Ako získať späť tvojho manžela?

od | jún 8, 2018 | Ako získať späť expartnera | 1 komentár

Takže si po rozvode a svojho ex manžela chceš získať späť.

Po hodinách hľadania a desiatkach povrchných článkov si prišla sem. Alebo chodíš na môj web pravidelne a tešíš sa, že som napísal niečo nové. Prípadne si sem zablúdila a hľadáš vysvetlenie svojej situácie.

Akýkoľvek je dôvod, prečo čítaš tento článok, dovoľ mi predstaviť ti poslednú stránku na túto tému, ktorú potrebuješ v živote navštíviť. Nájdeš tu totiž naozaj to najlepšie, čo sa na túto tému nájsť dá.

Keď som s týmto projektom začínal, netušil som, že bude tak úspešný. Mala to byť malá bokovka, no miesto toho to dnes robím na plný úväzok a pomohol som stovkám žien na celom Slovensku získať ich ex späť.

Čo sa snažím povedať je to, že keď som túto stránku zakladal, ani mi nenapadlo, že by ma jedného dňa mohli ženy prosiť o pomoc. Nehovoriac o takých ťažkých situáciach, ako získanie svojho bývalého manžela.

Vlastne som sa nad tým nikdy špecificky nezamýšľal. Až do dnešného dňa.

Posledné týždne som strávil štúdiom toho, v čom sa celý proces v prípade ex manžela líši a ako takého muža získať späť. Podarilo sa – vitaj v ultimátnej príručke, ako získať svojho ex manžela!

O čom bude tento článok?

Len samotný článok je podľa mňa kvalitnejší ako 90% samozvaných poradcov a kníh na túto tému, čo navyše stojí veľké peniaze. Pravdou však je, že táto téma je tak neskutočne obsiahla, že je napriek dĺžke článku nemožné všetko doň napchať. Ale neboj sa, aj na toto mám riešenie.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 
V každom prípade počítaj s tým, že aj keď bude tento článok obsiahly, nebude v ňom všetko. Ak chceš naozaj všetky informácie, tie nájdeš v mojom kurze.

Takže o čom bude tento článok?

 • Hlavné dôvody, prečo sa manželia rozvádzajú
 • Ako myslí muž po rozvode
 • Považuje ťa za príťažlivú alebo to treba vybudovať odznova?
 • Ako sa stať najlepšou verziou samej seba
 • Kedy použiť pravidlo nulového kontaktu
 • Realistické ciele
 • Správy/telefonáty
 • Ako ho získať späť

Ale najprv varovanie

Pozri, robím to, pretože ti úprimne chcem pomôcť. Ale nie za cenu toho, že by som ťa mal vodiť za nos. Je reálna šanca, že svojho manžela nikdy nezískaš späť.

Viem, že sa to ťažko číta, ale taká je pravda a treba jej čeliť.

Preto chcem, aby si si predstavila život bez neho. Možno si hovoríš, že bez tohto muža nedokážeš žiť, pravdou ale je, že kým sa tvoj ex manžel nevolá jedlo/voda/kyslík, tak dokážeš.

Mojou prácou nie je získať ti manžela späť. Iste, snažím sa o to, no to ti nikto nemôže zaručiť a kto ti hovorí opak, ten klame. Mojou prácou je postarať sa o to, aby boli tvoje šance čo najvyššie.

V každom prípade ti odporúčam na celú vec pozerať sa takto:

„Chcem ho späť, ale dokážem žiť aj bez neho.“

Inak povedané, potrebuješ pracovať na tom, aby si na ňom nebola tak závislá. Je čas začať sa spoliehať sama na seba. Neuveríš, ale aj to ti napokon možno tvojho manžela pomôže získať späť.

Prečo sa manželia rozvádzajú?

Prvou vecou, ktorú treba urobiť, je povedať si, čo bol dôvod rozchodu. Najčastejšie je to jedno z tohoto:

 • Nevera
 • Lenivosť
 • Nedostatok komunikácie
 • Odlišné priority

Nevera

O nevere sa mi ťažko píše. Nielen preto, že ju nenávidím, ale navyše sa ukazuje, že začína byť až priveľmi bežná.

Myslím si, že ženy by sa ani nemali získať svojho ex manžela späť, pokiaľ bola v hre nevera, obzvlášť v prípade, že sa jednalo o opakovanú neveru, prípadne dlhodobú neveru s jednou osobou. Cez zaťaté zuby by som snáď ešte dokázal prižmúriť oko nad jedným pošmyknutím.

Lenivosť

Manželstvo si vyžaduje tvrdú prácu. Chce to obetu, kompromisy a dôveru. Ak je však jeden z dvojice neochotný za manželstvo bojovať, je to cesta do pekla. Na druhú stranu, toto je niečo, čo sa dá veľmi ľahko zmeniť, stačí mu ukázať, že si žena, za ktorú sa bojovať oplatí.

Komunikácia

Každé manželstvo má problémy. ideálne manželstvo nie je také, kde problémy nie sú, ale také, kde sa problémy efektívne riešia komunikáciou.

Priority

Každý človek sa môže zmeniť. A to môže viesť k rozvodu. To môže byť napríklad otázka náboženstva, práce, názoru na deti či priateľov.

Ako zmýšľajú muži po rozvode

Raz sa ma klientka spýtala, ako pochopiť muža po rozvode. A tak som jej dal jednoduchú radu:

„Vezmi si terč, šípky, zavri oči a hádž.“

V prípade mužov je totiž naozaj každý prípad úplne iný. Po rokoch skúseností som ale prišiel s dvoma hlavnými prístupmi, ktoré muži po rozvodoch majú.

„Všetko je tvoja chyba“

Poviem ti niečo, čo si asi dávno potichu myslíš. Muži sú idioti. A ja som najlepší príklad.

Keď som bol v puberte, randil som s jedným dievčaťom. Nebol to ideálny vzťah, stále sme sa hádali a stále som žiarlil na jej spolužiakov, ktorým sa až podozrivo veľa venovala. Žiarlivosť prešla do hnevu a zo mňa sa stal bitkár. Hľadal som si aj najmenšiu zámienku, len aby som sa mohol s niekým pobiť, následkom čoho som často končil s krvou na tvári. Na a koho to bola chyba? Podľa môjho vtedajšieho ja samozrejme jej. Veď som sa tak správal kvôli nej!

Ako som povedal. muži sú idioti.

Tým chcem povedať len to, že časť mužov jednoducho bude za všetko viniť svoju ex. Aj v prípade, že ste mali perfektné manželstvo. Muži sa radi hrajú na obete. Teda aby som bol presný, ľudia sa radi hrajú na obete.

Smútok

Mnoho mužov je po rozvodoch jednoducho vo svojom vnútri smutných. Sú to často muži, ktorí svoj smútok nedávajú až tak najavo, no kto ich pozná dobre, ten zmenu rozpozná.

Mám kamaráta, ktorý si rozvodom prešiel. Bol to veľmi krutý rozvod, je to totiž veľmi fajn chlapík, ktorý si zakladá na vernosti, no jeho žena jeho hodnoty nezdieľala. Long story short, podviedla ho päťkrát, s piatimi rôznymi mužmi. Ten posledný bol dokonca jeho najlepší kamarát.

Tento môj kamarát prišiel domov a našiel ich v posteli. Keď mi o tom o tri roky neskôr hovoril, pôsobil normálne a vyrovnane. „Bolo to ako vo filme,“ povedal.

Ani by som nezistil, že tento môj kamarát je smutný. No od tej chvíle nestretol inú ženu. Nebol na jedinom rande. Nenašla sa jediná žena, ktorá by mu padla do oka.

Či to priznáva alebo nie, táto udalosť ho poznamenala.

Treba si znova vybudovať príťažlivosť?

Tak už zhruba vieme, ako sa tvoj ex manžel cíti. Zostáva otázka, ako ho získať späť.

Pozri, vo vašom manželstve si nejak pôsobila a nejak si sa správala. V každom prípade ste sa rozviedli, takže to zrejme nebolo to pravé. Ak teda chceš získať svojho manžela späť, potrebuješ iný prístup.

Nový a lepší vzťah

Kedysi ste spolu boli šťastní. Kedysi.

Neskôr to už také ružové nebolo. A dnes? Možno sa dokonca nenávidíte.

Chce to teda zmenu. Chce to nový a lepší vzťah. To je tvoj hlavný cieľ.

Nebude to teda len o tom, ako ho získať späť. Bude to aj o tom, ako žiť tentokrát spolu šťastne po tom, čo ho získaš späť.

Pozri, nebudem hovoriť okolo horúcej kaše a poviem ti to narovinu, hoci sa to počúva ťažko a znie to hrozne povrchne. Ale ja tu nie som na to, aby som ti mazal med okolo úst, chcem ti pomôcť získať tvojho manžela späť.

Takže čo je tá veľká pravda? Že manželstvo je nudné..

Než mi vynadáš a odídeš zo stránky, dovoľ mi to vysvetliť.

Keď niekoho nového stretneš, je to vzrušujúce. No nové sa premení na staré a staré už tak zaujímavé nie je. Niekto si to pripúšťa viac a mení partnerov ako na bežiacom páse, iný sa dokáže nad tieto pocity povzniesť viac. V každom prípade každý oceňuje nové veci, čo ale nemusí automaticky znamenať, že tvoj manžel potrebuje neustále novú ženu. Čo tak mu ponúknuť seba, ale atraktívnejšiu a lepšiu?

Muži sú stvorenia, ktoré sa riadia tým, čo vidia. Ak teda príde to, čoho sa vzdal, zázraky nečakaj. Ak však príde žena, ktorá:

 • Prestala fajčiť.
 • Začala sa zdravo stravovať.
 • Pravidelne cvičí.
 • Nosí pekné oblečenie.
 • A je ostrihaná…

Tak je celkom slušná šanca, že pre neho budeš opäť nielen príťažlivá, ale aj zaujímavá.

Použiť naňho pravidlo nulového kontaktu

Ak môj blog čítaš pravidelne, o pravidle nulového kontaktu vieš toho určite dosť. Je to najsilnejšia stratégia v celom mojom učení a odporúčam ju prakticky každej žene po rozchode. Platí to ale aj pre rozvody?

Nuž, to je fakt dobrá otázka. Krása nulového kontaktu je v tom, že obe strany majú priestor sa upokojiť a veci si premyslieť. Obzvlášť to funguje, ak ste boli zvyknutí na kontakt každý deň. Teoreticky začneš svojmu ex chýbať a začne sa snažiť získať ťa späť.

Ale platí to aj pri manželstve? Jasne že áno!

Dokonca ti ho odporúčam ešte obšírnejší. Bežne ženám po rozchode odporúčam, aby sa odmlčali na 21-45 dní, čím ťažší bol rozchod, tým dlhšie. Nedávno ešte vydatej žene odporúčam dokonca až tri mesiace bez komunikácie. Jednak dopraješ svojmu ex manželovi čas na to, aby si mu začala chýbať, navyše dostaneš viac času na to, aby si zo seba urobila lepšiu ženu.

Samozrejme sú tu výnimky a často je to o deťoch. Nie je možné nerozprávať sa so svojim ex manželom tri mesiace, keď sa stále striedavo staráte o svoje ratolesti. Ak si v takejto situácii, jednoducho ho ignoruj vo všetkých témach, ktoré sa netýkajú vašich detí a komunikuj s ním len o veciach, ktoré sú nevyhnutné.

Ako ho získať späť

Plán je jednoduchý:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Spravíš zo seba lepšiu ženu
 • Cez správy vybuduješ dôveru
 • Pripomenieš mu najkrajšie momenty vášho vzťahu
 • Získaš ho späť.

O prvých dvoch bodoch sme už hovorili, poďme sa teda posunúť rovno na tretí bod.

Vybudovať dôveru u niekoho, kto s tebou nie je úplne šťastný, to nie je jednoduché. No ja ťa naučím, ako na to.

Všimla si si ale, že som v úvode stránky hovoril o správach a telefonátoch a teraz spomínam len správy?

Nuž, telefonáty sú podstatne komplikovanejšie, nemáš čas si rozmyslieť odpoveď a ľahko nad sebou v emóciach stratíš kontrolu. Preto tak často počúvam od klientiek náreky, ako svojmu ex zavolali a „celé sa to iba zhoršilo“.

Sme v náročnom procese a každý čin musí byť dôkladne premyslený. Telefonáty sú v tomto prípade príliš veľké riziko.

Takže sa budeme venovať správam. Základné tri veci, ktoré potrebuješ vedieť, sú:

 • Nikdy nedaj do konverzácie viac ako on. Ak budeš príliš aktívna, čoskoro budeš ty lovec a on korisť.
 • Musíš to byť ty, kto vždy ukončí konverzáciu. Prečo? O tom hovorím vo svojom kurze.
 • Nemôžeš ho prosiť o druhú šancu, ani sa chovať zúfalo, pretože to radikálne zníži tvoje šance.

Aké správy písať

Najskôr ti poviem dôležitú vec. Získať ex manžela späť je sakra ťažké. Potrebuješ pochopiť, že si to vyžaduje čas. Neočakávaj od týchto správ, že ti získajú manžela späť. Sústreď sa len na to, aby si konverzáciu začala a ukončila. Chceš byť priateľská a nechceš si s ním písať príliš dlho.

Cieľom tvojej prvej správy je jediné – aby odpísal. Preto najradšej začínam niečím, čo si odpoveď priamo pýta.

Málo ľudí dokáže na takúto správu neodpísať. A ak sa ti to už podarí, je na tebe, aby si tento rozhovor okamžite aj ukončila. Prečo? To už sa dozvieš v mojom kurze.

Najkrajšie momenty vášho vzťahu

Počula si už o Haló efekte? Je to psychologický fenomén, ktorý hovorí o tom, že jedna dobrá kvalita dokážeš zatieniť všetky negatívne aspekty danej osoby.

Stavím sa, že aj ty máš kamarátku, ktorá sa vždy ocitne vo vzťahu s nesprávnym mužom. Všetci vidia, že to nie je správny muž pre ňu, no ona to jednoducho odmieta priznať a nevidí všetky tie negatívne aspekty, ktoré jej partner má. Je to preto, že jedna jeho pozitívna vlastnosť všetky tie negatívne zatienila.

To je haló efekt v praxi.

Svojim spôsobom je to negatívna vec. No môžme tento efekt využiť vo svojom prospech, ak si ho správne otočíme.

Takže prešla si si rozvodom a tvoj ex manžel o tebe nemá najlepšiu mienku. Ak však vezmeš silné stránky vášho vzťahu, ľahko nimi všetko negatívne zatieniš.

Znie to jednoducho? Ak aj áno, tak to jednoduché nie je.

Tvojim cieľom je vybrať tie najkrajšie momenty a vlastnosti vášho vzťahu a pretaviť ich do správy. Niečo, čo sa ho naozaj dotkne. V praxi by to mohlo vyzerať asi takto:

Ako ho získať v tomto momente späť?

Ak sa ti podarí všetko, o čom som v článku hovoril, je na čase stretnúť svojho ex manžela osobne a porozprávať sa s ním o tom, či by ste mohli byť ešte spolu. Vlastne, ak si všetko urobila správne a tvoj ex manžel ťa chce vidieť, zrejme ťa už na „rande“ pozval sám.

Ak však nie, je to na tebe.

Musí to však pôsobiť tak nenásilne, ako sa len dá. Nevolaj ho na víno v sobotu večer, zavolaj ho radšej na obyčajnú kávu alebo rýchly obed. Nechceme, aby sa zľakol.

A ďalej? Stačí, aby sa do teba znova zamiloval.

Držím palce 🙂

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…