Ako zabrániť rozchodu, ak sa chce s tebou rozísť?

od | feb 3, 2018 | Ako získať späť expartnera | 17 komentáre

Všimla si si niekedy na vzťahu takú úžasnú vec, že keď niekoho spoznáš trochu viac do hĺbky, okamžite vycítiš, keď niečo nie je v poriadku? Je to ako keby si mala v sebe nejaký detektor, ktorý vycíti aj tie najmenšie problémy. Pritom nemusí byť povedané jediné slovo.

No každopádne sa snažím dostať k tomu, že niekedy vo vzťahu cítime aj blížiaci sa koniec. Vždy si pritom spomeniem na zvieratá. Je vedecky dokázané, že keď zvieratá vycítia nejakú blížiacu sa prírodnú katastrofu – napr. tsunami alebo zemetrasenie, začnú sa chovať zvláštne a začnú hľadať bezpečnejšiu zem pre svoj pobyt. Jednoducho vycítia, že sa blíži nešťastie a tak sa tomu prispôsobia.

A o tom je presne tento článok – adaptovať sa na blížiacu sa pohromu tak, že sa pred ňou zachrániš.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

O čom bude tento článok

Ženy, ktorým som pomohol získať ich ex späť, ma poznajú ako toho chlapíka, čo zachraňuje rozpadnuté vzťahy. Čo je logické, celá táto stránka je o tom.

No tento článok bude trochu iný ako ostatné.

Nebudem písať o tom, čo treba robiť po rozchode, aby si svojho ex získala späť. Budem hovoriť o tom, čo sa dá spraviť preto, aby sa rozchod nestal.

Možno ti to nedáva zmysel. Prečo píšem článok, očividne venovaný zadaným ženám, na stránku o tom, ako získať späť ex? Asi sa pýtaš, čo to má spoločné s tvojou situáciou. Alebo ako ti má tento článok pomôcť.

Chcem, aby si sa nadýchla a počúvala ma. To, čo sa v tomto článku dozvieš, ti lepšie pomôže pochopiť, prečo sa s tebou tvoj ex rozišiel (ak si v tejto situácii) a pomôže ti udržať si ho, ak sa ti ešte niekedy podarí získať ho späť.

Čomu sa budem v tomto článku venovať?

 • Vzťahy nie sú exaktná veda
 • Stojí vôbec tvoj vzťah za záchranu?
 • Znaky, že sa tvoj partner chce rozísť
 • Dôležitosť komunikácie
 • Prevencia
 • Čo robiť, ak sa s tebou napokon predsa rozíde

Tešíš sa? Dúfam, že áno. Poďme na to!

Vzťahy nie sú exaktná veda

Schopnosť udržať si partnera patrí medzi najväčšie výzvy v živote človeka. Bez ohľadu na to, ako sa snažíš, v každom vzťahu prídu určité problémy, ktorým budeš musieť čeliť:

 • Emočné výbuchy
 • Strach zo straty
 • Snaha iných ľudí sabotovať váš vzťah
 • Snaha iných žien zaujať tvojho partnera
 • Snaha iných mužov zaujať teba
 • Odlišné ciele a očakávania od vzťahu a života
 • Hádky

Snažím sa povedať, že pokiaľ ide o vzťahy, je v nich príliš veľa faktorov, ktoré treba brať do úvahy. Aby sa cez všetky tieto prekážky totiž dvaja spolu dokázali preniesť, chce to naozaj špeciálnych ľudí. No a keďže si na tejto stránke, tak asi veríš, že ty a tvoj (ex)priateľ ste dvaja špeciálni ľudia.

No vzťah je o dvoch ľuďoch, nielen o tebe. Aby to fungovalo, potrebuje sa snažiť a chcieť aj on, nielen ty. Je to ako obrovský kameň, ktorý sama do kopca nevytlačíš, no dvaja by ste to už zvládli. A ten kameň je váš vzťah.

Takže úprimne, viem, že naozaj chceš, aby to fungovalo. Nedokážem ti však zaručiť, že on chce to isté. Viem ti garantovať len to, že vďaka tomuto článku ho dokážeš lepšie pochopiť a zvýšiť šance, že váš vzťah bude v budúcnosti fungovať.

Nemaj prehnané očakávania

S touto stránkou mám jeden zásadný problém. Je to trend, ktorý mi príde nebezpečný.

Ženy prídu na moju stránku a zístia, prečo sa ich ex správa tak, ako sa správa. Keďže tu poskytujem naozaj veľa informácií a hĺbkových analýz, tieto ženy začnú mať pocit, že to zvládnu aj bezomňa. Že vedia, ako ich ex premýšľa a to im už stačí.

Na tom svojim spôsobom nie je nič zlé, mám rád sebavedomé ženy. Problémom sú nerealistické očakávania. Napríklad čítaš moje články a zrazu získaš pocit, že tvoj ex nemá šancu ti odolať. Že s týmito informáciami ho na 100% získaš späť. To je však nerealistické očakávanie, pretože nikto ti nemôže garantovať, že sa ti podarí tvojho ex získať späť.

To si počuť asi nechcela, ale musíš. Nechceš počuť, že neexistuje presný návod, ako zachrániť tvoj vzťah, nechceš počuť, že ani s najlepším prístupom na svete ho stále nemusíš získať späť.

Predstav si, že ty a tvoj ex ste spolu randili niečo cez rok a zrazu cítiš, že sa s tebou chce rozísť. Tak zapneš internet a hľadáš radu, ako tomu zabrániť. Našťastie si našla mňa, prečítala si si tento článok a začala si pracovať na tom, aby si rozchodu zabránila. Spočiatku všetko funguje a začneš si veriť. Cítiš, že to bude dobré. Že moje rady zabrali. Až sa úplne prestaneš báť, pretože zlyhanie nepovažuješ za možnosť.

Deň na to sa s tebou rozíde a ty si totálne na dne. Si totálne na dne nielen kvôli rozchodu, ale najmä preto, že si to absolútne nečakala. Veď zlyhanie nebolo možnosťou..

Zlyhanie je vždy možnosťou. Svet je bohužiaľ taký. Aký je teda správny prístup k celej situácii?

Čítaš tieto slová, pretože sa bojíš, že svojho priateľa stratíš. Keby som ja na tvojom mieste, pristupoval by som k tomu inak. Miesto toho, aby som utekal pred možnosťou, že o svoju partnerku prídem, využijem to.

Každý deň stretávam ľudí, ktorí utekajú pred svojimi problémami. Je veľmi zriedkavé, že sa niekto zastaví a začne svojim problémom čeliť. Pozri, takáto je pravda.

Ty si muž a ja som žena. Ja som muž, ktorý vie, čo na mužov platí. Preto sa ťa niečo spýtam. Čo je podľa teba príťažlivejšie? Ženy, ktorá sa bojí, že stratí muža? Alebo žena, ktorá je dostatočne nezávislá na to, aby si uvedomovala, že k šťastiu muža nepotrebuje?

Myslím si, že odpoveď poznáš.

Chápem, že máš strach. No zahrajme sa na diablovho advokáta. Povedzme, že sa udeje ten najhorší možný scenár a rozchodu proste nezabrániš. Čo sa stane potom?

Nuž, zemeguľa sa bude točiť ďalej. A slnko vyjde znova. Šéf je stále otravný a v telke idú stále nezmysly.

Chápem aj to, že rozchod pre teba momentálne znamená koniec sveta. No stále si rovnaká žena, ktorá sa ráno zobudí, ktorá má svoje záujmy, rodinu, chyby,…

Chcem povedať len to, že to prežiješ. A bude to ešte ľahšie, ak sa na to vopred pripravíš. Takže chcem, aby si teraz prijala fakt, že sa to stať môže. Stále sa budeš snažiť udržať si ho, no s nastavením mysle spôsobom,

„Ak sa so mnou rozíde, život pôjde ďalej.“

Uvidíš, že zrazu bude všetko ľahšie.

Stojí vôbec tvoj vzťah za záchranu?

Pozeráš sa na svojho priateľa a vidíš muža svojich snov. Chceš si ho vziať, mať s ním deti a ísť s ním na svadobnú cestu okolo sveta. Si zaslepená láskou.

Necháp ma zle, je to krásny pocit, niekoho naozaj ľúbiť. Má to len jeden háčik. Nedokážeš uvažovať triezvo a často nevidíš vážne problémy, ktoré váš vzťah má.

Stavím sa, že aspoň jedna tvoja kamarátka už prežila naozaj zlý vzťah. Taký ten, kde jej muž neustále flirtoval s inými ženami, nedodržiaval svoje sľuby a v horšom prípade bol aj násilný. No napriek tomu všetkému s ním stále bola. A ty si tomu nerozumela.

Nuž, bola zamilovaná. A faktom je, že možno si v rovnakej situácii aj ty.

Pozri, nezaujíma ma tvoj frajer/ex/manžel. Zaujímaš ma ty. Táto stránka existuje preto, aby pomohla tebe. Niekedy to znamená získať svojho ex späť, niekedy to znamená ochrániť ťa pred vzťahom, v ktorom si.

Povedz si preto úprimne. Je toto muž, ktorého vidíš po svojom boku aj za 60 rokov? Vieš si predstaviť, že budete ledva chodiť, no stále budete spolu a šťastní? Ak áno, smelo do toho. Ak nie, toto nie je vzťah, za ktorý sa oplatí bojovať.

Znaky, že rozchod sa blíži

Veľmi zriedka sa stáva, že rozchod príde len tak z ničoho. Aj keď si niektoré moje klientky myslia, že rozchod prišiel z ničoho, väčšinou sa ponoríme spolu do hlbšej analýzy a zistíme, že tam bolo mnoho znakov, podľa ktorých mohla vidieť, že rozchod sa blíži.

Sú tri hlavné znaky, podľa ktorých rozoznáš, že je rozchod v pláne:

Emočné ochladnutie

Pamätáš si začiatok vášho vzťahu? Ako ste si volávali 3x týždenne zhruba dve hodiny, ako ti odpísal na každú správu do 10 sekúnd? A tie úžasné stretnutia, keď ťa bral stále na nové miesta a mala si pocit, že rozhovor by mohol trvať donekonečna.

Každý vzťah má svoje lepšie a horšie obdobia. A je bežné, že začiatky vzťahov sú vzrušujúcejšie, takže mierny úpadok je úplne normálny. No v každom vzťahu by malo po opadnutí prvotného očarenia prísť akési stabilizovanie. Už nie ste zo seba takí vzrušení, no vážite si jeden druhého a je vám stabilne spolu dobre. Aby si si to vedela ľahšie predstaviť, tak si to obodujme. Na začiatku vzťahu je vzrušenie na úrovni 10, potom upadne na 7 a na sedmičke sa dlhodobo drží. Tak vyzerajú zdravé vzťahy.

Ak však tieto body stabilne klesajú, niečo je zle. Dobrou správou je, že to môžeš zvrátiť. Nakoniec, o tom je tento článok.

Stále častejšie hádky

Počas prvotného očarenia sú hádky vo vzťahoch veľmi zriedkavé. Potom príde mierne ochladnutie, kde sa celý vzťah stabilizuje a prídu prvé bežné problémy, ktoré ku vzťahu patria. A problémy znamenajú prvé hádky.

Hádky sú úplne normálna vec. Ak však vzťah ešte viac upadne a smeruje k rozchodu, hádky pribúdajú, hoci problémy nie. Zrazu sa hádate o tom, že si nekúpila správne pečivo a že počúvaš hudbu, ktorú on považuje za primitívnu.

Správny vzťah sa nad tieto drobnosti dokáže povzniesť. V takom vzťahu totiž dvaja ľudia vedia nechať pocity bokom a urobiť to, čo je pre vzťah najlepšie.

Nereaguje na tvoje vyznania

Predpokladám, že váš vzťah je relatívne vážny a preto ste si už povedali: „‚Ľúbim ťa“. Ak nie, tento bod môžeš pokojne preskočiť.

Každopádne, ak tieto slová počuješ stále menej a menej, je to jeden z hlavných znakov, že sa rozchod blíži. Ešte horšie, ak na tvoje ľúbim ťa nepovie: „Aj ja teba“. Preto si to všímaj.

Dôležitosť komunikácie

Komunikácia je jednou z najdôležitejších zložiek každého vzťahu. Preto je zároveň tvojou najsilnejšou zbraňou, ak chceš zabrániť rozchodu.

V tejto chvíli sa asi príliš nerozprávate. Nie že by ste na seba neprehovorili alebo ste sa spolu nezasmiali, no svoje problémy odsúvate a nie je to to, čo to bývalo. Čím dlhšie však budete tieto problémy odkladať, tým to bude horšie.

Ako teda komunikovať? Nehovoríme tu o bežnej komunikácii o tom, aký mal deň. Hovoríme práve o tých problémoch, ktoré treba riešiť. Na takúto komunikáciu je lepšie dobre sa pripraviť.

Povedzme že vieš o tom, ako si každý deň píše s nejakou ženou a ešte k tomu s ňou aj flirtuje. Je dobré si veľmi dobre premyslieť, čo povieš a ako v každom prípade zareaguješ, aby ťa nezastihol nepripravenú. To znamená, že sa vopred pripravíš na všetky možné scenáre, aby si nereagovala náhodou tak, ako nechceš.

Dôležitý je aj tón hlasu. Ak vycíti hnev, bude nahnevaný tiež. Výsledok? Zbytočná hádka, ktorá nič nevyrieši. Potrebuješ k nemu pristúpiť čo najcitlivejšie a dať mu najavo, že tu nie si na to, aby si mu to vyčítala, ale pretože ti záleží na tom, aby ste všade problémy riešili. Jasne, flirtuje s inou ženou a zaslúžil by si facku. No tým sa nič nevyrieši.

Aj on potom bude prístupnejší.

-Ako zabrániť rozchodu?

Možno čítaš tento článok a hovoríš si, že si objavila nejaký super tajný návod. Pravdou je, že žiadny super skvelý návod neexistuje, bez ohľadu na to, čo ti kto povedal. Možno si aj čítala články s jedným či dvoma tipmi, ako rozchodu zabrániť. Toto je však systematický problém, ktorý nevyrieši nejaký nezmyselný článok o tom, že potrebuješ len kúpiť čipkované spodné prádlo a prekvapiť ho v spálni.

Potrebuješ úprimný a otvorený rozhovor

Byť otvorená a úprimná je ťažké. No zároveň je to tá najlepšia vec, ktorú môžeš v danej situácii urobiť.

Už som sa ti snažil vysvetliť, že akokoľvek desivé to je, nesmieš odkladať problémy a musíš sa im postaviť čelom. Poviem ti jeden príbeh. Nie je to síce rovnaká situácia, v akej si aj ty, no verím, že vďaka nemu celú vec pochopíš ešte lepšie.

Mám kamaráta, s ktorým sa poznám od vysokej školy. Práve na univerzite spoznal dievča, ktoré sa mu vážne páčilo. Bol do nej úplne zbláznený, až bolo otravné, ako o nej stále rozprával, keď ja som chcel prebrať včerajší zápas Ligy majstrov.

Je tu ale ešte jedna vec, tento môj kamarát, mimochodom sa volal Milan, pár týždňov predtým skončil jeden dvojročný vzťah, pretože ho jeho už ex doslova emocionálne šikanovala. Preto preňho nebolo jednoduché začať si niečo nové a prejaviť city.

V každom prípade si toto dievča obľúbilo Milana tiež a nebála sa mu to dať najavo. Po čase mu povedala, že sa do neho zaľúbila a je jej s ním veľmi dobre. On však nebol pripravený povedať jej to isté, hoci to tak cítil.

Začali hádky. Tak veľmi chcela, aby jej lásku opätoval, no on to nedokázal. Ľúbil ju, ale nedokázal to prejaviť. Mal strach. A to bol veľký problém. Blížil sa nevyhnutný rozchod.

Vtedy som sa naštval. Vedel som, že to nemôžem nechať len tak, pozval som ho na pivo, pozrel sa mu do očí a spustil:

„Počuj Milan, povedz jej aspoň to, prečo máš taký problém prejaviť svoje city, inak sa s tebou rozíde. A to nechceš.“

Milan pozbieral všetku odvahu a otvorene jej povedal všetko, čo sa stalo. A ona počúvala. A počúvala. A hádaj čo?

Dnes, o niekoľko rokov neskôr, sú manželia a majú dcérku.

Pozri, ak chceš zachrániť svoj vzťah, potrebuješ jeden poriadny, otvorený a úprimný rozhovor, kde si so svojim priateľom rozoberieš všetky vaše problémy po jednom a pokúsiš sa na ne nájsť riešenie. Nebude to jednoduché, ale musí sa to stať.

Čo robiť, ak sa s tebou napokon aj tak rozíde

Nechcem byť negatívny, no snažím sa na veci pozerať realisticky. A preto je možné, že aj keď si urobila všetko, čo som ti poradil, rozišiel sa s tebou. Ak sa to stalo, nemaj strach, stále ho môžeš získať späť. Veď celá táto stránka je plná informácii o tom, ako na to!

Mala by si zrejme začať tým, že sa pozrieš na môj prémiový kurz Vzťahový reštart, kde ťa krok po kroku naučím, ako získať tvojho ex späť. Je v ňom úplne všetko, čo potrebuješ vedieť.

Samozrejme, môžeš si ešte listovať túto stránku, kde je množstvo článkov s užitočnými radami zadarmo, hoci to najlepšie som si nechal pre svoj kurz.

Ak ti niečo nie je jasné, nezabudni mi zanechať pod článkom komentár, na ktorý ti samozrejme veľmi rád odpoviem.

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…