Prečo sa k tebe tvoj ex môže chcieť vrátiť?

od | máj 14, 2018 | Ako získať späť expartnera | 2 komentáre

Ten tvoj ex ti vie riadne skomplikovať život, čo povieš?

Možno zvláštna veta na úvod článku, no keď sa nad tým zamyslíš, je v tom veľa pravdy. Koniec koncov, si na tejto stránke, čo znamená, že chceš svojho ex pravdepodobne lepšie pochopiť a zrejme ho chceš aj získať späť. Tvoje pocity sú všetko, len nie usporiadané a to všetko len kvôli nemu. A ako by si mohla zabudnúť na bolesť, ktorú ti rozchod spôsobil (spôsobouje)?

Summa summarum = tvoj život je komplikovanejší.

Po rozchode, ktorý inicioval, sa môžu stať len dve veci.

  • Má s tebou nejaký problém, rozíde sa s tebou, ty sa pohneš vpred a on sa pohne vpred.
  • Má s tebou nejaký problém, rozíde sa s tebou, začneš implementovať moje stratégie a on ťa chce späť.

Hádaj, na čo sa budeme v tomto článku sústrediť?

Samozrejme na druhý scenár a špeciálne sa pozrieme do mužskej hlavy. Ukážem ti, ako muži premýšľajú a čo sa musí stať, aby sa k tebe chcel vrátiť späť.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Dôvody, pre ktoré sa tvoj ex môže chcieť vrátiť

V tejto časti si rozoberieme všetky možné dôvody, pre ktoré môže tvoj ex zmeniť názor a môže začať túžiť získať ťa späť.

Tieto dôvody si však musíme rozdeliť do troch kategórií. Ver či nie, nie všetky dôvody pre návrat sú dobrou vecou. Jeho vnútorné pohnútky môžu byť všetko, len nie zdravým základom pre budúci pekný vzťah.

  • Pozitívne dôvody: Do tejto kategórie spadajú všetky dôvody, pre ktoré ťa tvoj ex môže túžiť získať späť a sú dobrým základom pre zdravý, dlhotrvajúci vzťah.
  • Neutrálne dôvody: Tieto dôvody nie sú vyslovene dobré alebo zlé, je to niečo medzi. Ak sa tvoj ex k tebe chce vrátiť z takéhoto dôvodu, nemusí to byť vyslovene zlá vec, veď koniec koncov, väčšina žien by „vraždila“ za akýkoľvek dôvod, pre ktorý ťa tvoj ex môže chcieť späť.
  • Zlé dôvody: Vieš, jedna vec je získať ho späť, druhá vec je mať s ním tentokrát pekný a šťastný vzťah. Pochybujem, že ho chceš získať späť preto, aby ste sa za dva týždne znova rozišli. Nuž, a ak ťa tvoj ex chce späť z takýchto dôvodov, v pekný a šťastný vzťah ani nedúfaj. Prečo? To si povieme.

Poďme si najprv podrobnejšie popísať pozitívne dôvody.

Pozitívne dôvody, pre ktoré ťa môže túžiť získať späť

(Ak chceš plán, ako ho získať späť, pozri si môj prémiový kurz Vzťahový reštart)

V tejto časti článku sa budeme sústrediť vyslovene na tie pozitívne dôvody. Odkiaľ ich mám? Nuž, možno nevieš, že mám veľmi podobnú stránku tejto. Jediný rozdiel je, že sa venuje mužom. A keďže mám za sebou spoluprácu so stovkami klientov, poznám drvivú väčšinu dôvodov, prečo muž môže na rozchod zmeniť názor.

Samozrejme som aj videl veľa párov, ktoré sa dali dokopy, aby sa onedlho rozišli. To mi pomohlo zistiť, že to, prečo sa muž chce vrátiť do vzťahu so svojou ex, je extrémne dôležité.

Dôvody, ktoré teraz vymenujem sú pozitívne a sú dobrým základom preto, aby váš vzťah fungoval dlhodobo.

Skúsenosť ho naučila, že si tá správna

Mám kamaráta. Nie je to so ženami žiadne béčko, mal už kopec vzťahov a bol dokonca ženatý. Je to proste ten typ, ktorý má rád ženskú pozornosť. Ale to nie je dôležité.

Dôležité je, že sme sa rozprávali raz o jeho bývalých ženách. Čo ma zaujalo bol fakt, že spomedzi všetkých žien bola jedna jediná, ktorú vyzdvihol nad všetky ostatné. Tá, ku ktorej by sa kedykoľvek vrátil a ktorá bola jednoducho najlepšia.

Nuž, muži sa chcú vrátiť k svojim ex z mnohých dôvodov. No veľmi častý dôvod je práve ten, že si po rozchode uvedomili, o čo vlastne prišli. Že ich nový vzťah ani z 10% nie je tak skvelý, aký bol ten s tebou.

Muži chcú skúšať nové veci, než sa usadia. No je možné, že ho nový život bez teba nenaplnil a až vtedy pochopil, aký poklad v tebe vlastne mal.

Negatívne emócie upadli a uvedomil si, že konal skratovo

Bola si niekedy na niekoho tak nahnevaná, že si mu do tváre vykričala veci, ktoré si vlastne nemyslela vážne?

Nuž, je to paradox, ale čím viac ti na niekom záleží, tým odpornejšia vieš na neho byť. Čo platí aj opačne. Je teda možné, že váš vzťah skončil po obrovskej hádke, kde ste si povedali fakt nepekné veci, ktoré ste nemysleli vážne a ktoré by ste si inak v živote nepovedali.

Konali ste skratovo a to viedlo k rozchodu. Emócie opadli a je čas konať zase racionálne. Iba s jednou výnimkou – ak sa toto skratové konanie deje pri kažej hádke. To už je potom hlbší problém.

Chýba mu rutina

Všimla si si, že keď s niekým chodíš, čoskoro si vytvoríte určité zvyky?

Každé ráno vstaneš a pozrieš si telefón, či ti nepísal. A potom si s ním celý deň píšeš. Po dni v práci/škole sa stretnete vo svojej obľúbenej kaviarni a dáte si svoju obľúbenú kávu. Nakoniec idete domov, možno si ešte zavoláte a idete späť.

Je bežné, že vo vzťahoch podobné rutiny vznikajú. A o to ťažšie potom rozchody sú. Keď to, na čo si bola zvyknutá, zo sekundy na sekundu odíde. A ver mi, že podobný problém majú aj muži.

Ak mu táto rutina chýba, je to dobré znamenie. Prečo? Pretože táto rutina je nemožná bez vzťahu. V praxi to teda znamená, že mu nechýba rutina, chýbaš mu vyslovene ty.

Neutrálne dôvody, pre ktoré ťa môže túžiť získať späť

Pokiaľ ide o vzťahy, nič nie je čierne alebo biele. Väčšinou sú dôvody pre návrat komplikovanejšie a nedajú sa len tak zaradiť do škatuľky „dobré“ alebo „zlé“. V tejto časti článku si preto rozoberieme práve tie dôvody, ktoré sú tak nejak medzi.

Na týchto dôvodoch je zaujímavé to, že môžu byť dobré aj zlé, v závislosti od mnohých faktorov. A neutrálny dôvod, ktorý v tomto článku rozoberiem, je ideálnym príkladom.

Vrátil sa k tebe, pretože si mu chýbala

Viem, čo si myslíš.

„Ako môže byť toto neutrálny a nie pozitívny dôvod?“

Dovoľ mi príklad. Keď som mal 19, randil som s jedným dievčaťom. Vždy, keď si na ten vzťah spomeniem, zovrie mi žalúdok, koľko stresu som prežíval. Normálne som extrémne pokojný a úprimný muž. Vždy som ním bol, okrem toho obdobia, kedy som chodil s touto ženou.

Úplne ma zmenila.

Popravde, neverím, že existoval na svete vzťah, v ktorom by sa dvaja ľudia hádali viac.

Pozri, nechcem ju z ničoho viniť. Osobne si myslím, že ani ona, ani ja som nebol zlý. Jednoducho sme k sebe absolútne nepasovali. No napriek všetkému mi po rozchode začala chýbať. Vedel som, že som spravil dobré rozhodnutie, no proste som na ňu nevedel prestať myslieť. Myslel som si, že je to normálne.

No ak by som sa k nej vrátil, aká je šanca, že by náš vzťah zrazu klapal? Aká je šanca, že by sme sa obaja od základov zmenili a začali k sebe zázračne pasovať?

Nuž, ak by som sa k nej vrátil, spravil by som peknú blbosť. A bol by to teda negatívny dôvod. Kým za iných okolností (dôvod „Chýba mu rutina“) je fakt, že mu chýbaš, veľmi pozitívna vec.

Zlé dôvody, pre ktoré ťa môže túžiť získať späť

Poďme na negatívne dôvody, pre ktoré ťa môže chcieť späť.

Úprimne si uvedomujem, že väčšina návštevníčok tejto stránky by pokojne obetovala aj kúsok duše, len aby získali späť svojich ex. Ja ťa však predtým radšej varujem, aby si si to dvakrát premyslela. Pozri, niečo málo o vzťahoch viem, keďže sa poradenstvu mužom aj ženám venujem už niekoľko rokov a pomohol som zachrániť stovky vzťahov. Snáď ma teda budeš brať vážne.

Ak ťa teda tvoj ex síce chce späť, no pre akýkoľvek z týchto dôvodov, je lepšie zahryznúť si do jazyka a dať mu navždy zbohom.

Prečo?

Pretože aj keby ste sa dali spolu dokopy, dlho by to nevydržalo a prinieslo by ti to ešte viac trápenia. Pochopíš, keď si rozoberieme jednotlivé dôvody.

Nudí sa

Pár týždňov dozadu som dostal e-mail od mojej klientky. Jej ex sa s ňou rozišiel, pretože k nej vraj už necítil. To ju bolelo, pretože ona bola presvedčená, že je to ten pravý. Takže spravila to, čo by urobila každá žena s dostatok sebaúcty, ktorá túži získať svojho ex späť – našla si moju stránku. Po hodinách čítania usúdila, že aplikovať pravidlo nulového kontaktu znie ako dobrý nápad.

Trvalo to 5 dní, než sa jej ozval sám a začal ju prosiť, aby sa k nemu vrátila.

„Tak strašne mi chýbaš. Hrozne sa bez teba nudím.“

Takže on sa bez teba nudí. Je to dobré?

Nie, je to zlé. Kvalitný vzťah totiž nemôže byť budovaný na fakte, či sa s niekým nudíš alebo nie. Jej ex jej nepriamo teda napísal, že okolo nie je nikto iný, s kým by sa zabavil, preto si mu zišla na um ako najlepšia možnosť, ktorá bola k dispozícii.

Chce sex

Zahrajme sa malú hru. Povedzme, že ja a ty spolu nejaký ten rok chodíme, no potom si zmyslím, že sa s tebou rozídem. Poviem ti nejaké klišé o tom, ako necítim to isté, čo ty. Pravdou však je, že chcem ísť von a „spoznávať“ iné ženy.

Vyrazím si teda po rozchode do baru, stane sa však niečo, čo moje nafúknuté ego nečakalo – tieto ženy nechcú „spoznávať“ mňa.

Keď teda viem, že neuspejem, rozhodnem sa obrátiť sa na teba a skúsiť z teba spraviť svoju „kamarátku na zavolanie“. Keďže ti chýbam a chceš ma späť, pristúpiš na to, bez ohľadu na to, že ťa tá stránka na internete varovala, aby si to nerobila.

A tak spolu spávame, no veľmi rýchlo sa u teba začnú prejavovať city a trváš na tom, aby sme boli opäť pár. Nuž, je to delikátna situácia a keďže nechcem stratiť svojho sexuálneho partnera, súhlasím.

Problém?

Som s tebou len preto, že mi poskytuješ fyzické uspokojenie a neustále hľadám iné ženy, ktoré by mohli uspokojiť (nielen) moje ego. Až takú ženu nájdem, rozídem sa s tebou a pôjdem za ňou.

Je to dosť negatívny dôvod?

Vidí ťa s iným mužom

Keď som bol malý, dostal som raz na Vianoce takú hernú konzolu. Pripojila sa k telke a vkladali sa do nej také žlté kazety. Miloval som to a často som k sebe volal kamarátov zo škôlky.

Nuž, vtedy to prišlo. Môj dovtedy najlepší kamarát začal žiarliť, že ja túto konzolu mám a on nie. Išiel domov a vraj celý deň plakal, až kým mu ju rodičia nekúpili tiež.

Čo tým chcem povedať?

Nuž, podobné je to aj tu. Vieš, neučím ženy len to, ako získať späť svojho ex. Učím ich najmä to, ako sa stať lepším človekom a príťažlivejšou ženou všeobecne, s čím prichádza aj patričné sebavedomie.

Takže hoci sa nie každej žene podarí získať svojho ex späť, zriedka sa z nich stanú „trosky“, ktoré sa uzavrú do seba. Väčšinou sa tieto atraktívnejšie a sebavedomejšie ženy rozhodnú pohnúť sa vpred a po nejakej dobe sa zamilujú do nového muža.

Vtedy prichádza späť na scénu tvoj ex, ktorý to vidí a začína žiarliť. A tu sa deje presne to, čo sa mne stalo, keď som bol malý. Tvoj ex sa z ničoho nič snaží získať ťa pre seba.

Pred pár mesiacmi si sa modlila, aby sa to stalo, no teraz si zmätená a rozmýšľaš, čo urobiť. Ja ti poradím. Vrátiť sa k svojmu ex je veľmi zlý nápad.

Ak by si sa k nemu vrátila a so svojim novým priateľom sa rozišla, zrazu by si stratila tú jedinú vec, ktorá bola pre tvojho ex príťažlivé – fakt, že si nebola jeho a že ťa nemohol mať.

Takže ak sa rozhodneš súhlasiť, môžeš sa rovno rozlúčiť s oboma.

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…