Legitímne dôvody, prečo chcieť získať svojho ex späť

od | jan 3, 2018 | mailing | 79 komentáre

Je veľmi dôležité, aká je tvoja motivácia preto, že chceš získať svojho ex späť. Poviem ti to otvorene hneď na začiatku, ak tvoj dôvod pre návrat nie je legitímny, nemôžem ti pomôcť. Prečo?

Pretože ak na to nemáš skutočne dobrý dôvod, tak časom aj tak zlyháš. Iste, možno ho získaš späť, taktiky, o ktorých rozprávam, sú nesmierne účinné. A možno to prvých pár mesiacov bude celkom fajn. No skôr či neskôr sa takýto vzťah opäť rozpadne.

Neviem ako ty, ale ja osobne si myslím, že ak už niekto chce získať svojho ex späť, malo by to byť preto, aby sa aspoň pokúsila s ním byť navždy.

Je preto veľmi dôležité, aby si sa na celú situáciu pozrela s triezvou hlavou a uvedomila si, že bez dobrého dôvodu budeš svojou snahou zbytočne iba ubližovať sebe a jemu.

Ešte jedna dôležitá vec. Ak čítaš môj blog, určite vieš, čo je pravidlo nulového kontaktu. V tomto prípade ale hovoríme o situácií, ktorá je pred tým, ako čokoľvek začneš robiť. To, či máš dobrý dôvod sa k nemu vrátiť, by si mala vedieť ešte PRED nulovým kontaktom, nie po ňom.

Čo je „legitímny“?

Než sa pustím do samotných dôvodov, čo vlastne myslím pojmom „legitímny“?

To, či je tvoj zámer vrátiť sa k tvojmu ex správny, to nie je ľahké definovať. Ak sa však budeš riadiť základnými pravidlami, mala by si bez problémov zistiť, či si na správnej ceste.

Pravidlo č.1: Akýkoľvek dôvod, ktorý plynie zo zúfalstva alebo osamelosti, NIE JE dobrý

Pravidlo č.2: Každý dobrý dôvod má svoju podstatu a je možné ho do hĺbky a logicky vysvetliť

Poďme sa teraz pozrieť na konkrétne nesprávne dôvody, prečo môže niekto chcieť svojho ex späť.

Nesprávne dôvody, prečo ho chcieť späť

  • Nemôžem bez neho žiť
  • Celý môj život je o ňom
  • Už nikdy nenájdem nikoho ako bol on
  • Teraz to bude iné

Všimni si, že tieto dôvody v skutočnosti ani nie sú dôvody. Teda, technicky asi sú, ale nie sú to práve dôvody, ktoré by mali rozumne zdôvodniť, prečo bude váš druhý pokus úspešný. Prečo sú tieto dôvody také zlé?

Nemôžem bez neho žiť

Nemôžeš? Nevedel som, že keď sa s tebou niekto rozíde, tvoje životné funkcie sa zastavia a fyzicky zomrieš. Áno, v niektorých šialených prípadoch prichádza po rozchodoch k vraždám, ale to je veľmi zriedkavé.

Celá môj život je o ňom

Garantujem ti, že tvoja existencia nie je postavená na tvojom ex. Je to len zúfalosť. Veľmi dôležitá vec, ktorú si potrebuješ uvedomiť, je to, že šťastný život môžeš žiť aj bez muža, že tvoje šťastie stojí predovšetkým na tebe.

Už nikdy nenájdem nikoho ako bol on

Tento dôvod nemám rád z viacerých…dôvodov. V prvom rade, ako to môžeš vedieť? Za druhé, v podstate tým hovoríš, že tvoj bývalý bol najlepší muž na svete. No naozaj bol?

Teraz to bude iné

Môžeš sa stať perfektnou ženou, perfektnou manželkou, perfektnou milenkou…, no vzťahy sú o dvoch ľuďoch. Aby to teda fungovalo, nie je to len o tebe, ale aj o ňom.

Správne dôvody, prečo chcieť svojho ex späť

  • Rozchod bol zbrklé a nepremyslené rozhodnutie
  • Väčšinu času spolu ste boli šťastní
  • Obaja ste od života očakávali rovnaké veci

Ak je tvoj dôvod pre návrat k svojmu ex jedným z týchto, smelo do toho. Možno sa ti ale zdajú niektoré body kontroverzné, tak ich teraz všetky vysvetlím.

Rozchod bol zbrklé a nepremyslené rozhodnutie

Niekedy je rozchod impulzívne rozhodnutie. A často to príde pre dôvod, ktorý v skutočnosti netrápil váš vzťah dlhodobo. Možno ste sa aj tento problém snažili riešiť, len vám v slabej chvíli vyšli z úst nesprávne slová a vzťah zbytočne skončil. To však neznamená, že by sa veci nemohli opäť urovnať.

Väčšinu času spolu ste boli šťastní

Žiadny vzťah nie je perfektný a každý pár sa z času na čas poháda. A nie je tajomstvom, že hádky nie sú nič príjemné. Predstav si ale muža a ženu, ktorí spolu tvoria roky fakt skvelý pár, zrazu príde jedna hádka a oni sa okamžite rozídu. Asi by si to odsúdila..

Je dôležité pochopiť, že hádky sú prirodzenou súčasťou vzťahu. Prirodzené je aj to, že každý vzťah má svoje lepšie a horšie momenty. A preto zahodiť všetko kvôli jednej hádke nie je správne rozhodnutie a ak sa ti to stalo, jednoznačne ti odporúčam to ešte vyskúšať.

Obaja ste od života očakávali rovnaké veci

Ak ste mali od života podobné očakávania, je to skvelá vec a znamená to, že sa k sebe hodíte. To, že sa občas na niečom nezhodnete, nemôže zatieniť fakt, že máte rovnaké hodnoty, čo nie je ľahké nájsť. Určite to stojí za to, aby si tomu ešte dala šancu!