Prečo ťa tvoj bývalý ignoruje?

od | feb 13, 2018 | Ako získať späť expartnera | 1 komentár

Ver či nie, existujú spôsoby, ako zistiť, prečo ťa tvoj ex ignoruje a neodpisuje ti. S touto situáciou sa pri práci so svojimi klientkami stretávam pomerne veľa a tak som za tie roky nabral nejaké skúsenosti, vďaka ktorým viem mužov lepšie pochopiť, nehovoriac o tom, že som…no muž, takže tak trochu viem, ako muži rozmýšľajú 🙂

V tomto článku spolu nájdeme príčinu, prečo ťa tvoj ex ignoruje a dám ti navyše návod, ako svoje správy vylepšiť, aby si radikálne zvýšila šance, že ti nabudúce odpíše.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Najväčšia chyba, ktorú robia ženy po rozchode?

Videla si film Čeluste?

Skvelý film Stevena Spielberga, ktorý sa stal kultom aj vďaka famóznej hudbe Johna Williamsa.

Da Da….Da Da… Da Da Da Da Da Da…

Akoby som tú melódiu počul vždy, keď sa žena rozhodne zavolať, napísať alebo navštíviť svojho ex. Muž vycíti zúfalstvo a toto zúfalstvo je pre neho to, čo je pre žraloka krv vo vode. Akurát s tým rozdielom, že jeho to nepritiahne, ale presne naopak – donúti ho to utiecť kadeľahšie.

To je najväčšia chyba žien po rozchode. Tak veľmi chcú svojho ex späť, že sa začnú ponižovať a správať zúfalo. Poďme si povedať, ako také zúfalé správanie vyzerá a ako to vníma muž.

Príliš veľa správ…

Ak čítaš môj web pravidelne, tak vieš, že pokiaľ ide o snahu získať ex späť, preferujem správy. To znamená, že správy sú dobrý nápad, no nie okamžite po rozchode. Problém je totiž v tom, že ženy sa v snahe dosiahnuť čo chcú uchýlia k desiatkam správ bez toho, aby dostali jedinú odpoveď.

V praxi takáto konverzácia vyzerá nejak takto….

 

 

Ak si to zjednodušíme, vyzerá to asi takto:

 

 

 

Problém je, že tým, že mu neustále posielaš správy ty bez toho, aby si dostala odpoveď, pôsobíš zúfalo. Skutočne dobrá konverzácia by totiž mala vyzerať takto:

 

 

V takejto konverzácii je totiž druhá osoba jej súčasťou a nepôsobíš preto ako blázon.

Ako to vníma muž?

Nebudem ti klamať, muži (aj ja) milujú pozornosť od žien, nie je na svete asi lepší pocit. No príliš veľa pozornosti naopak dokáže muža totálne odradiť a to aj od tej najzaujímavejšej ženy.

Otázka je prečo.

A odpoveď je jednoduchá. Žena, ktorá takýmto spôsobom mužovi píše, zobrazuje všetky kvality, ktoré sú pre akéhokoľvek človeka neatraktívne. V prvom rade to ukazuje, že sa takáto žena nechá strhnúť emóciami, čoho sa muži k smrti boja. Ja rozumiem, že ženy sú emocionálne bytosti, no takýto prejav zúfalstva je pre muža naozaj desivý.

Dávno, ešte na vysokej škole, som sa rozprával s jedným dievčaťom. Vymenili sme si kontakty, krátko sme si písali, no hoci mi bola sympatická, nemal som o ňu vyslovene záujem. Tak som počas konverzácie robil tisíc iných vecí, čítal som si veci na internete a podobne. Jednoducho som si dával s odpoveďami načas. Až to dosiahlo stav, že som si našiel !!!22!!! neprečítaných správ. Vieš čo mi v tej chvíli napadlo?

„Čo ak je to nejaký šialenec, ktorý mi ublíži?“

„Čo ak si ublíži, ak jej odpisovať nebudem?“

„Dúfam, že ju už nikdy nestretnem.“

Druhý dôvod, prečo je takéto správanie neatraktívne, je príliš veľká dostupnosť. Muži milujú ženy, o ktoré musia bojovať. Je to ako videohra. Je to sranda, pretože je to výzva. Akonáhle by som dostal nejakú pomôcku, ktorá by mi pomohla celú hru vyhrať za 5 minút, vôbec by ma to nebavilo. Vôbec by som z toho nemal radosť.

Takisto je to so ženami. Žena, ktorá je zúfalá, by mužovi ako keby dala pomôcku. s ktorou ju bez problémov získa. A tým pádom to pre muža prestáva byť zaujímavé.

Príliš veľa telefonátov

Dúfam, že si doteraz čítala pozorne, pretože telefonáty sú prakticky o tom istom, o čom je písanie. Len s jedným rozdielom.

Prečo preferujem správy? Pretože sú nenásilné. Na telefonáty musí byť človek v určitej nálade, obzvlášť na také, ktoré sa netýkajú povinností. Sú dni, kedy nemám chuť ísť von a nejdem. Tak ako sú dni, kedy nemám chuť dvíhať telefón a nedvíham ho.

A potom tu príde to šialené dievča, ktoré desaťkrát zavolá, pretože jej neodpisujem na internete. Nielen že ma vydesí, ešte mi aj potvrdí, že zdvihnúť telefón by fakt nebol nápad storočia.

Ako to vnímajú muži?

Už som zažil ženu, ktorá volala až príliš často a asi ťažko nájdem niečo, čo je menej atraktívne. To už mi radšej fakt mala neustále písať. Aj keď..je pomerne bežný scenár, že to robia práve ženy, ktoré nedostávajú odpoveď, že sa uchýlia k telefonátom.

A to je presne aj dôvod, prečo muža nielen odradíš, ale ti aj nezdvihne. Ak by zdvihol, čelil by zrejme poriadne nepríjemným otázkam a na to sme príliš veľkí zbabelci, pokiaľ ide o ženy, ktoré nás stihli odradiť…

Ľúbostné listy

V mojej prémiovom kurze Vzťahový reštart hovorím o tom, prečo to nie je dobrý nápad.

Ženy majú pocit, že keď nejdú veci podľa plánu, jeden dlhý ľúbostný list, v ktorom deklaruješ svoju lásku, všetko vyrieši. Vieš, čo ma však skúsenosti so stovkami žien, ktoré sa snažili získať svojho ex naučili? Že to funguje len výnimočne.

Aj správy, aj telefonáty, aj listy majú jedno a to isté spoločné. Je to prejav zúfalstva. Zase si predstavujem tú zvučku z Čelustí..

A v podstate si myslím, že ľúbostný list je vrchol zúfalstva. Vieš, ja milujem ľúbostné listy, milujem ich písať aj dostávať. Ľúbostné listy by však mali byť súčasťou šťastného vzťahu. Nemali by byť posledným pokusom o záchranu, mali by byť písané niekomu, s kým vo vzťahu si a si s ním spokojná.

Takže aj keď si veľa žien myslí, že jeden dlhý dopis ho „predsa presvedčí a všetko konečne pochopí“, v realite sa stane opak a muž sa vydesí.

Ako to vnímajú muži?

Asi ma nikto nemá rád, ale s týmto nemám príliš veľa osobných skúseností.

No mám kamarátov, ktorí si týmto prešli. Úprimne? Trochu sa za to hanbím, ale pamätám si kamaráta, ktorý nám čítal dopis od svojej ex a spoločne sme sa na tom zasmiali. Bolo to kruté, pretože chcela len jeho lásku a nevedela, ako to zachrániť, no ten dopis bol naozaj patetický a zúfalý..

Ver mi, v tejto pozícii byť nechceš.

Prečo ešte muži ignorujú ženy?

Samozrejme, existujú ak iné dôvody, prečo ti tvoj ex nemusí odpisovať. Zúfalstvo je to v 85% prípadov, poďme si rozobrať zvyšných 15%.

Chce ťa potrestať

Muži sú divní…

Nie vážne, sú. Ak vzťah nejde podľa toho, ako si to predstavujú, sú schopní začať tebou manipulovať. A tak prišiel rozchod, čo nebolo v pláne a on ťa trestá tým, že ťa ignoruje – pretože vie, že ti tým ublíži. Aj preto existuje pravidlo nulového kontaktu, aby sa upokojil a aby nemal potrebu pre takúto pomstu.

Nerád to priznávam, ale raz som to urobil aj ja. Bolo to po mojom prvom vzťahu a nebol som veru vtedy niekto, na koho by som bol hrdý.

V skratke, bol som na ňu tak nahnevaný, že som sa rozhodol ju ignorovať a to len preto, že som vedel, ako veľmi jej to ubližuje. Napísala mi, ako ju mrzí, čo urobila a ja som sa len tešil že sa trápi. (urobila niečo zlé, no moja ignorácia nebol správny spôsob, ako sa s tým vysporiadať)

Nie som na to hrdý a dnes by som sa zachoval inak, no mnoho mužov je toho stále schopných.

Využíva pravidlo nulového kontaktu

Je to zriedkavé, vlastne som to doteraz nezažil. Asi nevieš, že mám ešte jednu rovnakú stránku, ktorá sa však venuje mužom. A vždy ma hrozne bavila predstava, že by sa dvaja rozídení snažili o seba navzájom a ja by som im v tom pomáhal. No nie som si vedomý toho, že by sa to niekedy naozaj stalo.

Ak čítaš moju stránku, vieš čo je pravidlo nulového kontaktu. No a predstav si, že možno ťa tvoj ex chce späť a počúva podrobne moje rady, len aby sa mu to napokon podarilo. Je to vtipná predstava, ktorá sa síce zrejme nestane, no človek nikdy nevie.

Jednoducho sa s tebou nechce rozprávať

Nie som tu na to, aby som ti dodával falošnú nádej. Chcem, aby si vedela veci narovinu. Nechcem byť ako moja konkurencia, ktorá ti natlačí kaleráby do hlavy a bude ti hovoriť, ako je všetko skvelé a ako ho na 120% získať.

Takže úprimne. Je reálna možnosť, že ťa ignoruje preto, lebo s tebou už proste nechce mať nič spoločné. Väčšinou sú to muži, ktorí sa vysporiadavajú s neverou, alebo niečím veľmi zlým. Mám kamaráta, ktorého podviedla manželka s piatimi rôznymi mužmi, vrátane jeho najlepšieho kamaráta. Neviem ako ty, ale ja sa mu nečudujem, že s ňou nechce mať nič spoločné.

V takomto prípade s tým už prakticky nič nemôžeš spraviť.

Ako zariadiť, aby ťa prestal ignorovať

Buďme realisti. Ak si mu nespravila niečo naozaj strašné, bolo by zvláštne, ak by ti už nikdy v živote nenapísal.

Otázka je, čo a ako to napíše. Resp. odpíše. Pretože to, že dostaneš konečne odpoveď, ešte nemusí byť výhra.

Dobré, zlé a nepríjemné odpovede

Ak ti tvoj ex konečne odpíše, môže to urobiť troma rôznymi spôsobmi. Poďme si ich rozobrať.

Dobrá odpoveď

Ak ti odpíše a reaguje pozitívne na tvoju snahu, nazývame to dobrou odpoveďou.

Vyzerá to asi takto:

 

 

Zlá odpoveď

Zlá odpoveď nepôsobí arogantne alebo nepríjemne, sú to však jednoslovné odpvoede, ktoré ťa síce neurážajú, no vieš, že nie je všetko v poriadku.

 

Nepríjemná odpoveď

Takáto odpoveď je niečo, čo nechceš dostať. Je to odpoveď, ktorou ťa doslova zotrie z povrchu zemského.

 

 

Ako dostať dobrú odpoveď?

Asi si pochopila, že nejde len o to dostať odpoveď, ide o to dostať dobré odpovede. A ja poznám spôsob, ako to docieliť. Zaujíma ťa, ako na to?

Počujem áno?

Pravidlo nulového kontaktu

Povinný a nevyhnutný základ, ktorým si potrebuješ prejsť. V prvom rade sa vďaka tomu zbavíš nálepky „zúfalá“ a tiež ti to môže pomôcť otočiť stôl. Čo tým myslím?

Muži sú ako psy. Máme radi rutinu. Takže ak sme zúfalí, že sa o nás nejaká žena snaží a ona sa zrazu totálne odmlčí, začneme sa pýtať, čo sa stalo. A to presne chceš, aby sa stalo. Napokon to bude on, kto sa zúfalo bude snažiť zistiť, čo sa tu deje, kým ty budeš 30 dní mlčať a pracovať na tom, aby si bola lepšou ženou.

Čo mu potom napísať?

Takže si bola v správovej ofenzíve, no on ťa ignoroval. Teraz to urobíme trochu inak. Ak si úspešne vydržala 30 dní bez kontaktu, ideme opäť do ofenzívy, no teraz spôsobom, ktorý ťa práve naučím.

Chcem, aby si mu napísala. No nie hocičo a nie tie veci, ktoré si mu písala predtým.

Prvá vec, ktorú si musíš uvedomiť je, že obyčajná správa nebude v tomto prípade dosť dobrá. Chce to správu, ktorá upúta jeho pozornosť. Až tak veľmi, že bude nemožné neodpísať. Preto ti teraz ukážem moju obľúbenú správu, ktorá takmer vždy funguje.

Je to správa, ktorú som vytvoril a ktorá je komplikovanejšia, než sa zdá. Jej cieľom totiž ani nie je dostať dobrú odpoveď. Je úplne normálne dostať na túto správu neutrálnu odpoveď. Jej cieľom je ale pripraviť si pôdu na ďalšiu správu, na ktorú by už odpoveď dobrá byť mala.

Takže tu je:

 

 

Táto správa si doslova pýta neutrálnu odpoveď ako „čo“ alebo „čo si videla?“. Táto správa je totiž len testom, aby sme videli, či odpíše. Ak odpíše, priprav si stopky a čakaj 30-60 minút. Prečo?

Pretože vyvoláš napätie. Chceš, aby každú chvíľu kontroloval svoj telefón s nádejou, že si už odpísala. Je to ako publikum, ktoré čaká, kedy predstavenie začne.

Po 30-60 minútach mu napíšeš ďalšiu správu. Akú? Zamysli sa nad vaším vzťahom. Malo by to byť niečo nevinné a vtipné, čo ste mali spoločné.

 

 

Všimni si, ako nevinne vytiahneš spomienku na jedného psa, o ktorom ste spolu počas vzťahu snívali. Vyvolá to nostalgické pocity, na ktoré je nemožné nereagovať pozitívne. A keď už reagoval pozitívne, znamená to, že si uspela a on ťa už neignoruje!

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…