mu chýbať drobnosti ako tvoje „dobré ráno“ alebo „aký si mal deň“. Obzvlášť ak ste spolu boli relatívne dlho.

Tieto správy sú naopak nepravdepodobné vtedy, ak sa tvoj ex stretáva s novou ženou. Ak by sa aj cítil osamelo a chýbala by si mu, túto prázdnotu si bude vypĺňať u niekoho iného.

Dobrou správou je, že je pravdepodobne v novom „vzťahu“ len z pomstu, chýbaš mu a nové dievča je jeho prostriedok na to, aby na teba nemyslel.

Správy, ktoré ex posielajú, keď sú osamelí, sú úplne bežné. Niečo ako:

 • Ako sa máš?
 • Videl som ťa včera v meste?

Nuda

Takéto správy prichádzajú často v neskoršej fáze, teda až po období nulového kontaktu.

Prvé týždne po rozchode sú pre mužov totiž zvyčajne vzrušujúce. Zrazu je single, cíti sa byť slobodný a chce robiť všetky tie veci, ktoré pri tebe vraj robiť nemohol. A tak párkrát ide von, minie kopec peňazí, až zrazu zistí, že všetci jeho kamaráti majú frajerky a on sa vráti do každodennej rutiny – telka, hry, Tinder, jedlo z donášky a práca.

V tejto fáze zistí, že ten život s tebou vlastne nebola až taká nuda a preto ti pošle správu.

Ak má novú priateľku, je to zároveň znamenie, že mu jeho nová známosť začína liezť na nervy a jeho vzťah dlho nevydrží. Nehovoriac o tom, že keby sa ja stretávam s novou ženou a ona vypisuje svojmu bývalému, asi by som sa s ňou rýchlo rozlúčil.

Ak ti píše z nudy, spoznáš to podľa týchto znakov:

 • Nesnaží sa príliš
 • Nemá nič zaujímavé, čo by ti povedal
 • Neudržiava pravidelný kontakt
 • Píše ti len vtedy, keď nemá čo robiť
 • Píše ti, no nechce sa stretnúť

Hnev

Tieto správy prichádzajú najčastejšie počas obdobia nulového kontaktu, prípadne po tvojej prvej správe.

Ak ti píše počas nulového kontaktu, je dosť možné, že je jednoducho naštvaný, že ho ignoruješ. Ak naopak naštvane reaguje na tvoju prvú správu po období nulového kontaktu, je to znamenie, že je to stále príliš skoro a jeho negatívne pocity sú stále prítomné.

Je dosť možné, že sa ti po pár hodinách ospravedlní, aby sa neskôr nahneval znova. Obzvlášť, ak si ho podviedla alebo si to bola jednoducho ty, kto inicioval rozchod. Znamená to totiž, že stratil kontrolu nad vzťahom a to je pre mužské ego dosť silná rana.

No mám pre teba aj jednu veľmi dobrú správu, ktorú asi v jeho hneve nevidíš. Jeho hnev totiž znamená, že na určitej úrovni k tebe stále prechováva určité pocity.

Prečo?

Pretože opakom lásky nie je nenávisť, ale ľahostajnosť.

Ak sa k tebe správa s hnevom a nenávisťou, znamená to, že k tebe stále niečo cíti a to ho robí smutným a nešťastným. Je sklamaný, že jeho očakávania od vzťahu s tebou sa nenaplnili a snaží sa ťa za to potrestať.

Nahnevaný správy je veľmi ľahké identifikovať:

 • Obviňuje ťa z rozchodu
 • Je nešťastný
 • Hovorí, že sa s tebou už nikdy nechce rozprávať
 • Hovorí ti že ťa nenávidí
 • Uráža ťa

Sex

Myslím, že tieto správy poznáš a dosť možno ich aj nenávidíš. Tvoj ex ti ich pošle jednoducho preto, že je nadržaný a chce sa s tebou vyspať.

Buď opatrná, to že tvoj ex chce sex neznamená, že chce byť s tebou. A to, že s ním ten sex mať budeš ti ho ani späť nezíska. Ak si myslíš, že tým v ňom prebudíš nejaké city, mýliš sa. JE to v skutočnosti úplne naopak a vážne poškodíš svoje šance, že ho získať späť.

Ak sa s ním totiž vyspíš bez toho, aby ste spolu boli vo vzťahu, ukážeš mu tým, že sa vôbec nemusí snažiť, navyše mu tým ukáže, že si typ dievčaťa, ktoré sa nevyhýba nezáväznému sexu, čo pre žiadneho muža nie je atraktívne.

Muži majú radi nezáväzný sex, no nemajú radi ženy, ktoré preferujú nezáväzný sex.

Ak sa tvoj bývalý snaží zavolať ťa k sebe „na kávu“, znamená to, že si pre neho stále fyzicky atraktívna, čo je dobrá správa. No ak sa chceš stať opäť jeho priateľkou, potrebuješ budovať primárne emocionálnu príťažlivosť.

Nezabúdaj, že nedosiahnuteľná žena odmieta takúto snahu o sex. Ako to rozoznať?

 • Píše ti len neskoro v noci
 • Píše ti opitý
 • Flirtuje s tebou a píše ti so sexuálnym podtónom
 • Chce tvoje nahé fotky
 • Pozýva ťa k sebe domov

Chýbaš mu ako kamarátka

Tieto správy môžu prísť aj počas nulového kontaktu, aj po ňom.

To, že ste sa rozišli neznamená, že ťa musí nenávidieť. Možno mu naopak chýba tvoja spoločnosť, no nie ako ľúbostného partnera, ale ako kamarátky, ktorej mohol povedať všetko.

Ak si myslíš, že je to dobrá správa a mala by si sa hneď stať jeho kamarátkou, tak sa okamžite zastav. Ver mi, posledné, čo v tejto chvíli chceš, je stať sa jeho kamarátkou. Dostať sa z pozície kamarátky do pozície priateľky je totiž jednou z najťažších vecí, s akou sa môžeš pasovať.

Na druhú stranu je ale veľmi zriedkavé, že by muž chcel zo svojej ex natrvalo spraviť len svoju kamarátku, muži sa totiž „len“ kamarátia so ženami, ktoré buď nepovažujú za atraktívne, alebo ich vnímajú ako svojej sestry. A ak som s niekým už mal vzťah s fyzickým kontaktom, nepovedal by som, že takáto žena by pre mňa nemala byť atraktívna alebo by mala byť „ako sestra“.

Jedným z dôvodov, prečo z teba môže chcieť kamarátku, je jednoducho fakt, že sa mu javíš byť príliš dostupná a tým pádom ťa nepovažuje za výzvu.

Či mu chýbaš ako kamarátka, to zistíš podľa týchto znakov:

 • Vaše rozhovory sú faktické
 • Pýta sa ťa na tvoj názor na iné ženy
 • Sťažuje sa ti na svoje problémy
 • Rozpráva sa s tebou ako s mužom
 • Pripomína ti, že si skvelá kamoška

Chce zistiť, ako na tom si

Tieto správy sú najčastejšie počas nulového kontaktu a tvoj ex chce jednoducho vedieť, či v rozchode „vyhráva“. Inak povedané, chce si potvrdiť, že si na tom horšie ako on.

Tieto správy preto najčastejšie prichádzajú buď vtedy, keď sa začneš stretávať s iným mužom (pretože ho zachváti panika), alebo vtedy, keď on začne randiť s inou ženou (pretože ti chce ukázať, aký skvelý život žije).

Ak ti posiela takéto správy, znamená to len jediné – chce potešiť svoje ego. Ale takáto správa ti príde len od muža, ktorému stále záleží na tvojom názore a je to teda znak toho, že k tebe stále niečo cíti.

Motívov môže byť teda hneď viac. Možno si ťa chce ponechať ako záložný plán, keby mu nový vzťah neklapal, možno mu naozaj chýbaš a možno k tebe stále niečo cíti a chce vedieť, či to cítiš tiež.

Ako takéto správy rozoznáš?

 • Pýta sa ťa, či máš niekoho iného
 • Snaží sa v tebe vyvolať žiarlivosť
 • Začne rozhovor, no rýchlo ho aj skončí
 • Pôsobí nervózne

Vybavenie vecí

Ak ste spolu bývali, máte spoločné účty alebo si dlžíte peniaze, aj toto je dôvod, prečo sa tvoj ex môže ozvať.

Ak sa ti teda ozve s tým, že chce napr. rozdeliť váš spoločný bankový účet, je to veľmi zlá správa – znamená to totiž, že rozchod už vníma ako trvalú záležitosť. Keby ťa totiž chcel späť, tieto veci by naťahoval tak dlho, ako je to len možné, pretože by dúfal, že sa veci ešte môžu vrátiť do normálu.

Neznamená to, že ho ešte nemôžeš získať späť, znamená to len, že si v dosť zlej pozícii a potrebuješ ešte viac snahy a ešte viac trpezlivosti ako v iných situáciach.

Takéto správy je veľmi ľahké rozoznať:

 • Píše ti len o peniazoch/dome/účtoch/dieťati
 • Nechce sa s tebou stretnúť a rozprávať sa o tom medzi štyrmi očami

Chce ťa späť

Áno, viem. Na toto si čakala celý článok, že? 🙂

Toto je správa, ktorá prichádza relatívne často. Je úplne bežné, že si muž po rozchode uvedomí, akú chybu spravil. Preto sa ťa jednoducho pokúsi získať späť. Tieto správy môžu prísť kedykoľvek, aj počas nulového kontaktu, aj po ňom.

Vystáva tu ale jedna vážna otázka. Čo ak si v období nulového kontaktu a on ti napíše, že ťa chce späť? Mala by si mu odpísať a porušiť to? Logika vraví, že áno. Pravdou však je, že toto znamená, že to nemyslí úplne vážne a je to skôr krátkodobé pobláznenie. Zvyčajne sa to deje po tom, čo sa rozídete pre nejakú veľkú hádku. Popros ho ešte o nejaký čas a pravidlo nulového kontaktu dodrž.

Ak to totiž niekto myslí naozaj vážne, pokúsi sa získať ťa späť tým, že začne postupne a bude sa snažiť stať sa opäť súčasťou tvojho života.

Ako rozoznať, či ťa chce späť?

 • Pýta sa, aký si mala deň
 • Hovorí o tvojich kamarátoch a rodine
 • Hovorí o tvojom Facebooku či Instagrame
 • Chce sa s tebou porozprávať osobne
 • Hovorí vtipy, ktoré boli pre váš vzťah typické
 • Hovorí ti menom, ktorým ťa označoval počas vášho vzťahu
 • Komplimenty
 • Spýta sa ťa, či to s ním chceš ešte skúsiť 🙂

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…