Kompletný návod, ako získať späť tvojho ex

od | júl 13, 2017 | Dôležité | 255 komentáre

Poviem ti pravdu, aj keď sa ti asi nebude páčiť. Neviem ti zaručiť, že sa ti podarí získať tvojho ex späť, proste to nemôžem povedať. Snažíme sa totiž (opätovne) získať náklonnosť muža a dospelej osoby, ktorá má vlastnú hlavu, vlastne postoje a vlastné myšlienky.

Ak existuje niekde kniha, ktorá ti to zaručuje na 100%, okamžite prestaň čítať, pretože ťa niekto oklamal.

Vypočul som si stovky príbehov, pomohol stovkám klientov, rozprával sa s desiatkami expertov a prečítal nespočetné množstvo kníh. Toto všetko je základ, s ktorým pracujem. Nezaručujem ti, že ho získaš späť, no ak sa budeš držať procesu, ktorý popisujem, dokážeš maximalizovať svoje šance pre to, aby sa to stalo. Všetko, čo budeš robiť, má svoj zmysel, je založené na psychologických yaktoch a malo by ti to pomôcť získať jeho srdce späť. Čím dôkladnejšie budeš nasledovať moje rady, tým väčšie tvoje šance budú.

Celý proces som zhrnul do tohoto obrovského článku, išiel som naozaj do hĺbky. V tejto príručke nájdeš doslova všetko, čo potrebuješ. A nielen že sa pokúsime o to, aby si ho získala späť, ešte v procese objavíš aj samú seba, spravíš zo seba lepšiu ženu a naučíš sa veľa nových vecí.

V tomto článku nájdeš:

 • Krok za krokom si povieme, ako dostať bývalého priateľa späť
 • Pár dobrých tipov, aby pribehol za tebou sám
 • Najlepší spôsob, ako kontaktovať svojho ex
 • Vybudovanie sebavedomia
 • Čo robiť a nerobiť
 • Čo robiť, ak ťa podviedol
 • Čo robiť, ak si ho podviedla
 • Čo robiť, ak má novú priateľku
 • Čo od toho všetkého očakávať

Celý proces, o ktorom si povieme, funguje pre tínedžerov na strednej, pre rozvedené páry, pre ľudí, ktorí sa nevideli roky, aj pre ľudí, ktorí nezvládli vzťah na diaľku. Inak povedané, tento systém je univerzálny a platí pre každého.

Pôjdeme krok za krokom a preto musíme začať momentom rozchodu, resp. čo urobiť ako prvé po tom, čo k rozchodu prišlo.

Tešíš sa? 🙂

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku (hoci obsahuje 6342 slov) je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Pravidlo nulového kontaktu

Než sa pustíme do objavovania tvojej duše a vytváraniu stratégií, ako prvú vec po rozchode je potrebné implementovať pravidlo nulového kontaktu.

Pravidlo nulového kontaktu – žiadne správy, telefonáty, rozprávanie sa alebo stalkovanie tvojho bývalého. Toto obdobie trvá 21, 30 alebo 45 dní. V podstate ho na určité časové obdobie vystrihneš zo života a budeš sa správať, akoby neexistoval. Aj keď sa ozve on.

Ak mi neveríš a zdá sa ti hlúpe neozvať sa mu, keď ho chceš získať späť, jediné čo ti môžem povedať je, aby si mi radšej veriť začala. Rozchodom sa venujem už niekoľko rokov, vrátane sledovania konkurencie a aj keď sa naše filozofie v niektorých smeroch líšia, pravidlo nulového kontaktu odporúča každý jeden z nich.

Prečo to tak je?

Hneď z dvoch dôvodov…

Prvý je, že rozchod je veľmi emotívna udalosť a málokto je po ňom schopný uvažovať racionálne. Kontrolu nad chovaním preberajú emócie a keďže ide o nepríjemnú udalosť, najčastejšie sú to emócie ako hnev, nenávisť, túžba po pomste a podobne. Pravidlo nulového kontaktu je zároveň aj poskytnutie časového priestoru samej sebe na to, aby si na sebe zapracovala, aby si sa s rozchodom vyrovnala a aby emócie opadli, pretože ak ho chceš späť, budeš musieť začať uvažovať racionálne.

Druhý dôvod je ten, že ak sa mu neozveš, pravdepodobne začne uvažovať nad tým, prečo. A to je skvelý začiatok pre to, aby si mu začala chýbať. Nemôže ti predsa chýbať niečo, čo máš neustále pri sebe.

Dôležitý dodatok: Je viac ako pravdepodobné, že sa ti počas obdobia nulového kontaktu ozve sám. Je extrémne dôležité, aby si nepodľahla a ignorovala ho. Možno budeš počúvať od spoločných kamarátov to, že ťa nejak škaredo nazval, možno ti začne písať, ako ťa nenávidí a možno ťa bude prosiť, aby si mu odpísala. No nič z toho nemyslí úplne vážne. Je tiež po rozchode a tiež ho ovládajú emócie. Po období nulového kontaktu by sa to ale malo zmeniť.

Kedy ho môžeš kontaktovať počas obdobia nulového kontaktu?

Sú určité situácie, kedy sa jednoducho komunikácii nevyhneš bez toho, aby si nebola za úplného blázna. Existujú určité scenáre, kedy je jednoducho komunikácia nevyhnutná.

Ak spolu bývate

Tvojim cieľom je byť ako tá spolubývajúca, ktorá je milá, uprace, splní všetko, čo treba, no stretneš ju tak raz za týždeň. Buď je zavretá vo svojej izbe alebo je niekde vonku. Akúkoľvek komunikáciu skráť na nutné minimum, buď však vždy príjemná a tak pozitívna, ako sa len dá.

Ak máte spolu deti

Posledná vec, ktorú môžeš v tejto situácii urobiť, je ignorovať svoju zodpovednosť za dieťa. Ak je to tvoj prípad, jednoducho s tvojim bývalým komunikuj LEN o dieťati – ale nie ako sa má a ako ho vychovávať, len najnutnejšia komunikácia v otázke toho, kto ho vyzdvihne zo škôlky, u koho bude cez víkend a podobne. Opäť, buď stručná, no milá a pozitívna.

Ak si v akejkoľvek podobnej situácii (napr. chce vrátiť veci), vždy platí to isté – skráť rozhovor na potrebné minimum, no buď milá a príjemná. A bavte sa len o veciach, ktoré sa týkajú vašej situácie, ani slovo navyše. Ak bude chcieť riešiť váš vzťah, slušne mu oznám, že ešte nie si pripravená sa s ním o tom rozprávať a pokojne odíď.

Čo bolo príčinou rozchodu?

Je dôležité si narovinu povedať to, čo spôsobilo rozchod. Je to dôležité preto, pretože len tak zistíš, čo bolo na tvojom vzťahu zle a čo môžeš spraviť inak, aby sa to v budúcnosti neopakovalo.

Niečo o mužoch

Poviem ti niečo o mužoch. Neplatí to pre všetkých mužov na svete, všetci sme individuality, ale v zásade to je ukážka toho, ako myslí priemerný muž.

Ak niečo muži neznášajú, tak je to to, keď musia zraniť tvoje pocity.

Aj preto je veľmi pravdepodobné, že dôvod rozchodu, ktorý ti povedal, nebol tak úplne úprimný. Priznávam, že my, muži, niekedy ukončujeme vzťahy, vlastne ani nevieme prečo.

No častejší prípad je, že muž jednoducho necíti, že by boli jeho potreby naplnené.

A nehovoríme tu o sexe, hoci nedostatok sexu môže byť tiež problém, hovoríme o ocenení.

Muži túžia po ocenení. Chcú, aby si ich obdivovala za to, kým sú. Preto majú radi začiatky vzťahov a majú radi ženskú pozornosť.

Najlepší spôsob, akým to môžem opísať je toto:

Predstav si, že stretneš nového muža a začnete randiť. Ste prvé týždne spolu, všetko je hrozne super, neviete sa odlepiť a mažete si okolo úst med. Neustále ho obdarúvaš komplimentami a dávaš mu najavo, aký je pre teba dôležitý a ako po ňom túžiš. A on to miluje. Zbožňuje to, aký je pre teba potrebný. No po čase sa veci začnú meniť. Už mu toľko pekných vecí nehovoríš, pretože ho pomaly začínaš brať ako samozrejmosť. A tu v hlave muža začínajú problémy.

Druhý častý problém je to, že žena často po čase prestane byť spokojná s tým, čo muž ponúka. To neznamená, že nemôžeš od svojho muža očakávať niečo navyše, ak mu to však chceš dať najavo, rob to s láskou a uznaním. Ak ho budeš kritizovať, začne si hľadať cestičky od teba.

Rozišiel sa on s tebou?

Byť tá, s ktorou sa rozišiel on, to je fakt zlý pocit. Cítim s tebou a viem, ako sa cítiš, no neboj sa, pozrieme sa na to, čo sa stalo a nájdeme najlepšie riešenie, ako sa k situácii postaviť.

Ešte raz ťa pre istotu upozorním – to, čo ti povedal že je dôvodom rozchodu, to možno dôvod rozchodu nebol. Možno to znie nepríjemne, no snažím sa len byť k tebe úplne úprimný. Aké bývajú najčastejšie dôvody, prečo sa muž rozíde so ženou?

Už k tebe necíti príťažlivosť

Viem, že to bolí, no toto je najpravdepodobnejší dôvod, prečo sa muž rozíde so ženou.

Hovorím to ako muž, mnohí moji známi sa sťažovali, že akonáhle žena nabrala vo vzťahu istotu, začala viac jesť a menej sa hýbať, aby pribrala a prestala byť pre nich atraktívna.

Poviem ti to narovinu – je dôležité sa neustále starať o svoj vzhľad.

A koniec koncov, je jednoduchšie zapracovať na svojom vzhľade, než na svojej osobnosti. Neodmietaj to teda a kašli na filozofie, ktoré hovoria o tom, že každá žena je krásna. Možno sa to pekne počúva, ale on to vidí inak.

Nudí sa s tebou

Toto je ďalší častý dôvod rozchodu. No podľa môjho názoru je to v tomto prípade jeho problém, resp. nedostatok jeho charakteru. Nevinil by som ťa za to. A vieš čo ešte? Veľmi ľahko sa to dá napraviť.

Jeho emocionálne a sexuálne potreby si nedokázala naplniť

Toto je opäť častý scenár, najhoršie na ňom je to, že ani netušíš, že niečo je v neporiadku. Muži nie sú najlepší komunikátori, pokiaľ ide o nepekné slová. Ako som už povedal, posledné čo muž chce je ublížiť tvojim citom a tak sa s tebou radšej rozíde s rečami o tom, že chyba je v ňom a nie v tebe. Opäť je to však niečo, čo vieme ľahko napraviť.

Nevera

Veľmi často dostávam otázku, ako ho získať späť, pokiaľ ťa podviedol/pokiaľ si ho podviedla ty. Prvá vec, ktorú ti potrebujem obozrejmiť, je dôvod, prečo muži a ženy podvádzajú. Nie sú totiž rovnaké. Muži podvádzajú, pretože sú nadržaní. Ženy podvádzajú, pretože sa necítia byť dostatočne docenené a ich emocionálne potreby nie sú naplnené. A vieš čo sa ešte stáva? Často muži docenia svoje bývalé partnerky až vtedy, keď si nájdu novú ženu. Ešte malý dodatok, ak ťa kedykoľvek fyzicky alebo emocionálne týral, NESNAŽ sa prosím k nemu vrátiť späť.

Rozišla si sa s ním ty?

Veľa žien si myslí, že ak sa ony rozišli s mužom, bude jednoduchšie získať ho späť. NIE JE TO PRAVDA. Ver mi, že aj keď si sa s ním rozišla ty, čaká ťa veľa veľa práce, možno dokonca ešte viac ako tie ženy, ktorým dal zbohom ich partner.

Tu sú najčastejšie dôvody, prečo sa ženy rozchádzajú s mužmi:

Verila si, že tráva na druhej strane bude zelenšia a veci budú s iným mužom lepšie

Každý si myslí, že to môže byť lepšie. Až kým neodídu a neuvedomia si, že ten vzťah predtým bol vlastne veľmi pekný a bolo hlúpe ho opustiť.

Myslela si si, že ťa klamal alebo podviedol

Aj toto sa deje. Podozrievala si ho z nevery, hoci sa to nestalo. Teraz si môže myslieť, že mu jednoducho nikdy dôverovať nebudeš. Našťastie sa to dá pomerne rýchlo zmeniť a môžeš sa stať osobou, ktorá sa nebude obávať vždy, keď bude niekde vonku bez teba.

Podviedol ťa

Budem úprimný, tu sa mi dosť ťažko radí. Ty si bola verná, on nie. Poviem to takto, buď veľmi opatrná s tým, či s ním naozaj chceš znova byť. Pre mňa osobne znamená nevera jedno veľké NIE a nemyslím si, že by som ju len tak dokázal odpustiť. Ale to som ja..

Prestal byť pre teba príťažlivý

Aj tu je na mieste otázka, či sa k nemu chceš vrátiť späť. Osobne si myslím, že toto je legitímny dôvod na rozchod a je úplne normálne, že človek, ktorý sa prestane starať o svoje telo a myseľ, prestane byť pre ženu zaujímavý. Zváž to teda.

Prišla veľká hádka, ktorá skončila rozchodom

Keď som ešte v mladosti randil, zdalo sa mi, že sa s každou ženou jednoducho pochytím na každej sprostosti. Myslím si o sebe, že som relatívne pokojný muž, no proste prišiel podnet a ja som šiel do hádky. Tak som sa raz otca spýtal, prečo to tak je. A on mi to vysvetlil. Vzťah je ako bankový účet. Keď spolu trávite pekný čas, je vám spolu dobre a zažívate krásne veci, je to akoby si vkladal na účet peniaze. A každá hádka je naopak ako keby peniaze z účtu ubúdali. Kľúčom je, aby bol účet vždy na konci dňa v pluse.

O čo ti vlastne ide?

Potrebujem si s tebou vyjasniť ešte jednu dôležitú vec, pretože predsa len ti chcem pomôcť a idem do teba investovať kopec času a snahy. Potrebuješ začať myslieť inak. Randili ste spolu. Možno to bolo vážne, možno menej. Tak či onak, musíš pochopiť, že váš starý vzťah je mŕtvy. A nielen že je mŕtvy, my chceme, aby bol mŕtvy.

Veľa žien robí chybu, že chcú nadviazať tam, kde skončili. Ale prečo? Starý vzťah mal problémy a preto zlyhal, nie? Takže posledné, čo by si mala chcieť, je pokračovať v tom, čo bolo. Tvojim cieľom v snahe získať tvojho bývalého späť by nemalo byť len to, aby ste sa k sebe vrátili, ale aby ste vytvorili nový a lepší vzťah. Chcem pomôcť len ženám, ktoré túžia s rovnakým mužom po dlhodobom, kvalitnom vzťahu.

Najradšej pracujem práve so ženami, ktoré úprimne veria, že by to s ich bývalým naozaj mohlo klapať a sú ochotné spraviť všetko pre to, aby tomu dali ešte jednu šancu. So ženami, ktoré veria, že by to mohlo byť navždy. Pretože presne tieto ženy sú ochotné niečo obetovať preto, aby vytvorili nový a krajší vzťah. Čo bolo, bolo. Nevracaj sa už k tomu.

Máš dobrý dôvod, prečo sa k nemu chceš vrátiť?

Je tu jedna vec, ktorú som ešte nespomenul. Niektoré ženy (nevravím o tebe) nemajú dostatočne dobrý dôvod na to, aby sa k svojim bývalým partnerom vrátili. A keďže to myslím vážne, mala by si byť k sebe úprimná a priznať si, pokiaľ patríš medzi ne. Toto sú dôvody, ktoré nie sú dosť dobré na to, aby si o neho znova bojovala:

 • Myslíš si, že bez neho zomrieš
 • Bol celý tvoj život
 • Nikdy nenájdeš niekoho lepšieho
 • Nie si sama šťastná
 • Bude to tentokrát inak

Ešte raz, toto NIE SÚ dôvody na to, aby si sa k nemu mala vrátiť späť. Pravdou totiž je, že toto sú emotívne dôvody a ak na sebe popracuješ, môžeš byť šťastná aj bez neho. Tu je pár dobrých dôvodov, ktoré ti teda určite schvaľujem:

 • Rozchod bol nepremyslené a zbrklé rozhodnutie
 • Príčinou rozchodu bola hlúpa hádka
 • Väčšinu času spolu ste boli šťastní
 • Očakávate od života rovnaké veci

Čo robiť počas obdobia nulového kontaktu?

Teraz dávaj dobrý pozor, pretože toto je extrémne dôležitá kapitola a pre mňa osobne je určite najobľúbenejšia. Úžasne sa totiž pozerá na to, čoho sú ženy schopné za pár týždňov.

Pamätáš si, ako som ti odporučil pravidlo nulového kontaktu? Samozrejme, že počas týchto týždňov nebudeš sedieť na zadku. Nie, budeš na sebe tvrdo pracovať, aby si do teoreticky nového a lepšieho vzťahu vstúpila ako lepšia a atraktívnejšia žena, ktorá vie, čo chce. Nemáš absolútne žiadnu kontrolu nad tým, čo on počas týchto dní robí, no je jedna vec, nad ktorou máš absolútnu kontrolu a ktorá jediná môže zvýšiť tvoje šance na návrat – tou vecou si ty sama.

Pripomeňme si, o čom bolo pravidlo nulového kontaktu:

 • Žiadne správy, volania, e-maily, stretnutia, dopisy ani stretnutia s tvojim bývalým.
 • Jednoducho sa správaš, akoby neexistoval. Máš zakázané ho špehovať na sociálnych sieťach a pýtať sa na neho vašich spoločných kamarátov.
 • Ak ti napíše/zavolá/inak ťa kontaktuje, nemáš dovolené reagovať.
 • Nereaguj na nič, čo sa o sebe dozvieš.
 • Ak akokoľvek toto pravidlo porušíš, musíš začať odznova.

Čo nerobiť počas pravidla nulového kontaktu?

 • Celé dni prespať.
 • Zostať celé dni doma a vyhýbať sa spoločnosti.
 • Piť príliš veľa alkoholu.
 • Hovoriť každému o tvojom rozchode.
 • Robiť veľké životné rozhodnutia.
 • Vyhýbať sa práci.

Toto je základ toho, o čom pravidlo nulového kontaktu je. Teraz prejdime na tie pozitívnejšie veci. Úprimne, vážne sa teším, pretože toto je začiatok celej tvojej snahy získať bývalého späť. Je to istým spôsobom vzrušujúce 🙂

Garantujem ti, že každý malý krok dopredu, je krok dopredu. Tak buď trpezlivá a dôveruj mi. Takže, najdôležitejšia vec celého procesu je to, že počas týždňov bez kontaktu sa musíš pokúsiť stať najlepšou verziou samej seba. A neboj sa, je 100% šanca, obzvlášť, ak ho ignoruješ, že ťa bude stalkovať a pýtať sa na teba. A ak uvidí ženu, ktorá sa neľutuje, no naopak je oveľa viac sexy, silnejšia a dobre sa baví, bude ho to pekne štvať.

Len malé upozornenie, viem, že ste mnohé citlivé na svoj vzhľad a nemám vám to za zlé. Mojou snahou nie je kritizovať ťa, ani hovoriť ti, že nie si dosť dobrá. Snažím sa ti len pomôcť, tak buď sama k sebe prosím úprimná.

Fyzické zmeny

Pár zaujímavých faktov:

 • 64% žien začne po rozchode pracovať na svojom vzhľade.
 • 35% žien tvrdí, že ich rozchod motivuje k posilňovni a lepšiemu stravovaniu.
 • 30% žien si po rozchode nakupuje nové oblečenie a kozmetiku.
 • 26% žien si nechá spraviť nový účes.
 • 7% žien po rozchode priberie.
 • 2% žien sa nechajú tetovať.

Takže, v tejto kapitole sa staneš najsexy ženou, akou si kedy v živote bola. Povedzme že ja a ty spolu chodíme, no potom príde šialená hádka a rozídem sa s tebou (som ale príšerný frajer, však?).

Každopádne, predstav si, že ma mesiac kompletne ignoruješ, aby som na teba narazil v našej obľúbenej kaviarni. Ak do seba budeš tlačiť zmrzlinu a tortu s tým, že viditeľne si medzitým pribrala niekoľko kilogramov, poviem si, že nevyzeráš vôbec dobre a pôjdem ďalej. No čo sa stane, ak tento čas bez kontaktu využiješ na to, aby si zo seba spravila najkrajšiu a najlepšiu možnú ženu? Pravdepodobne mi spadne sánka a poviem si, že som zrejme urobil chybu.

Ako to, že o tom viem tak pekne rozprávať? No to preto, že sa mi to už stalo. Mali sme krátku, priateľskú konverzáciu, no nevedel som z nej strhnúť oči. Jediné, na čo som myslel bolo, že vyzerá úžasne a najradšej by som si ju vzal domov (vravel som, že som príšerný frajer). Pravdou je, že vyzerala tak dobre, že po rozlúčení som si začal vyčítať, ako som takú ženu mohol nechať ísť.

Ako môžeš zapracovať na svojom vzhľade?

Môžeš zmeniť svoj účes

Priznávam, že nie som odborník na dámske účesy, no podľa viacerých expertov je toto skvelá taktika, ako byť atraktívnejšou, preto sa s nimi nebudem hádať a odporučím ti to ako prvú zmenu. Nechaj si poradiť od dám, ktoré sa vyznajú.

Môžeš začať cvičiť

Nemyslím si, že existuje človek, ktorý by vedel povedať, prečo toto nie je dobrý nápad. A úprimne, je to o to lepší nápad, o čo väčšia nadváha ťa trápi (neuraz sa). A ak si na sebe tvrdo pracovala už počas vzťahu, len sa posnaž o to, aby rozchod nenarušil tvoj plán.

Môžeš začať zdravšie jesť

Aj toto je spôsob, ako zatočiť s nadváhou a cítiť sa lepšie. Sama nebudeš veriť, ako rýchlo sa to dá, vyzerať lepšie. V posilňovni sa totiž zbavuješ gramov, v kuchyni kilogramov.

Môžeš zmeniť šatník

Teraz ti poviem niečo, za čo ma budeš milovať. Choď nakupovať, máš moje povolenie! Poďakuješ mi neskôr, keď sa budeš v nových šatách túliť k jeho hrudi ;).

Môžeš skrášliť svoj úsmev

Nemyslím to, aby si sa viac usmievala, aj keď prečo nie. Ale teraz hovorím doslova o tvojom úsmeve. Ak máš nepekné zuby, navštív zubára a prediskutuj s ním všetky možnosti, ktoré máš.

Môžeš zlepšiť svoju pleť

Ak máš viditeľné akné, mala by si s tým niečo robiť. Možno sa ti o tom ťažko hovorí a ťažko sa to priznáva, no treba spraviť všetko preto, aby si sa ho raz a navždy zbavila. A nie, plastické operácie a podobné hlúposti do tejto sekcie neradím, zabudni na ne.

Ako zapracovať na svojom mentálnom zdraví?

Neber to opäť zle, nemám ťa za blázna. Keď sa však hovorí o zdraví, často sa myslí len to fyzické zdravie, hoci to mentálne je ešte krehkejšie a dôležitejšie. Ak si sa teda fyzicky dala dokopy, teda aspoň vieš, čo preto musíš urobiť, poďme sa rozprávať o tom, čo môžeš urobiť preto, aby si bola psychicky odolnejšia.

Koniec koncov, celé pravidlo nulového kontaktu je vytvorené aj preto, aby sa tvoja hlava upokojila a ty si začala uvažovať racionálne. O tom bude celá táto sekcia. Ako sa vyrovnať s rozchodom v hlave. Aby sa nám to ale podarilo, musíme začať robiť niekoľko vecí.

Čo môžeš urobiť preto, aby si pomohla svojmu mentálnemu zdraviu?

Sústreď sa na prácu

Je dôležité, aby si zamestnala svoju myseľ. A práca je na to úplne ideálna. Neznamená to, že sa má z teba stať kariéristka, len sa sústreď na to, čo musíš urobiť, aby si v hlave nemohla mať jeho.

Vráť sa k svojmu hobby

Treba to vysvetlovať? Tenis, golf, puzzle, zbieranie motýľov, turistika, fotografia, hudba, čokoľvek, čo ťa bavilo a v minulosti si sa tomu venovala.

Píš si denník

Hlavu máš určite plnú myšlienok a vecí, ktoré by si mu chcela povedať. Keďže s ním nemôžeš 30 dní hovoriť, je lepšie, keď ich začneš písať na papier.

Bav sa

Ak ťa kamarátky pozvú na párty, odporúčam ti ísť a zabaviť sa. Ak je jedna vec, ktorá najviac pomáha s rozchodom, tak je to čas. Ak sú dve veci, ktoré najviac pomáhajú s rozchodom, tak je to čas a zábava.

Obnov kamarátstva

Kamaráti sú skvelý prostriedok, ako sa vyrovnať s rozchodom. Vieš s nimi hovoriť o problémoch. Vieš sa o nich oprieť, keď to nezvládaš. Ale opatrne, nie že ťa presvedčia, aby si ma nepočúvala a aby si mu napísala.

Ako ti môžu pomôcť iní ľudia vyrovnať sa s rozchodom?

Myslím si, že toto si zaslúži vlastnú sekciu. Počas obdobia nulového kontaktu ti odporúčam ísť na rande. S niekým iným.

Myslím to vážne, choď na rande s novým mužom. Možno si zmätená, no ver mi, je to dobrý nápad. A mám preto hneď niekoľko dôvodov.

Ukazuje to, že si sa pohla ďalej

Nechceš mu to šplechnúť do ksichtu, no bude fajn, ak sa o tom tvoj ex sám dozvie. Pôsobí to tak, že si silná a že si s rozchodom vyrovnaná, čo ti dá veľkú výhodu.

Pomôže ti to so sebavedomím

Ak začneš randiť s mužmi, vybuduješ si sebavedomie. To, že niekomu prídeš atraktívna, je samozrejme dobrý pocit. Nehovoriac o tom, že niektoré rande môžu dopadnúť naozaj skvele a nakoniec zistíš, že sa vlastne zaobídeš aj bez bývalého.

Nebudeš na neho myslieť

Ak si zaneprázdnená, máš menej času na neho myslieť. Miesto toho, aby si sa cítila príšerne a upadala do depresie, budeš robiť niečo zaujímavejšie a zábavnejšie.

Čo ak on začal randiť s inou ženou?

Ďalšia otázka, ktorú dostávam až príliš často. Čo robiť, ak on začal randiť s inou ženou?

Ak si v tejto situácií, mám pre teba len tri slová. Buď v pohode. Štúdie dokázali, že až 90% vzťahov, ktoré vzniknú tesne po rozchode, proste nevydrží. A nie, ani jeho nová priateľka nie je dôvod preto, aby si ho začala kontaktovať, nie ešte aby si jeho alebo ju začala urážať. Svojim spôsobom je to vlastne výhoda. Medové týždne pominú a prídu prvé problémy. Vtedy si skôr uvedomí, čo v tebe vlastne mal. A na to zlé rýchlo zabudne.

Ak som ťa stále nepresvedčil, tak ti poviem ešte jednu vec. Všetko, čo ťa naučím, z teba urobí oveľa atraktívnejšiu ženu, než práve si, resp. než je jeho nová priateľka. Takže buď v pohode.

Ešte malý dodatok

Aj keď som to už naznačil, pravidlo nulového kontaktu a práca na sebe má jednu veľkú výhodu, o ktorej sa nehovorí veľa. Nehovorím, že to bude jednoduché, no celý proces jednoducho bude stáť za to a pomôže ti. Až si týmto všetkým prejdeš, je dosť možné, že si uvedomíš svoju skutočnú cenu a zistíš, že ho vlastne nechceš a že si bez neho šťastnejšia. Nestalo by sa to prvýkrát a v podstate je to pre teba obrovská výhra.

Ako ho kontaktovať?

Toľko vyčerpávajúcich informácií a to si mu ešte ani nenapísala. Je na čase to zmeniť. Tešíš sa? Po období nulového kontaktu ale prichádza otázka, ako ho kontaktovať. Niekto odporúča listy, iný telefonát. Čo je tá najlepšia metóda? Pravdou je, že najlepšia metóda neexistuje. Každý vzťah je iný a vyžaduje si iný prístup. Niekto preferuje to, iný ono. Ja osobne preferujem správy a budem sa na ne sústrediť.

Prečo preferujem správy?

Mám na to hneď niekoľko dôvodov. Hoci veľa expertov preferuje telefonát, ja osobne mám najlepšie výsledky práve so správami. Telefonáty nemám rád z viacerých dôvodov – nedostaneš šancu premyslieť si odpoveď a ľahko teda urobíš chybu, navyše je dosť možné, že ti ani nezdvihne a nikdy nezistí, čo si vlastne chcela povedať. A dopisy? Áno, dopisy sú romantika, no mňa osobne by asi trošku vydesil. A posledné, čo chceš, je to, aby si o tebe začal myslieť, že si šialená. Dopisy sú riziko.

Prečo teda správy? Nenapadá mi žiaden dôvod, prečo nie. Môžeš posielať fotky, videá, nedokážeš cez správy zvýšiť hlas a HLAVNE, môžeš si dať načas a premyslieť si každú odpoveď. To ti telefonát nedovolí.

Náš plán

Predtým, ako sa do procesu pustíme, potrebujeme plán. Zhodou okolností taký plán mám :-). Ak ho dodržíš, maximálne zvýšiš svoje šance na to, aby si ho získala späť.

 • Prvá správa
 • Spomienky na dobré časy
 • Využitie žiarlivosti
 • Srdečné správy
 • Riskantné správy
 • Rande

Možno ti viacero vecí teraz nedáva zmysel, vlastne by som bol prekvapený, keby áno. Neboj sa, pôjdeme krok za krokom a všetko rýchlo pochopíš. Než sa teda pustíme do boja, chcel by som ti ešte povedať pár vecí. Tento plán nie je vytesaný do kameňa a každý vzťah je niečím unikátny. Aj keď by si sa teoreticky mala držať plánu, občas je dobré počúvať svoj inštinkt, koniec koncov, poznáš ho lepšie ako ja. Niektoré časti plánu si teda pokojne uprav podľa seba, niektoré pokojne preskoč.

Čo treba vedieť, než mu napíšeš prvú správu?

Než mu napíšeš, potrebuješ sa držať niekoľkých pravidiel. Je to také desatoro, ktoré som pre teba pripravil. Ak sa ho budeš držať, budeš v pohode.

 • Kľúčom je kontrola nad konverzáciou. Ty by si mala byť vždy tá, ktorá konverzáciu ukončí.
 • Tvojou snahou musí byť to, aby myslel len na tie pozitívne veci z vášho vzťahu.
 • Vezmi si papier a pero. Napíš si teraz všetky pekné veci na vašom vzťahu. Potrebuješ si uvedomiť, čo ste spolu vlastne mali.
 • Uvedom si, čo sa mu na vašom vzťahu nepáčilo.
 • Spomeň si, čo mal a nemal rád.
 • Nečakaj, že bude hneď nadšene reagovať na tvoje správy, môže to potrvať.
 • Čím idú veci rýchlejšie, tým rýchlejšie sa môžu aj pokaziť. Choď na to pomaly.
 • NESPAMUJ HO SPRÁVAMI. Ak ti neodpíše, počkaj pár dní a skús to znovu.
 • Nesmieš pôsobiť ako žena, ktorá bez neho nemôže byť.
 • Buď trpezlivá.

Prvá správa

Prvý dojem znamená v tomto prípade všetko, dobre si to zapamätaj. Prvá správa po období bez kontaktu je takmer tak dôležitá, ako všetko ostatné správy, ktoré mu odosleš. Dohromady. Prečo? Pretože ak pokazíš túto časť, môžeš dať svojmu snu o tom, že raz budete znova spolu, akurát tak zbohom. Ale nenechaj sa vydesiť.

Cieľom prvej správy je otvoriť komunikáciu, nič viac, nič menej. Zároveň je dôležité, aby si neustále mala konverzáciu pod kontrolou, čo znamená, že ty budeš prvá, ktorá ju ukončí. Aby bol proces efektívny, je dobré skrátiť začiatok na úplné minimum a nepúšťať sa do zbytočne dlhých rozhovoroch. Je to taký malý krok, ktorým otestujeme to, ako na tom je.

Na čo si dať pozor?

 • Táto správa v žiadnom prípade nemôže mať sexuálny podtón.
 • Nesmieš upadnúť do hnevu alebo smútku.
 • Neočakávaj od toho absolútne nič.
 • Cieľom správ nie je napraviť všetko, čo bolo v minulosti zlé.
 • Nesnaž sa s ním stretnúť.

Pravidlá prvého kontaktu:

 • Buď pozitívna.
 • Buď sebavedomá.
 • Nič od toho neočakávaj.
 • Žiadne jednoslovné správy, každá správa musí mať zmysel.
 • Správy zároveň nemôžu byť príliš dlhé.
 • Pokús sa písať také správy, aby pre neho bolo nemožné neodpísať.

Ako nemá prvá správa vyzerať?

Jednoslovne. „Ahoj“ „Ako?“ „Čau“ Myslím, že to ďalej rozvádzať nemusím.

Ako by mala prvá správa vyzerať?

Povedzme, že miluje Harryho Pottera. (už vieš prečo som vravel, že si potrebuješ spomenúť na všetko, čo má rád?)

NaprV praxi by to vyzeralo takto:

 

Alebo má rád sushi? V tom prípade môžeš skúsiť niečo takéto:

Čo ak dostaneš pozitívnu odpoveď?

Povedzme, že príde nejaká takáto odpoveď:

 

Všimni si pár vecí…

Konverzácia bola priateľská, stručná a ukončená na pozitívnu nôtu.

A o toto nám ide.

Aby na tie dve správy od teba myslel ešte niekoľko dní.

Ak bola reakcia pozitívna, môžeš mu po pár dňoch napísať znovu a rozvinúť konverzáciu trochu viac, nie však príliš a musíš ju ukončiť ako prvá.

Čo ak dostaneš neutrálnu odpoveď?

Neutrálne odpovede sú väčšinou jednoslovné výrazy, ktoré hrozne nemám rád.

„Ďakujem“

„Super“

„Zaujímavé“

Ako na takúto reakciu reagovať?

Prakticky rovnako.

 

 

Čo ak dostaneš negatívnu odpoveď?

Negatívne reakcie nie sú nič príjemné.

Budeš sa cítiť zle a budeš mať pocit, že sa končí svet. Obzvlášť po tom, čo si sa toľko snažila a tak dlho si vydržala bez kontaktu. Najlepšie, čo môžeš urobiť je to, že mu jednoducho neodpíšeš a priznáš si, že asi sám ešte potrebuje čas na to, aby v ňom emócie vychladli.

Neznamená to, že je všetko stratené, znamená to len, že musíš byť trpezlivá a vyskúšať to znovu o týždeň.

Spomienky na dobré časy

Dobre, povedzme, že si úspešne kontaktovala svojho bývalého priateľa. Dostala si relatívne fajn odpoveď a podarilo sa vám začať komunikovať v pozitívnom duchu. Čo ďalej? Toto.

Poviem to narovinu, čím bol váš vzťah dlhší, tým jednoduchšie to teraz budeš mať. Čím dlhší vzťah, tým viac pekných spomienok, česť výnimkám. Ak máš za sebou krátky vzťah, bude ťažšie vyloviť spomienky, ktoré by vás nejak veľmi spájali, no nie je to nemožné, znamená to len, že budeš musieť byť trošku kreatívna.

Na úvod by som rád podotkol, že toto opäť nie je sekcia, kde sa pokúsiš získať svojho ex späť. A aj tu platia určité pravidlá, mnohé sú totožné s predchádzajúcimi.

Čo nerobiť?

 • Správy nemôžu mať sexuálny podtón.
 • Nemôžeš sa nahnevať alebo začať byť smutná.
 • Nič od toho neočakávaj.
 • Táto sekcia nevylieči všetky problémy, ktoré ste mali.
 • Nevolaj ho na stretnutie.

Cieľom celej sekcie je, aby začal spomínať na tie pekné časy, ktoré ste spolu strávili. Inak povedané, chceme, aby začal premýšľať nad tou časťou vášho vzťahu, ktorá bola najlepšia. To znamená že potrebuješ byť tak pozitívna, ako len dokážeš. Ak sa ti to podarí, podstatne si zvýšiš šance na to, že začne cítiť to, čo teraz cítiš ty. Že začne premýšľať nad vzťahom s tebou ako nad „starými, dobrými časmi“.

Čo napísať?

Keď mu takúto správu píšeš, je dôležité, aby si išla do úplných detailov a nepísala len generické veci.

Pozrieme sa spolu na pár príkladov, ktoré ti to určite objasnia. Povedzme, že sa snažím získať svoju bývalú priateľku späť a dostal som sa v procese až sem.

Vzal som si papier a pero, aby som si napísal všetky pekné spomienky, ktoré som s ňou mal. Aby sme sa pohli, povedzme že najkrajšia naša spomienka je, ako sme boli na futbalovom zápase, keď bolo asi -10 stupňov. Bola neskutočná zima, tak som jej ponúkol svoj zimný kabát a klepal som sa ako osika.

Čo myslíš, že je lepšia správa?

 

Alebo…

 

Predpokladám, že si si vybrala číslo dva. Čím viac detailov, tým lepšie pre teba. A nezabudni, že ten zážitok, na ktorý rada spomínaš, musí byť niečo špeciálne aj pre neho. Poďme na pár príkladov.

Pár dobrých príkladov, ako spomínať na staré časy

Alebo…

Alebo…

 

Všimni si, že tretí príklad je otázka. Aj otázka môže dobre poslúžiť, dôležité ale je, aby sa týkala niečoho veľmi pozitívneho.

Čo ak dostaneš pozitívnu alebo neutrálnu odpoveď?

Pravdou je, že ak si sa dostala až sem, je veľmi pravdepodobné, že vaša konverzácia má pozitívneho ducha a teda aj odpoveď na takúto tvoju snahu bude pozitívna.

To ale neznamená, že by si si mala prestať dávať pozor, práve naopak, buď si istá, že nepostupuješ príliš rýchlo. Navyše, stále musíš byť tá, ktorá ukončí konverzáciu ako prvá.

Mohlo by to vyzerať nejak takto:

 

Čo ak nedostaneš žiadnu odpoveď?

Tak, napísala si mu správu, ktorou si mu chcela pripomenúť staré dobré časy, no on neodpísal. Tak za prvé, nie je to koniec sveta. Niekedy sú ľudia proste zaneprázdnení a nemajú čas hneď odpísať. Počkaj pár dní, než vykonáš rozsudok. Ak ubehlo pár dní a on stále nereagoval, môže to znamenať hneď niekoľko vecí.

Možno vycítil, že sa vás snažíš dať dokopy a vystrašil sa. Jednoducho sa bojí toho, čo by bolo, čo ale neznamená, že to tak nechce/nebude chcieť. Tak či tak, ak k tomu prišlo, počkaj pár dní a napíš zopár nevinných správ, podobných tým, ktoré si písala po prvom kontakte. A potom to skús so spomienkami ešte raz.

Čo ak dostaneš negatívnu odpoveď?

Celý mesiac si mu nepísala. Tvrdo si na sebe pracovala, aby si sa stala lepšou a sebavedomejšou ženou. Všetko bolo super, až kým si nedostala nepríjemnú odpoveď. Nebudem ti mazať med okolo úst, negatívne odpovede nikdy nie sú dobré znamenie.

Ale zároveň to stále neznamená, že by si to mala vzdať alebo že to máš vopred prehraté. Znamená to len, že musíš k veciam prístupiť trochu inak.

Povedzme, že príde nejaká takáto odpoveď:

 

Určite to bolí, takáto odpoveď nepoteší nikoho. Tak či onak, ak dostaneš takúto reakciu, zostaň slušná, pozitívna a maj veci pod kontrolou.

Pravdepodobne sa len stala jedna z troch vecí:

 • Možno si vybrala nesprávnu spomienku. Žiadna katastrofa to nie je, len počkaj pár dní a napíš mu znova.
 • Možno ešte nebol pripravený a tvoja správa ho vydesila, možno nemá (zatiaľ) záujem s tebou otvárať tému vášho bývalého vzťahu a urobiť ďalší krok.
 • Možno mal proste zlý deň a reagoval podráždene, pretože ho vytočil napr. šéf v práci.

Je v podstate jedno, čo sa stalo. Vždy je riešenie rovnaké – daj tomu pár dní a potom sa ozvi znova.

Ako využiť žiarlivosť vo svoj prospech?

Táto sekcia je trochu kontroverzná a možno s ňou niektorí nebudú súhlasiť, no všetky výskumy ukazujú, že správne využitá žiarlivosť je jedna z najsilnejších vecí, ktoré môžeš použiť. Najskôr ale treba pochopiť, ako využiť žiarlivosť tak, aby zafungovala v tvoj prospech.

Keďže som muž, môžem ti vysvetliť, ako sa muž za týchto okolností cíti.

Osobne si myslím, že žiarlivosť je úplne prirodzená vec a nie je na nej nič zlé. Samozrejme, ako všetko má žiarlivosť svoje limity, kedy sa mení na nezdravú a škodlivú. Ak bol napr. tvoj ex taký, že začal žiarliť vždy, keď si sa rozprávala s iným mužom, príp. vždy, keď si išla von, možno by si mala zvážiť, či je to pre teba ten správny. Ale teraz ti poviem menší príbeh o žiarlivosti.

Mám kamaráta. Bol s dievčaťom asi päť mesiacov, aby sa pre nejakú hlúposť rozišli. A tým myslím fakt hlúposť, doteraz som jeho vysvetlenie nepochopil. Každopádne, tri mesiace po rozchode si našla nového priateľa. Vtedy sa môj kamarát rozhodol, že ju chce späť. Nikdy neocenil, čo mal, až kým ju nevidel s iným. To je sila žiarlivosti.

A nie, neodporúčam ti len kvôli tomu ísť na rande s niekým iným. Odporúčam ti len dať svojmu ex pár nevinných náznakov, kde mu dáš najavo, že sa stretávaš s inými ľuďmi. Cieľom je, aby to nebolo príliš nápadné. Ak zájdeš príliš ďaleko, obráti sa to proti tebe. Je to ako časovaná bomba, musíš byť extrémne opatrná.

Pravidlá:

 • Musíš byť naozaj opatrná, jedna chyba a tvoje šance drasticky klesnú.
 • Zváž, kedy je na tieto správy najlepší čas.
 • Musíš byť diskrétna a nenápadná.

Umenie využitia žiarlivosti

Prvá taktika je niečo, čo nemám podložené výskumom, no na desiatkach prípadov som si overil, že to funguje.

Je jedna vec, ktorá vo mne vždy vyvolá žiarlivosť, hoci to nikdy nepriznám nahlas. Vieš, ako väčšina mužov, tak aj ja som v minulosti sledoval svoju bývalú na Facebooku. A keď sa jej na nástenke objavili fotky, kde sa bavila na párty s inými mužmi, nebol to vôbec príjemný pocit.

Možno zniem ako hlupák, no vážne mi vadilo, že v jej prítomnosti bol iný chlapík. Ale pozor. Čo by sa stalo, keby nájdem na jej nástenke fotky, kde sa bozkáva s piatimi rôznymi mužmi a je opitá ako delo? Asi by ma akurát znechutila a odradila ma.

Takže je dôležité, aby si si „upravila“ profil pár fotkami, kde sa bavíš s inými mužmi, musia však byť nevinné a nenápadné. Garantujem ti, ak má tvoj bývalý Facebook, tak si z času na čas tvoj profil pozrie. Neveríš mi? Stále si pozerám profily svojich bývalých, vrátane tých zo strednej školy. A on si pozrie tvoj. Tak buď pripravená.

Využitie žiarlivosti v správach

Dosiahnuť žiarlivosť pomocou správ? Ak má byť totálne úprimný, tak je to ľahké ako facka. Všimni si, ako vôbec v správe nie je spomenuté, s kým si vlastne ten film pozerala. Len svojmu bývalému zaseješ do hlavy semienko pochybnosti, aby sám premýšľal, či si si tú romantiku užívala s kamoškou alebo nejakým mužom.

V praxi by to vyzeralo nejak takto:

 

Iná fajn správa, ktorá je ale podstatne odvážnejšia a nesie v sebe isté riziko, vyzerá takto:

 

Prvá vec, ktorá mu napadne, bude, že tam predsa včera nebol. Tak začne čítať medzi riadkami a uvedomí si, že si si obzerala iného muža a navyše ti prišiel atraktívny. Navyše istým spôsobom dávaš svojmu ex kompliment.

Žiarlivosť vyvolávajúce správy sú fakt srandovné, čo povieš? 🙂

Srdečné správy

Poďme si zhrnúť, čo sme doteraz dokázali.

 • Vydržala si obdobie bez kontaktu a zapracovala si na tom, aby sa z teba stala lepšia žena.
 • Napísala si mu prvú správu.
 • Spomínali ste spolu na staré časy.
 • Vyvolala si u neho žiarlivosť.

Je na čase trošku pritlačiť.

Nezabúdaj ale:

 • Vynechaj sexuálny podtón.
 • Nenaštvi sa a nebuď smutná.
 • Neočakávaj od toho absolútne nič.
 • Nesnaž sa všetko napraviť naraz.
 • Nevolaj ho von.
 • Zostaň za každých okolností pozitívna.

Taktika 1 – Pripomienka

Ak mám na vzťahoch, resp. dnes už na svojom manželstve niečo rád, tak je to to, ako si dvaja ľudia navzájom pomáhajú a pripomínajú si veci. Táto taktika je postavená práve na tom a vieš pomocou nej získať pár bodov k dobru. Cieľom je pripomenúť mu niečo, na čo mohol zabudnúť.

Príklady:

alebo…

 

 

Taktika 2 – Podpora

Táto taktika je trošku komplikovanejšia, pretože môže súvisieť so situáciou, v ktorej sa tvoj bývalý nachádza. V zásade ide o to, aby si veľmi opatrne poskytla podporu a to bez akýchkoľvek očakávaní. Poskytnutie podpory musí byť niečo úplne úprimné, nemôžeš to robiť len preto, že ti to radím. Ak ti to nejde od srdca, tak na túto taktiku zabudni a prejdi na ďalšie.

Napríklad:

alebo…

alebo…

 

Taktika 3 – Komplimenty

Táto taktika je už v podstate flirtom:

Možno to znie trochu trápne a prvoplánovo, no tieto veci proste každý počuje rád. Nikdy nezabudnem na dievča z vysokej, ktoré sa pri mne pristavilo, povedalo mi, že mám krásne oči a zmizla za dverami. Už nikdy som ju nevidel, no dodnes som na to nezabudol. Komplimenty proste fungujú.

Taktika 4 – Ocenenie

Taktika 4 je veľmi podobná tej predošlej. Akurát že ho neobdaríš komplimentom, ale úprimne oceníš niečo, čo si na ňom vážiš. Buď tak konkrétna, ako sa len dá.

Taktika 5 – Chýba mi to

Asi to nemusím príliš vysvetľovať, v zásade ide o to, aby si mu napísala, čo ti chýba, čo si vo vzťahu s ním mala. Buď ale opatrná. Je dôležité, aby si hovorila o veciach, ktoré mal rád aj on. Problém viacerých žien je práve to, že v tejto fáze vytiahnú veci, ktoré chýbali len im.

Takto nejak by to mohlo vyzerať:

Všimni si, aká je správa špecifická a týka sa aj niečoho, čo má rád on. Toto potrebuješ dosiahnuť.

Ideme do rizika

Blížime sa k záveru, poriadne vyčerpávajúci článok, čo povieš? Takmer 7000 slov v tejto chvíli, no už sme vážne takmer na konci. Táto sekcia bude o riziku. Inak povedané, pokúsime sa tvojho bývalého dostať na rande.

Pravdou je, že ak si všetko spravila tak, ako bolo v pláne, je dosť možné, že ťa pozve von sám. Ak nie, neboj sa nič, máme aj na toto plán. Len malé upozornenie, ak ťa predsa pozval sám, túto sekciu môžeš úplne preskočiť. A mám pre teba ešte jednu dôležitú správu. Ruky preč od klávesnice, so správami končíme. Aspoň zatiaľ.

Aký je plán?

Zavoláš mu s tým, že by ste mohli vybehnúť von. Cieľom je, aby to nepôsobilo ako rande a aby to bolo čo najviac nevinné. Určite ho nechceš zavolať niekam, kam by sa mohol báť prísť – oslava tvojej kamošky, ktorú nepozná, atď. Najlepšie možnosti sú v tomto prípade tie najjednoduchšie – obed, kaviareň,…

Pravidlá pre telefonát

 • Musí to znieť nevinne.
 • Naplánuj si telefonát v takom čase, kedy by mal byť k dispozícií a nemala by si ho rušiť.
 • Buď príjemná, pozitívna a stručná.
 • Nevyťahuj žiadne nepekné spomienky z minulosti.
 • Nepôsob zúfalo.
 • Nemaj od toho prehnané očakávania.
 • Nevolaj častejšie ako raz denne.
 • Nenechávaj mu odkaz, ak nezdvihne.

Dva spôsoby, ako ku telefonátu prístúpiť

Sú dve metódy, ako možno tento telefonát uskutočniť. Ktorú si vyberieš, to je úplne tvoja vec. Ani s jednou nepochybíš, tak si vyber tú, ktorá ti je prirodzenejšia.

Som neďaleko…

Je to trochu riziko, ale o tom je celá táto sekcia a nakoniec aj celý proces. Je tu väčšia pravdepodobnosť, že to nevyjde, narozdiel od druhej metódy, no tu to pri neúspešnom pokuse môžeš skúsiť znova. V zásade to funguje úplne jednoducho.

Áno, je riziko, že je zavalený povinnosťami a aj keď bude chcieť, jednoducho nebude mať čas. No ak si doposiaľ všetko urobila dobre a on cíti spojenie, môže to fungovať. Samozrejmá výhoda je to, že sa nebude mať čas pripraviť a budeš ho mať pri sebe prakticky okamžite.

V predstihu

Táto metóda je presne to, čo je v jej názve. Zavoláš ho von s tým, že sa stretnete o pár dní. Výhodou je, že ak naozaj chce, tak si čas nájde, vie si zorganizovať kalendár a vie ti navrhnúť náhradný termín. Problém je, že ak ťa odmietne, tak jednoducho skutočne nechce a teba to môže zraniť.

Čo ak odmietne?

Ale žiadnu paniku. Možno odpovedal niečo ako:

Ak nevinne podotkneš, že ide len o obyčajnú kávu/obed, zvyčajne sa „neviem“ mení na „dobre“. Ak však stále tvrdí nie, opäť nerob paniku. Pravdepodobne sa v tebe miešajú emócie a chceš urobiť jednu z týchto vecí:

 • Uprosiť ho
 • Nahnevať sa
 • Zasypať ho argumentami

Ani jedno z toho nie je správne. Slušne akceptuj jeho odpoveď, rozlúč sa s ním a ukonči konverzáciu v pozitívnom duchu. Len vďaka tomu si zachováš šancu na opätovné otvorenie rozhovoru, povedzme cez správy.

Rande

Áno, sú tu nejaké pravidlá pre randenie, stretnutie alebo hocijako to nazývaš. Toto rande však musí byť tak nevinné, ako sa len dá. Neplánuj žiadnu fajnovú večeru, proste jednoduchá káva so stoličkami, vami dvoma a pár témami na rozhovor. Dobrý nápad môže byť aj stretnutie v parku a prechádzka.

Ak mám byť úprimný, najviac som si v živote užil tie rande, ktoré vôbec neboli nejak super romantické, len som si jednoducho užival prítomnosť ženy, s ktorou mi bolo dobre.

Niektorí odporúčajú, aby ste šli na víno alebo pivo. Nie som síce vyslovene proti, ale daj si pozor, aby si to s alkoholom neprehnala. Dostala si sa až sem, posledné, čo chceš, je vydesiť ho tým, že mu zrazu vyznáš lásku a vyrozprávaš mu, ako si sa vďaka článku pokúsila získať ho späť.

Cieľom je vážne len to, aby ste si to užili a aby ste sa dobre porozprávali, nič viac. Nechaj romantiku romantikou. Buď príjemná, úprimná a otvorená. Ak rande dopadne dobre, bude ťa chcieť vidieť znova. Ak áno, prakticky si vyhrala!

Čo urobiť po rande?

Ešte malý dodatok odomňa. Je jedna vec, ktorá ma po každom rande vždy veľmi potešila. Keď mi po vážne príjemnom rande prišla správa.

Zvyčajne v nej bolo niečo ako:

Ženy, ktoré mi po peknom rande napísali podobnú správu, si u mňa okamžite získali body navyše.

Tak to zváž.

Držím ti palce. Veľa šťastia 🙂

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…