Opustil ťa bez vysvetlenia? Tu je dôvod, prečo…

od | feb 9, 2018 | Ako získať späť expartnera | 2 komentáre

Tvoj ex mohol mať mnoho dôvodov, prečo sa rozhodol rozísť sa s tebou. Niektorí muži povedia po rozchode pravdu. Iní zase nie. Alebo je to, čo povie, len niečo ako polopravda.

Chcem len, aby si hneď na začiatok pochopila, že to, čo ti ako dôvod uviedol a to, čo je naozaj dôvod rozchodu, nemusí byť vždy jedna a tá istá vec.

Možno sa proste bojí konfrontácie a tak si nechá pravý dôvod pre seba. Alebo si je neistý a chce si ťa ponechať ako „zadné vrátka“. Prípadne nechce ublížiť tvojim citom.

V každom prípade to, čo ti povedal, radšej neber úplne vážne. A vieš čo? Napokon na dôvode rozchodu ani tak úplne nezáleží.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Neidealizuj si tvojho bývalého

Ok, tvoj ex nie je žiadny rytier a už vôbec nie v lesklom brnení. Ale to si vedela aj bezomňa.

Čo sa tým ale snažím povedať? Chápem, že sa snažíš nájsť pravý dôvod, prečo sa s tebou rozišiel. Väčšina žien má tendenciu hľadať jednu konkrétnu vec alebo jeden konkrétny moment, ktorý všetko spôsobil.

Ak totiž nájdeš ten jeden konkrétny moment alebo jednu konkrétnu vec, vieš čo to je a môžeš to okamžite napraviť, nie?

Možno ti napadlo, že sa mu už proste nepáčiš. Potom si ale uvedomíš, ako ho naštval každý muž, ktorý ti venoval pozornosť. To asi nebude ono.

Možno sex? Ale vyzeral spokojne a vaše bezsenné noci boli všetko, len nie nudné ;). Tak to asi tiež nie.

A tak sa trápiš..čo je ten pravý dôvod? Čo spôsobilo fakt, že sa s tebou tvoj ex rozišiel?

Pochopiť mužské myslenie je pre ženu neuveriteľne zložité. Rovnako ako je pre mužov ťažké pochopiť to ženské.

Ibaže by si tu mala na pomoc niekoho, kto ti vie poradiť, ako muži premýšľajú.

Ak hádaš, že hovorím o sebe, hádaš správne!

Prečo ťa tvoj bývalý opustil

Ak sú v niečom muži pri rozchodoch iní ako ženy, tak je to fakt, že majú tendenciu skôr robiť zbrklé a impulzívne rozhodnutia. A to napriek tomu, že ešte pár hodín dozadu pôsobil, že je šťastný a že ste ideálny pár.

Dá sa mu teda veriť, keď povie, že mu vážne veci nevyhovujú? Alebo že momentálne potrebuje čas sám pre seba, aby si v hlave ujasnil, čo vlastne chce?

No..nepoznám tvoju situáciu.

Možno je tvoj ex špeciálny chlapík, ktorý za každých okolností hovorí najúprimnejšiu pravdu. Nič viac, nič menej. Ale skôr nie.

V každom prípade je veľmi prínosné pochopiť, čo vedie mužov k rozchodom. A keďže som pracoval so stovkami žien, s ktorými sa ich muži rozišli, myslím, že ti môžem ponúknuť pár zaujímavých poznatkov, vďaka ktorým môžeš zistiť, čo bolo pravým motivátorom pre tvojho ex.

Takže prečo sa muži rozchádzajú so ženami?

Takže tvoj ex ti pri rozchode povedal, že si skvelá a neurobila si nič zlé. Po tom, čo ťa zasypal komplimentami tohoto druhu, sa s tebou rozišiel. A ty si určite myslíš, že keby to všetko bola pravda, normálny muž by sa s tebou určite nerozišiel.

Nuž, takto sa správa pasívny muž.

Kto je pasívny muž?

Ten, ktorý ti samozrejme NEPOVIE pravý dôvod rozchodu.

Keď sa takýto muž s tebou rozchádza, okamžite ti je to jasné. Vieš, čo sa práve deje. No on stále mláti prázdnu slamu a opakuje, aká si skvelá.

Do tejto kategórie spadá väčšina mužov. Väčšinou rozchod prebieha asi takto:

„Zlatko, musím ti povedať niečo, čo som ti chcel povedať už dlhšie. Myslím, že by sme si mali dať kratšiu pauzu. Len nachvíľu. Je toho na mňa veľa a potrebujem čas pre seba, aby som si utriedil myšlienky. Nechcem ťa sklamať a nechcem, aby si bola smutná. Si to najlepšie, čo ma kedy stretlo, potrebujem byť len nejakú dobu sám.“

Len to čítaš a je ti zle, čo povieš?

Čo tým myslí v skutočnosti je:

„Kašlime na to. Je toľko vecí, ktoré chcem robiť a ty mi stojíš v ceste. Nebol to najhorší vzťah, ale chcem byť radšej slobodný, aby som mohol objavovať nové možnosti.“

Ale dobre. To, že sa s tebou rozišiel pasívnym spôsobom neznamená, že myslel presne to, čo som napísal.

Čo som sa však naučil po rokoch skúseností je to, že pasívny prístup väčšinou volia muži, ktorí nechcú záväzok. Desí ich fakt, že by mali byť „zviazaní“.

Čo to reálne znamená? Že ten muž zrejme len nevie, čo vlastne chce. Možno tvoj ex narazil len na syndróm zelenšej trávy, teda mal nachvíľu pocit, že mu bez teba/s inou ženou bude lepšie. Veď vieš, na druhom brehu je vždy zelenšia tráva.

Má zmysel vrátiť sa k sebe po rozchode?

Och, otázka, ktorú sa sami seba pýtajú ľudia snáď stáročia. Každý by chcel vedieť odpoveď, no tú nikto nikdy nenájde.

V každom prípade sa na to pozri takto. Ak sa s tebou muž pasívne rozijde, je to preto, že to považuje v tej chvíli za najlepšie možné riešenie pre oboch.

A to môže byť pravda. Necháp ma zle, nemusí to tak byť, no je tu tá možnosť.

Deje sa to každému. Život je dosť komplikovaný, zamilovávame sa a odmilovávame. Niekedy nám je s niekým dobre, no jednoducho necítime tú chémiu.

Či áno alebo nie, to nie je otázka osudu. Je to otázka milión faktorov, ktoré prichádzajú do hry. Najlepšie, čo môžeš urobiť, je poučiť sa zo svojej minulosti a čo najlepšie si tak v budúcnosti vybrať, s kým si podľa teba budeš najlepšie rozumieť.

A čo sa týka tvojho ex, niekedy je rozchod naozaj spôsob, ako ľudí naučiť, že sú jeden pre druhého naozaj dôležití. Je to nesmierne komplikované a neexistuje žiadne jednoduché riešenie.

Šanca, že sa dáte znova dokopy, nie je malá. Je to len taký test. Test, ktorý chceš absolvovať radšej teraz, než počas manželstva.

Nahnevaný muž

Sú muži, ktorí sa s tým pri rozchode nepárajú. Rozhodli sa pre rozchod a tak vypálili atómovú bombu.

Sú muži, ktorí jednoducho rozchody príliš nezvládajú. Ak je to spojené s fyzickým násilím, utekaj a nikdy sa nevracaj.

V každom prípade som sa o mužoch, ktorí majú počas rozchodov záchvaty hnevu, naučil jednu vec. Iste, väčšinou ich naštartuje niečo, čo si urobila ty. No značí to akúsi neistotu a neschopnosť vysporiadať sa s náročnými situáciami. Takýto muž má jednoducho vnútorný problém a pomocou hnevu sa s ním snaží vysporiadať.

Pre teba je najlepšie od takéhoto muža čo najskôr odísť. Bez ohľadu na to, čo k nemu cítiš. Nemusí to byť navždy, no aplikovať nulový kontakt je prakticky nutnosť.

Neuveríš, ako rýchlo sa dokáže nahnevaný muž zmeniť na prehnane milého chlapca. No úprimne? Z mojej skúsenosti to ženy, ktoré sa k takémuto mužovi rozhodnú vrátiť späť, s odstupom času ľutujú.

Muž, ktorý sa vyhýba rozchodu

Potom sú tu muži, ktorí spravia aj nemysliteľné len preto, aby ti priamo nepovedali, že chcú ukončiť vzťah. Takýto muži sú väčšinou pasívne agresívni a snažia sa napríklad vyvolávať hádky s nádejou, že im urobíš tú službu a rozchod iniciuješ ty.

Alebo sú to muži, ktorí jednoducho zmiznú. Je to neuveriteľne zbabelé a hlúpe, ale áno, aj takto sa muži zvyknú správať, pokiaľ sa chcú ženy zbaviť. Neodpovedá ti na správy, nezdvíha ti telefón a netušíš, kde je. Nemá absolútne žiadny záujem byť k tebe fér a narovinu ti povedať, že váš vzťah skončil.

Prečo sa títo muži takto správajú? Čo je skutočný dôvod, prečo sa s tebou chcú rozísť?

Väčšinou to nie je nič vážne. Len veľa drobností, ktoré sa nahromadili a muž si nie je úplne istý, či s tebou chce byť ďalej. Je možné, že je tvoj ex neskúsený a nevie ešte úplne, čo od vzťahu očakávať a čo je pre vzťah normálne.

Potom sú tu muži, ktorí chcú dokonalú ženu a majú pocit, že im to nedokážeš poskytnúť. Z mojej skúsenosti títo muži čoskoro padnú na hubu a ochutnajú, o čom je reálny svet, aby si uvedomili, že to, čo s tebou mali, vlastne stálo za to.

Čo robiť ale s mužom, ktorý je neschopný sa ti postaviť zoči-voči a byť k tebe úprimný? Skús princíp princeznej!

Princíp princeznej

Ako by podľa teba reagovala na rozchod nejaká princezná? Bolelo by ju to? Isteže. No vzhľadom na svoje postavenie a vážnosť by si zachovala vysokú úroveň.

Možno si nahnevaná alebo zmätená, chceš vedieť, čo to presne všetko znamená a pochopiť, prečo sa rozchod stal. No človek sa pri hľadaní týchto odpovedí veľmi rýchlo stratí a často ich napokon ani nenájde.

Lepší prístup je nechať ho ísť, zavrieť sa a potichu sa spýtať sama seba: Čo som mohla urobiť inak?

Tvoja odpoveď bude pre teba násobne prínosnejšia ako čokoľvek, čo z tvojho ex vymačkáš a čo ani nemusí byť úplná pravda.

Princezná by svojho ex neprosila na kolenách, aby sa k nej vrátil. Nesnažila by sa zúfalo nájsť odpovede. Princezná by celú vec akceptovala a pohla sa vpred.

Pretože princezná by mala byť niečo, čo na svojej stránke nazývam nedosiahnuteľná žena.

Chápem, že sa tak vnútri necítiš. Že ťa to všetko ničí. No toto je prístup, akým chceš pôsobiť. Toto je to, čo chceš, aby tvoj ex videl. Jednak ti to pomôže lepšie ovládať svoje emócie a z dlhodobého hľadiska ťa tvoj ex bude stále vnímať ako silnú a nezávislú ženu, vďaka čomu bude pre teba teoreticky v budúcnosti jednoduchšie získať ho späť.

V podaní princeznej by to vyzeralo asi takto:

„Viem, že to je pre teba tiež ťažké. Vidím, že sa trápiš. Ani mne to nie je jedno a mám zlomené srdce. No chcem ti poďakovať za všetky tie pekné chvíle a spomienky. Teraz pôjdem, potrebujem nejaký čas pre seba. Vieš, že ťa ľúbim.“

Potom by sa otočila a odišla by. V tvojom podaní to bude počiatok nulového kontaktu.

A čo počas nulového kontaktu? Prebuduj svoj život. Staň sa nedosiahnuteľnou ženou, o ktorej hovorím všade na tejto stránke. Vo výsledku z teba bude oveľa lepšia žena a oveľa ľahšie sa ti bude rozhodovať, či to chceš s tvojim ex skúsiť ešte raz alebo chceš začať úplne odznova.

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…