Čo robiť, ak chce byť s tebou len kamarát

od | mar 12, 2018 | Ako získať späť expartnera | 21 komentáre

Tie tri slová, ktoré môžu narobiť toľko problémov.

Tie slová, ktoré sú po rozchode snáď najhoršou vecou, akú ti môže povedať.

„Buďme len kamaráti…“

Za tú dobu, od kedy sa venujem tejto stránke, som dostal desiatky e-mailov od rozličných žien, všetky s unikátnym príbehom o ich rozchode a o ich ex. Tieto ženy sa ma pýtali, čo znamená, keď im muž povie, že chce byť len kamarát. Moja odpoveď ich nepotešila.

Hoci majú ženy pocit, že kamarátstvo predsa nemusí byť zlé a že je to dôkaz toho, ako muž danú ženu chce vo svojom živote, v skutočnosti je to jedna z najhorších situácií, do akej sa môžeš dostať a ak chceš svojho ex získať späť, čaká ťa poriadne veľa práce. Nehovoriac, že sa to aj tak nemusí poradiť.

Dobre, takže v tomto článku sa budeme venovať tomu, ako sa dostať z tzv. „friendzone“. No predpokladám, že keďže si na tejto stránke, tvojim cieľom je získať svojho ex späť.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 
Tu prichádza problém. Veľa žien si myslí, že dostať sa z friendzone a získať späť svojho ex je prakticky to isté. Nerád praskám tvoju bublinu, no nie je. To, že „unikneš“ kamarátstvu ešte neznamená, že ho získaš späť. Pravdou je, že si tým len odomkneš svoje šance.

Pre to, aby si ho získala späť, potrebuješ urobiť veľa rôznych krokov a veľa rôznych vecí, ktoré však v tomto článku nenájdeš. Tento článok bude výhradne o tom, ako sa z friendzone dostať.

Smutná pravda s ktorou sa musíš zmieriť

Teraz ti napíšem niečo, čo sa ti mnoho ľudí od mojej konkurencie neodváži napísať. Všetko, čo pre teba môžem urobiť, je to, že zvýšim tvoje šance, že svojho ex získaš späť. Konečné rozhodnutie, či ti dá druhú šancu, je na ňom, nie na mne alebo na tebe. Ak aj urobíš všetko správne, stále je tu možnosť, že bude považovať za rozumnejšie ísť ďalej bez teba. Je to smutné, no nemáme situáciu plne pod kontrolou.

Prečo ti to hovorím?

Pretože chcem, aby si sa mentálne pripravila na možný neúspech. A poviem ti ešte niečo, z mojich skúseností sú ženy, ktoré túto pravdu prijmú tie, ktorým sa väčšinou darí v ich snahe viac. Klientky, ktorým sa ich ex získať späť nepodarilo, sú často tie, ktoré konajú na základe pocitov a nedokážu si predstaviť život bez ich bývalého partnera.

Friendzone

Ach, to strašidelné slovo, ktoré sa do slovenčiny dostalo nikto-nevie-odkiaľ.

Friendzone je miesto, kam si už v minulosti určite umiestnila nejakého muža a tiež je to miesto, v akom si nikdy nechcela skončiť ty.

O friendzone som počul prvýkrát ešte v časoch, keď som bol stredoškolák. A zároveň som dostal priamu lekciu.

Spomínam si na jedno dievča, ktoré sa mi veľmi páčilo a mal som pocit, že je to vzájomné. V každom prípade som čoskoro zistil, ako veľmi som sa mýlil. Pozval som ju do kina a jej odpoveď bola: „Jasne..ale ako kamaráti, dobre?“

Čiže áno, poznám ten pocit, keď chceš s niekým veľmi byť a nemôžeš s tým nič urobiť. Otázkou je, ako sa z takejto situácie dostať a či je to vôbec možné.

Osobne si myslím, že to možné je.

Ako sa dostať z friendzone

Keďže sa chceš dostať z friendzone osoby, ktorá bola kedysi tvojim priateľom, máš určitú výhodu. Keď som uvádzal svoj príklad, bol som v nevýhode, pretože táto žena ku mne necítila nič ani v tej chvíli, ani v minulosti. V tvojom prípade je to iné, pretože tvoj ex v minulosti romantické pocity voči tvojej osobe prejavoval.

Je pravda, že tieto pocity sa medzičasom stratili, čo mohol byť nakoniec aj dôvod rozchodu, našťastie mám pre teba nástroje, ktoré ti pomôžu znova tieto pocity oživiť. Ale postupne.

Pravidlo nulového kontaktu

(Ak chceš vedieť viac o pravidle nulového kontaktu, odporúčam ti svoj prémiový kurz Vzťahový reštart.)

Ak sa chceš dostať z friendzone, musíš preto niečo obetovať. A to niečo nebude jednoduché a z mojej skúsenosti to zhruba 90% návštevníčok tejto stránky ani nedokáže. Prečo? Pretože málokto má takú disciplínu, aby dokázal to, čo ti práve odporučím.

Som veľkým fanúšikom pravidla nulového kontaktu. Áno, to malé pravidlo, ktoré hovorí o tom, že svojho ex nemôžeš nijakým spôsobom kontaktovať po dobu 21-45 dní. Ak moju stránku navštevuješ pravidelne, tak vieš, že o tomto pravidle píšem prakticky v každom článku. Viem, že ti to možno lezie na nervy, ale snáď ti to dokazuje, aké dôležité toto pravidlo je.

Ak ti to nestačí, toto mi napísala jedna klientka dva dni dozadu.

„Nekontaktovala som ho už 11 dní, pokiaľ sa to netýkalo povinností okolo našej dcéry. A môžem potvrdiť, že to funguje! Dnes ráno som si od neho našla takúto smsku: „Neodpisuj na túto správu, ale chýbaš mi.“

Snažím sa byť silná, začala som behávať a zdravšie jesť, aby som ho po 30 dňoch ohromila. Je to ťažké, ale stojí to za to!“

„Ok Martin, chápeme, funguje to. Ale ako nám to pomôže dostať sa z friendzone?“

Nuž, keď sa niekto dostane do friendzone, je to preto, že sám akceptoval fakt, že mu druhá osoba navrhla kamarátstvo. To znamená, že ak si vo friendzone, je to preto, že on ti navrhol kamarátstvo a ty si súhlasila. Nuž a čo kamaráti robia? Píšu si, volajú si, stretávajú sa…

Nehovorím, že je to zlé, len vravím, že takto ho späť nezískaš.

Keďže sa tu bavíme o tvojom ex, ktorého navyše chceš získať späť, dynamika je trošku odlišná.

Väčšina žien, ktoré má žiadajú o pomoc, urobili po rozchode tieto veci:

  • Vypisovali svojmu ex správy typu „zmením sa“ alebo „nevzdávaj to a bojujme spolu“.
  • Správali sa tak, že ich ex si ich vyhodili z priateľov na Facebooku.
  • Správali sa tak, že ich ex začali ignorovať pokus o komunikáciu.
  • Písali ľúbostné dopisy.
  • A môj osobný favorit – navštívili rodičov svojho ex a pýtali sa ich na radu.

Vieš čo majú všetky tieto veci spoločné? Je to neatraktívne správanie, ktoré tvojho ex ešte utvrdí v tom, že sa rozhodol správne.

Pamätám si jeden svoj rozchod. Bol som veľmi zvedavý a čakal, že o mňa bude bojovať. Tri dni sa neozvala a ja som začínal mať obavy, že sa cez to preniesla. Začal som byť zvedavý. No zrazu blikla správa a všetko bolo fuč. Zrazu pre mňa stratila hodnotu.

Čo by sa ale dialo, keby sa neozvala 30 dní?

Dni 1-5: „Kedy sa ozve konečne? Viem že ma chce späť.“

Dni 6-12: „Niečo tu nesedí, má niekoho iného? Vyrovnala sa s rozchodom tak rýchlo?“

Dni 12-20: „Mal by som jej napísať sám….žiadna odpoveď…začínam byť fakt naštvaný.“

Dni 20-30: „Nuž fajn, ako chce, aj tak mi je totáááálne ukradnutá.“

A keď zrazu napíše:

„Sakra, konečne napísala, čo mám robiť?“

Všimni si, ako šialenstvo graduje. Samozrejme, nie každý muž bude reagovať takto, no ak nie, mám aj na to riešenie.

Čas vziať veci do vlastných rúk

Samotné pravidlo nulového kontaktu je síce efektívne, no z friendzone ťa dosť možno nedostane. Niektorým ženám tento mesiac ignorácie stačí, no z mojej skúsenosti je to základ, po ktorom musíš v snahe pokračovať. Ako? O tom bude táto časť.

Nebudem ti klamať. V tejto časti je veľmi jednoduché veci pokaziť. Povieš jednu nesprávnu vec alebo sa budeš správať len trochu zúfalo a tvoje šance budú fuč skôr ako dokážeš povedať „zbohom“. Ale hlavne žiadny tlak.. 🙂

Neboj sa, pokúsim sa ti túto metódu vysvetliť tak jednoducho, ako len dokážem, aby si presne vedela, čo treba robiť.

Nezabúdaj ale, že než sa do tejto časti pustíš, je nevyhnutné aplikovať pravidlo nulového kontaktu. Inak to fungovať nebude!

Zachytenie jeho pozornosti

Ok, teraz mu napíš.

„Počkať, čo? Martin!“

No napíšeš mu správu. Čo ale v prvej správe po tak dlhej dobe bez kontaktu napísať? Nuž, mám pre teba pripravené hneď dve metódy. Prvá je pre ženy, ktorým sa ich ex počas nulového kontaktu ozval a druhá je pre tie, ktorým sa ich ex neozval.

Ak sa ti tvoj ex počas nulového kontaktu ozval

Dobre, takže ak sa ti ozval, máš oproti iným ženám výhodu. Tvoj ex na teba myslí, možno sa o teba bojí a asi je aj trochu nahnevaný, že si mu neodpísala. V každom prípade ide o to, že je veľká pravdepodobnosť toho, že sa dočkáš odpovede.

Samozrejme to neznamená, že mu môžeš napísať niečo ako:

„Ahoj, ako sa máš?“

To je zlý nápad.

Tvoja správa musí byť niečo, čo zasiahne jeho myseľ a prinúti ho myslieť na niečo pozitívne.

Napríklad…

 

 

Alebo…

 

 

Ak sa ti tvoj ex počas nulového kontaktu neozval

Chápem, že si smutná. Čítala si o pravidle nulového kontaktu a bola si si istá, že sa ozve. Tajne si čakala, kedy ten deň príde a kedy sa spýta, ako sa máš. A on to nespravil. Čo teraz? Mala by si sa vzdať a akceptovať fakt, že k sebe nepatríte?

Nie, ty sa teraz nevzdáš. Aspoň nie dovtedy, kým nevyskúšaš všetky možnosti.

Tvojou prioritou je v tejto chvíli naštartovať konverzáciu, akurát trochu iným spôsobom. Kým ženy, ktorým sa ex ozval, mali za úlohu vyvolať pozitívnu spomienku, tvoja úloha je trochu jednoduchšia – dostať odpoveď. Ako však dostať odpoveď, keď sa zdá, že s tebou nechce mať nič spoločné?

Nuž, musíš napísať takú správu, na ktorú bude nemožné neodpísať. Samozrejme ti ukážem zopár príkladov. Možno sa ti nebudú páčiť, pretože si to vyžaduje veľa plánovania, čo mu napíšeš potom, no vážne nám ide v tejto chvíli primárne len o tú prvú reakciu.

Napríklad…

 

 

Alebo…

 

 

Samozrejme že musíš mať pripravené niečo, čo mu povieš po tom, čo ti odpíše. Čo to bude, to je vážne na tebe. V každom prípade je vysoká šanca, že ti na takúto prvú správu odpíše.

Och a mimochodom, ak ti odpísal, počkaj aspoň jednu hodinu, než mu napíšeš znova. Nech je netrpezlivá a každých 5 minút kontroluje telefón. Chce to disciplínu, no zvýšiš tým šancu, že ho vtiahneš do konverzácie.

Konverzácia

Táto časť je nesmierne dôležitá, pretože ťa v nej naučím, ako by mala konverzácia plynúť.

Ukážem ti, ako muži myslia. Vieš, muži sú relatívne predvídateľní. A prakticky všetci chceme to, čo nemôžeme mať. Ak mi povieš, že si nemôžem vziať koláčik z tácky, tak budem ďalších 15 minút myslieť na to, ako veľmi chcem ten koláčik. Ak mi povieš, že nemôžem mať tú blondínu v rohu miestnosti, budem túžiť po tej blondíne v rohu miestnosti.

Ďalšia vtipná vec na mužskom myslení je, že máme tzv. tunelové videnie. Sústredíme sa na jednu vec a všetko ostatné vytesníme. Využi to. Nasmeruj tunelové videnie svojho ex na teba. Ale ako?

Nuž, nie je to až tak komplikované. Stačí ti kontrolovať každú konverzáciu, ktorú s ním vedieš. Znie to zložito? Tak ti vysvetlím, čo tým myslím.

Jediné, čo potrebuješ urobiť, je vždy ukončiť konverzáciu ako prvá. Vďaka tomu v ňom vzbudíš túžbu chcieť viac. Možno to poznáš zo seriálov, ktoré vždy končia v najlepšom, aby si si pozrela aj ďalšiu časť. Nuž, toto je tvoja úloha.

Sú dva spôsoby, ako to spraviť.

Milý spôsob

Milý spôsob, ako ukončiť konverzáciu je jednoducho odštartovať konverzáciu, dosiahnuť bod, kedy je konverzácia najzaujímavejšia a najvzrušujúcejšia (pre neho) a v tej chvíli to ukončiť jednoduchou správou:

 

Diabolský spôsob

Túto metódu som spoznal vďaka všetkým ženám, ktoré sa mi kedy páčili a ja im nie. Tak som zistil, že táto metóda na mňa funguje (a funguje na väčšinu mužov).

V podstate je to veľmi podobné, ako milý spôsob. Napíšeš mu, vtiahneš ho do konverzácie a keď je konverzácia najzaujímavejšia, ukončíš ju.

V čom je teda rozdiel? Nerozlúčiš sa s ním, jednoducho mu už neodpíšeš.

Dosiahneme tým dve veci. Prvá je, že bude doslova šalieť a kontrolovať telefón každé dve minúty, či už si konečne odpísala, čím sa staneš v jeho očiach hodnotnejšou. A druhá je, že technicky si konverzáciu neukončila, takže sa k nej môžeš kedykoľvek vrátiť a pokračovať v nej bez toho, aby to bolo divné!

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…