Čo robiť, aby si znova získala dôveru svojho ex

od | sep 12, 2017 | Ako získať späť expartnera | 12 komentáre

Dôvera. To bolo pre mňa dlho najväčšou otázkou. Táto stránka už existovala nejakú dobu a podarilo sa mi zachrániť množstvo vzťahov, no stále ma strašila dôvera. Neustále som sa pýtal sám seba jednu otázku: Ako dosiahnuť, aby žene muž opäť začal dôverovať, ak má pocit, že ho tá žena zradila.

A keďže som perfekcionista, rozhodol som sa, že jednoducho využijem všetky dostupné možnosti a prídem na to. Tento článok patrí medzi moje najobľúbenejšie práve preto, skutočne som do neho dal celú dušu a všetky svoje znalosti.

Teda áno, myslím, že som na to prišiel. Nebude to ľahké, ale je to tá najlepšia príručka, akú na celom internete nájdeš. Áno, až tak si v tomto prípade verím.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť Vášho ex krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Niektorí muži jednoducho nie sú schopní dôvery

Desivé, nie? Chceš počuť pravdu?

Niektorí muži ti jednoducho nebudú veriť, čokoľvek povieš alebo urobíš.

Čím to je?

Faktor odpustenia

Keď premýšľam nad tým, ako by som zareagoval, keby mi žena bola neverná, úprimne nepoznám odpoveď. Odpustil by som jej? Alebo by ma to škrelo do konca života? Rád o sebe premýšľam ako o niekom, kto vie odpúšťať, no viem aj to, že mám svoje limity.

Čo ma privádza k ďalšej myšlienke.

Na konci zrejme aj tak záleží na tom, aký silný je pocit človeka, že bol podrazený. Tak napríklad, ak by ma žena podviedla niekoľkokrát a s rôznymi mužmi, asi by som jej nebol schopný odpustiť. Necháp ma zle, ja som od srdca dobrákom, no určite by som so ženou, ktorá ma niekoľkokrát zradila, nechcel mať nič spoločné.

Poďme sa baviť o menšom extréme. Čo ak by ma priateľka podviedla, no neprišlo by k sexu, len sa pobozkali? Žiadne vášnivé bozky, len dlhšia pusa. Myslím si, že to by som bol schopný odpustiť, len by som na to potreboval nejaký čas.

Vieš, myslím si, že dôvera je pre väčšinu ľudí základom vzťahu.

A preto keď niekto zradí dôveru, nie je jednoduché okamžite odpustiť. Je teda úplne bežné, že ak stratíš u muža dôveru, nejakú chvíľu ho to bude škrieť.

To vedie muža k iným myšlienkam. Ak si ho už raz zradila, bude sa pýtať sám seba, či je to naozaj dobrý nápad, pokračovať s tebou. Bude sa pýtať, či sa to nestane znova. A či je vlastne pre teba dosť dobrý, ak si mu bola schopná ublížiť. Ak ide o zradu dôvery, muži dokážu extrémne rýchlo stratiť s dôverou aj sebavedomie.

V každom prípade potrebuješ len vydržať a väčšinu mužov to po čase pustí. Jednoducho to nechajú tak, zabudne sa na to a dostaneš druhú šancu.

Nie však vždy.

Existuje ešte určitý druh mužov, ktorí ti nikdy neodpustia žiadnu tvoju chybu. A každý najmenší prehrešok budú ťahať so sebou až do konca vášho vzťahu. Možno si myslíš, že si mu tak veľmi ublížila, že to jednoducho nedokáže prekusnúť. To síce môže byť pravda, ale hlavne v prípade menších prehreškov je to potom otázka veľkého ega.

Niektorí muži sa radi vnímajú ako bohovia, ktorých sa nič nemôže dotknúť. A keď teda urobíš chybu, ublížiš jeho božskému egu a bude sa to s tebou ťahať ako trest.

Áno, je to choré. No niektorí muži sa takýmto spôsobom bránia. Vitaj v mužskej mysli.

Najčastejšie chyby žien, ktoré vedú k strate dôvery

V tejto sekcii rozoberiem dôvody, prečo najčastejšie ženy strácajú u mužov dôveru.

Ale nie, samozrejme že toto nie sú jediné dôvody, môže ich existovať tisíc. Len sa budeme sústrediť na tie najčastejšie. Takže ak tu nenájdeš dôvod, pre ktorý tvoj ex neverí tebe, neboj sa. Spôsoby, ako znova získať dôveru, sú v podstate univerzálne a platia pre akúkoľvek situáciu.

Nie všetky chyby sú však rovnako vážne. Preto si pre naše potreby vytvoríme stupnicu. Ak si mu povedala nevinné klamstvo a ak si sa vyspala s iným mužom, nebude to predsa na rovnakej úrovni.

Naša stupnica teda bude vyzerať takto:

5 – Extrémne náročné získať dôveru

4 – Ťažké získať dôveru

3 – Problémové získať dôveru

2 – Možné získať dôveru bez väčších problémov

1 – Jednoduché získať dôveru

Takže ako vážne sú jednotlivé dôvody a čo sú tie dôvody vôbec zač?

5 – Nevera (sex s iným mužom)

Sú dva druhy nevery. Jedna je o bozkoch a dotykoch, druhá je o sexe s niekým, kto nie je tvoj priateľ. A ak si si všimla moje hodnotenie náročnosti situácie, budeš to mať v takomto prípade poriadne ťažké.

Sex s iným mužom je absolútna zrada. Ani preto nenachádzam iný výraz.

A vieš čo je tvojou najväčšou výzvou? Takto, možno že ťa naozaj miluje a napriek všetkému s tebou bude chcieť byť. Ale ak aj budete spolu, neustále bude myslieť na to, čo sa stalo. Môžeš mu to vyčítať?

V realite to potom vyzerá asi tak, že vždy, keď pôjdeš von alebo budeš v spoločnosti iných mužov, bude sa cítiť zle a bude sa pýtať sám seba, či sa na teba dá spoľahnúť.

Ver mi, toto je obrovský problém. Dá sa ho však našťastie zbaviť.

Stačí ukázať tvojmu mužovi, že je jednoducho TVOJ muž.

Ešte sa k tomu dostaneme, poďme na ďalšie dôvody.

4 až 5 – Nevera (bozky a dotyky)

Pokiaľ ide o neveru, každému hneď napadne sex. Pokiaľ však ide o dôveru, môžu byť bozky a dotyky rovnako veľkým problémom.

V zásade platí to isté, čo pri sexe. Ak aj budete spolu, bude preňho náročné dôverovať ti, keď budeš niekde vonku. Napriek tomu si však myslím, že aj keď je nevera vždy zlá vec, ak prišlo len k bozkom, bude to predsa len o niečo málo ľahšie. Všetci sme predsa ľudské bytosti a všetci robíme chyby.

Zamýšľala si sa niekedy, ako vyzerali vzťahy v praveku?

Muži a ženy neboli stvorení preto, aby boli navždy spolu.

Mali len dva ciele:

  • Prežiť
  • Množiť sa

Ak pochopíš tento princíp, je ľahšie pochopiť aj neveru. Muži v praveku „rozsievali semeno“. Prirodzenosť muža je mať čo najviac partneriek a pomôcť tak zachovať ľudskú rasu. Tým nechcem ospravedlňovať ľudské neveru, len vysvetliť ti, prečo sú muži neverní – často o nič nejde, sú jednoducho nadržaní.

Ženy to však majú a vždy mali inak. Muž prišiel do jaskyne, mal sex a odišiel bez následkov. Žena si však musela partnera dobre vybrať, pretože sex mal za následok deväť mesiacov tehotenstva. A teda aj dnes, napriek tomu, že poznáme desiatky spôsobov, ako sa pred neželaným tehotenstvom chrániť, vzadu v hlave to majú ženy stále. Preto ženy nepodvádzajú preto, že by boli nadržané, ale preto, že ich emocionálne potreby nie sú naplnené.

Snáď teraz neveru chápeš o trošku lepšie.

Poďme na ďalšie dôvody.

1 až 4 – Klamstvo

1 až 4? Trochu široký záber, nie? Tak to radšej vysvetlím.

Predstav si, že spolu chodíme. Ty rada varíš, no mne úplne tvoje jedlo nechutí. Napriek tomu ti poviem, že tvoje jedlo zbožňujem. Nejak však prídeš na to, že klamem. Pravdepodobne ťa to zraní, začneš o svojich schopnostiach pochybovať a nebudeš si istá, či som k tebe vždy úprimný. No dá sa očakávať, že za dva dni bude všetko v poriadku. To je stupeň 1.

A teraz povedzme, že som patologický klamár, neustále si vymýšľam a ty to vieš. Časom do môže prísť až do takej úrovne, že nebudeš veriť absolútne ničomu, čo vyjde z mojich úst. Takáto séria klamstiev môže vygradovať až do nedôvery na úrovni 4 našej stupnice.

Povieme si, ako dosiahnuť, aby ti tvoj ex začal znova veriť, ak je práve toto ten problém. Teraz sa ešte pozrime na posledný častý dôvod straty dôvery.

3 až 4 – Kontrolovala si ho

Mám takú teóriu. Na začiatku každého vzťahu sú sebou muž a žena akosi „posadnutí“. Je to tá medová fáza, kedy si užívate ten fakt, že ten druhý nemá v hlave nič iné než toho druhého. Táto fáza však pominie. Teda…

…povedzme, že pominie u muža, no u ženy nie. A vtedy sa tento stav stáva nebezpečným.

Tu totiž začína potreba kontrolovať.

Pravdou však je, že prakticky nie je možné kontrolovať iného človeka. Je teda v tvojom záujme, aby si mu miesto prikazovania toho, čo má robiť, kedy má s tebou byť a ako má prejavovať city, radšej ukázala, že si žena, s ktorou sa oplatí tráviť čas a je to v jeho najlepšom záujme.

Ako? Tak, že ho nebudeš kontrolovať.

Ako získať späť dôveru svojho ex

V tejto sekcii sa budem venovať dôvodom straty dôvery a navrhnem ti ku každému dôvodu konkrétne riešenie. Akurát, že spojím neveru spojenú so sexom a neveru spojenú s bozkami, do jedného.

Podviedla si ho… ako získať jeho dôveru naspäť?

Chcem začať neverou, pretože je to pravdepodobne najkomplikovanejší scenár.

Aby si totiž získala dôveru späť, čaká ťa veľa práce. Budeš musieť mnoho obetovať a navyše ani táto obeta ti negarantuje, že sa to podarí. Jednoducho musíš veriť, snažiť sa a dúfať. Inej cesty niet.

Aké obety musíš vykonať?

V prvom rade sa potrebuješ zbaviť spojenia s inými mužmi. Nebyť ich, nebola by si predsa v tejto situácii. Tvoj ex je pravdepodobne na teba veľmi naštvaný, hovorí ti nepekné veci a možno sa s tebou ani nechce baviť. Či áno alebo nie, jedno je isté. Nie si mu ľahostajná a stále ťa kontroluje.

A teraz si predstav, že si pozrie tvoj Facebook a uvidí, že sa každý deň bavíš s inými mužmi. Áno, trocha žiarlivosti je dobrá vec. No v prípade nevery ani nie.

Vyhni sa teda iným mužom. Nemusí to tak byť navždy, len dosť dlho na to, aby znova získal pocit, že sa na teba môže spoľahnúť.

Ďalšia dilema mnohých žien je to, či mu nechať priestor na vychladnutie alebo ho zahrnúť ľútosťou.

Ja osobne si myslím, že viacero ospravedlnení je na mieste, aj to však treba vykonať správne. Ideálne teda bude obe možnosti skombinovať. Daj mu dva týždne na vychladnutie a po dvoch týždňoch sa mu ozvi s tým, že ti je to nesmierne ľúto.

Tretia vec, ktorú by si mala aplikovať, je extrémne dôležitá. Každý muž na svete má v hlave takú myšlienku: Kiežby mala moja žena oči len pre mňa. Áno, muži si myslia, že to chcú, no v skutočnosti to nechcú. To ale teraz nie je dôležité.

Keď si ho podviedla, zbúrala si v jeho hlave predstavu, že je pre teba jediný. Preto k nemu musíš pristupovať odteraz inak. Všetko, čo urobíš, musí byť urobené tak, aby mal pocit, že je pre teba jediný.

Nemusí to tak byť, no musí si to myslieť.

Každá jedna správa.

Každá jedna veta.

Všetko musí byť urobené tak, aby si myslel, že mu na nikom inom, ako na tebe nezáleží.

Možno máš tendenciu mu teraz napísať list, kde mu povieš, že sa všetko zmenilo a je pre teba jediný. No nerob to. Musí to byť dlhodobá práca. Nie jeden výlev.

Posledná vec, ktorú by som k nevere dodal, že na ospravedlnenie si ho potrebuješ pripraviť. Ak sa po dvoch týždňoch ozveš s masívnym PREPÁČ, bude to zvláštne. Skús preto naopak komunikovať tak priateľsky, ako len dokážeš a tejto téme sa zatiaľ vyhni. Sám začne byť zvedavý, kedy s tou ľútosťou prídeš.

Svoju dlhú, ospravedľnujúcu správu si teda nechaj na čas, keď budete ako tak zadobre.

Pointou samotnej správy je potom vyložiť všetky karty na stôl. Cieľom takejto správy sú tri veci:

  • Priznanie, že si urobila chybu
  • Aby mal pocit, že je odteraz jediný, povedz mu, že od tohoto momentu nie si schopná vnímať iných mužov
  • Že sa kvôli celej veci cítiš strašne

Ale pozor, v takejto správe nie je priestor na vyjadrenie tvojej nekonečnej lásky. Nie je tu ani priestor na to, aby si ho uprosila, nech sa k tebe vráti. Neočakávaj od tej správy absolútne nič.

Klamstvá

Ak si mu klamala, si stále v lepšej pozícii, ako keby si bola neverná. To je fakt.

To ale neznamená, že to bude jednoduché.

Takže tvoj rozchod sa udial preto, že si mu klamala. To znamená, že tvoj ex už neverí ničomu, čo povieš. Tvojim cieľom by teda malo byť to, aby ti veril, keď sa s ním začneš rozprávať o vážnych veciach.

Vieš, v každom vzťahu musí byť slovo pevné ako skala.

O vás ženách som sa naučil práve to, že si nesmierne ceníte úprimnosť. Milujete, keď sa vám muž pozrie do očí a povie vám pravdu. Nie to, čo chcete počuť. Pravdu. Mať niekoho takého je na nezaplatenie.

A muži nie sú iní…

Možno nie všetci, ale skutoční muži si cenia úprimnosť rovnako. Nechceme už hrať hry, rovnako ako vy. Chceme jednať na rovinu.

Takže odteraz byť tak úprimná, ako to len dokážeš. A nie len pri svojom ex, pri každom. Klamstvá ťa dostali do problémov, preto ťa opačný prístup z nich môže dostať.

Opäť to ale neznamená, že by si mu po nejakej dobe mala vysypať z rukáva všetko, čo máš v hlave. Skôr s ním slušne a otvorene komunikuj a keď ucítiš, že je správna doba, napíš mu toto:

Tým mu jednak naznačíš, že váš rozhovor skutočne je úprimný. A za druhé mu ukážeš, že si po novom úprimnosť naozaj ceníš.

A úprimnosť = dôvera.

Problémy s kontrolou

Potreba niekoho kontrolovať je seriózny problém. A ak sa toho nezbavíš, nikdy svojho ex späť nezískaš. Ako mu však ukázať, že sa už na teba dá spoľahnúť?

O pravidle nulového kontaktu píšem prakticky v každom článku a som jeho veľkým fanúšikom. No obzvlášť v tomto prípade padne na úrodnú pôdu.

Ak sa mu totiž neozveš 30 dní, nebudeš mať absolútne žiadnu kontrolu nad tým, kde je, s kým sa stretáva a ako trávi čas. To mu môže naznačiť, že si sa zmenila. Že už nemáš takú potrebu kontroly. A čo potom? Čo spraviť, keď ubehne 30 dní a ty potrebuješ obnoviť kontakt?

Poviem ti o jednej konkrétnej správe. Táto správa demonštruje dve veci:

  • Že si skvelá
  • Že nemáš potrebu ho kontrolovať

Táto správa by mala prísť až po tom, čo ste už v nejakom normálnom kontakte. Niekde uprostred konverzácie sa ho spýtaš, čo večer robí, s tým, či náhodou nemá v pláne niečo, čo ti počas vášho vzťahu vadilo. Vyzerá to v praxi asi takto:

Prekvapíš ho a potom si pravdepodobne povie, že si sa asi zmenila. A to je dobrá cesta k tomu, aby ti opäť začal veriť..

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…