9 najväčších chýb pri snahe získať ho späť

od | máj 25, 2018 | Ako získať späť expartnera | 10 komentáre

Robíš chyby. Vieš ako to viem? Pretože všetci robíme chyby.

Čo však neznamená, že chyby robiť môžeme.

Pozri, poviem to takto. Chápem, že robíš chyby a prečo ich robíš. Si zmätená a zraniteľná, opustil ťa a ty nevieš čo ďalej. Vieš len jedno – chceš ho späť. To všetko je pekný základ k mnohým chybám.

Napriek tomu, priznám sa, ma to občas trochu štve. Hodiny a hodiny píšem články, kde píšem všetko, čo ženy nemajú robiť a potom mi príde e-mail, kde je druhá veta: „Tak som mu napísala ľúbostný list.“ Takéto slová sú pre mňa ako nechty na tabuli.

V prvom rade potrebuješ pochopiť jednu vec. Čím viac chýb urobíš, tým menšie sú tvoje šance, že sa ti ho podarí získať späť. Predstav si to ako bankový účet. Vždy, keď urobíš niečo pozitívne, niečo, čo zvýši tvoje šance, peniaze pribudnú. A každou chybou naopak ubudnú. Ak urobíš príliš veľa chýb, skončíš na nule.

O čom bude tento článok

V tomto článku budem rozoberať niečo, čomu som sa doteraz nikdy špecificky nevenoval. Napíšem ti všetky chyby, ktoré mi napadnú, že môže robiť žena, ktorá sa snaží svojho ex získať späť. Pôjdem do hĺbky a poviem ti možno aj veci, ktoré nechceš počuť. Ale tým to nekončí. Tiež ti ukážem pri každej chybe návod, ako tú danú chybu napraviť.

Nezdržujme, poďme rovno na to.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Chyba č.1: Uháňala si ho cez správy

Poznáš ten pocit, keď sa v lete snažíš zaspať, je tma a okolo tvojho ucha neustále bzučí komár? Plieskaš si po tvári s nádejou, že sa ho zbavíš, chvíľu je ticho, no potom sa znova ozve ten nechutný zvuk.

No a keď svojho ex uháňaš cez správy a nedáš mu dýchať, si prakticky ako ten komár, ktorého sa nedá zbaviť. Takéto správanie má veľa foriem.

Nával správ

Ty: Správa č.1

Ty: Správa č.2

Ty: Správa č.3

Ty: Správa č.4

Opakovanie správ

Ty: Správa č.1

Ty: Správa č.1 znova (akoby tú prvú nedostal)

Nahnevané správy

Ty: Správa č.1

Ty: Správa č.2

Ty: Správa č.3

Ty: Nahnevaná správa

Ako to napraviť?

Je hneď niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť. V prvom rade ale chcem, aby si pochopila jednu vec – takéto správanie z teba robí dotieravého a zúfalého človeka, čo sú všetko, len nie príťažlivé kvality. Jediným spôsobom, akým sa dá zbaviť tejto nálepky, je pravidlo nulového kontaktu na 30 dní. Malo by to byť pre vás oboch dostatok času na to, aby ste sa upokojili a aby ťa on opäť začal vnímať ako normálnu ľudskú bytosť, nie ako „šialenú ex“.

Následne sa tvojim cieľom musí stať, aby bola konverzácia vyvážená, to znamená, že by mala vyzerať nejak takto:

Ty: Správa č.1

On: Správa č.2

Ty: Správa č.3

On: Správa č.4

Ty: Správa č.5

On: Správa č.6

Ak sa tejto formy budeš držať, určite sa z teba znova nestane otravná ex. Pozri, ak ide o to, ako znova vybudovať príťažlivosť u svojho ex (alebo ako vybudovať príťažlivosť u akéhokoľvek muža), vždy platí, že menej je viac.

Chyba č.2: Neustále si mu telefonovala

Treba to vysvetľovať? Je to prakticky ten istý prípad, ako keď mu vypisuješ, len s tým rozdielom, že mu pre zmenu neustále vyvolávaš.

Ja viem, že chceš po rozchode odpovede. A tiež rozumiem, že ich chceš hneď a preto mu voláš a chceš s ním hovoriť. Čomu nerozumiem je to, prečo ti príde ako dobrý nápad zavolať mu, keď tvojich 5 pokusov predtým skončilo v odkazovke.

Dámy, poviem vám malé tajomstvo. Nezdvíha preto, že by bol zaneprázdnený. Nechce s tebou hovoriť. A úprimne? Má všetko právo na tvoje telefonáty nereagovať, obzvlášť ak ho uháňaš takýmto spôsobom.

Často prvé dve chyby súvisia. Neodpisuje ti, tak to skúšaš cez telefonáty. Problém je, že týmto správaním mu len potvrdzuješ, že jeho rozhodnutie rozísť sa s tebou bolo správne a každým ďalším pokusom tvoje šance klesajú. No neboj sa, dá sa to zachrániť.

Ako to napraviť?

Pochopiteľne mu prestať volať. Keďže sa to ale už možno stalo, znamená to hneď niekoľko problémov. Tvoj ex ťa totiž vníma ako:

 • Šialenú
 • Zúfalú
 • Dotieravú
 • Trochu psycho

To je dosť vecí, s ktorými treba bojovať. Jediným spôsobom, ako sa týchto nálepiek zbaviť, je stratiť sa na nejakú dobu z dohľadu. Takže ti aj v tomto prípade odporučím pravidlo nulového kontaktu na 30 dní (pravidlo nulového kontaktu dokáže vyriešiť veľa problémov a budem ho odporúčať často).

Po skončení nulového kontaktu pochopiteľne máš priestor na to, aby si ho opäť kontaktovala. V tomto prípade ti ale odporúčam začať správami, ktoré sú menej násilné a odpovede si vieš lepšie premyslieť.

Chyba č.3: Ukázala si sa mu pri dverách

Ak si sa ukázala pri jeho dverách s tým, že si mu vyznala lásku a prosila ho o druhú šancu, považuje ťa za šialenca. No neviním z toho teba, vidím z toho všetky tie romantické komédie so šťastným koncom, ktoré nás presvedčili, že takéto správanie je normálne.

Toto nie je Hollywood a takéto gestá zriedka fungujú. Keby to spraví žena mne, asi sa jej začnem báť.

To, že si ale takéto gesto spravila neznamená, že sú tvoje šance na nule. Hoci si si teda situáciu poriadne sťažila.

Ako to napraviť?

Mám kamaráta. Je šťastne ženatý. No hádaj čo. S jeho ženou to nebolo vždy jednoduché.

Spoznali sa už na strednej škole, chodili spolu asi rok. Po škole išiel na vysokú do iného mesta, spoznal nových ľudí a zistil, že mu vzťah nevyhovuje. Ukončil ho. Následne začal chodiť so svojou spolužiačkou, čo jeho vtedy už ex a terajšia manželka nezniesla.

Začala ho sledovať a „náhodne“ ich stretávala, len aby im ich stretnutia prekazila. Vtedy ho totálne vydesila, no dnes sa na tom obaja len smejú.

Čo tým chcem povedať? No, dnes sú manželia. Takže akokoľvek je tvoja situácia blbá, stále máš šancu.

Čo ale neznamená, že to bude jednoduché.

Opäť ti odporučím pravidlo nulového kontaktu, tento raz však na 45 dní. Malo by to byť dosť času na to, aby ťa prestal vnímať ako šialenca.

Chyba č.4: Spala si s ním

Sex počas rozchodu alebo po rozchode nikdy nie je dobrý nápad.

Áno, aj počas rozchodu spolu dvaja môžu mať sex. Nazýva sa to vraj sex na rozlúčku a nikdy som tomu nerozumel. Teda, rozumiem prečo ľudia majú sex, ale nechápem, ako môžu ignorovať problémy, ktoré to prináša.

Prvým problémom je totiž to, že ťa môže začať vnímať ako dievča na zavolanie. V takom prípade nebudeš mať šancu zistiť, či sú jeho milé slová po rozchode snahou zachrániť váš vzťah, alebo sa ťa len snaží dostať do postele.

Druhým problémom je, že sex ničí proces liečenia sa z rozchodu. To myslím viac netreba vysvetľovať.

Ako to napraviť?

Samozrejme s ním musíš prestať spávať. Ber to zároveň ako test. Ak je to hajzlík, ktorý sa ti odvtedy neozve, vieš naisto, že mu boli tvoje pocity ukradnuté a išlo mu len o sex. Odporúčam ti zase pravidlo nulového kontaktu. Nebude to ľahké a chce to dosť disciplíny, no snáď ti to pomôže zbaviť sa nálepky „kamarátka s benefitmi“.

Chyba č.5: Nahnevala si sa a pohádala si sa s ním

Emócie sú na vrchole, logika vypína. Kedysi dávno mi niekto povedal, že čím viac ti na niekom záleží, tým viac ťa dokážu nahnevať aj úplné maličkosti. S odstupom času to považujem za obrovskú pravdu.

Nebudem ti klamať. Aj ja som vo svojom živote a vo svojich vzťahoch veľakrát kričal. A pritom som jeden z najpokojnejších ľudí na celom svete. Nuž, pokiaľ mi na niekom záleží, asi tak kľudný zase nie som.

Takže v zásade úplne chápem, že sa v určitom bode na svojho ex hrozne nahneváš. No ak ho chceš späť, musíš sa konfrontácii vyhnúť za každú cenu.

Ak sa totiž pohádate, naštvaný bude aj on a tým viac sa od seba vzdialite. Za ešte väčší problém však považujem tie zdanlivo nezmyselné vety, ktoré počas hádky zaznejú a ktoré spôsobia najviac škody.

„Naozaj si to myslí o mojej matke?“

„Naozaj povedala, že mám malý…“

Chápeš. Hádky sú zlé. Ak sa už ale stalo, čo ďalej?

Ako to napraviť?

Čo zvyčajne vyriešilo vaše hádky v minulosti? Čas.

Áno, možno sa ospravedlnil a cítila si sa lepšie, no úplne to vždy napravil až čas. A v tomto prípade k tomu nebudeme pristupovať inak. Takže opäť ti odporučím na 30 dní pravidlo nulového kontaktu (zniem už ako pokazená platňa?). Tento čas by mal vyliečiť všetky rany, ktoré ste si navzájom svojimi slovami spôsobili

Chyba č.6: Prestala si žiť

Áno, rozchody sú na prd. Sám som si nejakými prešiel, takže to viem veľmi dobre. No viac ako samotný rozchod bolí to obdobie po ňom. Sedíš sama v izbe, pozeráš do steny a premýšľaš, čo si urobila zle a čo si mohla urobiť lepšie. Ženy sa potom s rozchodom vyrovnávajú rozličnými spôsobmi – niektoré idú do barov, niektoré hľadajú útechu u iných mužov a niektoré sa uzavrú do seba. Táto časť je o poslednom prípade.

Ak sedíš celý deň doma, zavrhla si svoje koníčky a kamarátky, niečo je zle. JE čas zmeniť svoje správanie, lebo takáto žena u tvojho ex nemá šancu.

Ako to napraviť?

Možno to vyznie trocha tvrdo, ale potrebuješ to počuť takto.

Zdvihni svoj zadok, prestaň sa ľutovať a začni so svojim životom sakra niečo robiť.

Čím patetickejšou osobou sa staneš, tým budeš pre svojho ex menej príťažlivá. A keďže si na tejto stránke a teda ho chceš späť, potrebuješ dosiahnuť presný opak. Opäť ti odporučím pravidlo nulového kontaktu, ale nielen to. Chcem, aby si začala chodiť von, aby si sa bavila, aby si neplakala, aby si sa nesťažovala a aby si sa neľutovala. Začni naozaj žiť.

Chyba č.7: Dala si mu ultimátum

Toto je podľa môjho názoru jedna z najhorších chýb. Ženy vyskúšajú ultimátum v nádeji, že ho to presvedčí.

NEROB TO!

Ako muž viem, aký je to pocit, keď ti dá žena ultimátum. Neviem či existuje niečo, čo by ma naštvalo viac. Ako keby sa žena snažila kontrolovať môj život. A nie, nie som sám.

Väčšinou teda ultimátum vyvolá presne opačný efekt, než si dúfala.

Ako to napraviť?

Dá sa ultimátum vziať späť? Svojim spôsobom nie, už si to povedala. Jediné, čo môžeš urobiť, je minimalizovať škody. Dobrým začiatkom je takáto správa:

Takáto správa síce nenapraví všetko, čo sa stalo, no je to dobrý začiatok. A potom? Hádaj čo? Samozrejme na 30 dní aplikuješ pravidlo nulového kontaktu. Potrebuje čas, aby sa na situáciu aj on zase začal pozerať racionálne a negatívne pocity vyprchali.

Chyba č.8: Ľubostný list

Možno som to mal dať na začiatok správy, pretože túto chybu vidím často. Prečo je ale ľúbostný list zlý nápad? Takto, ľúbostný list vôbec nie je zlý nápad. Problém je kontext. Píšeš ho totiž svojmu ex a to už tak dobrý nápad nie je.

Sú totiž v zásade len tri typy osôb, ktorým môžeš ľúbostný list napísať. A len jedno z toho je dobrý nápad.

 • Muž, ktorého poznáš, no o tvojich citoch nevie – V tomto prípade ťa takýto muž zrejme bude považovať za podivína, pretože je toho na začiatok príliš veľa naraz. Veci musia byť pozvoľnú postupnosť.
 • Muž, s ktorým si vo vzťahu – Ak napíšeš ľúbostný list svojmu partnerovi, na 99,9% ho to poteší a úprimne si myslím, že to je jediná vhodná osoba, ktorej takýto list patrí.
 • Tvoj ex – Toto proste nemôže skončiť dobre. Skôr sa týmto listom staneš terčom posmechu.

Ako to napraviť?

Samozrejme, prestaň mu posielať ľúbostné listy. No ak si už nejaký poslala, nedá sa to vrátiť späť. V každom prípade tu ospravedlnenie nie je dobrý nápad a radšej sa vzdiaľ. Ako? Samozrejme našim obľúbeným pravidlom nulového kontaktu. A keď už o ňom hovorím…

Chyba č.9: Nevydržala si nulový kontakt

Už si to možno lezie na nervy, no pravidlo nulového kontaktu je jednoznačne najúčinnejšia stratégia po rozchode a preto ju odporúčam takmer všade. Samozrejme, základom je, aby si to vydržala.

30 dní nekontaktovať svojho ex, to nie je jednoduché. Pravdou je, že väčšina žien, s ktorými som pracoval, v určitom bode zlyhali. Obzvlášť keď sa ozve sám…

Najčastejšie dôvody, prečo ženy porušia pravidlo nulového kontaktu, sú:

 • Napíše im ich ex.
 • Ich ex má narodeniny.
 • Ex sa im ukáže pri dverách.
 • Ich ex im nenapíše a oni sa boja, že ho strácajú.

Ako to napraviť?

Toto fakt nechceš počuť, ale ak si pravidlo nulového kontaktu porušila, musíš začať od začiatku. Chce to 30 dní bez kontaktu, aj keby si to pokazila posledný deň. Dobrá motivácia, aby si to nabudúce vydržala, čo povieš?

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…