Ako získať späť ex bez toho, aby si pôsobila zúfalo

od | máj 18, 2018 | Ako získať späť expartnera | 8 komentáre

Zúfalosť. To slovo, pred ktorým tak všade varujem. Preto som sa rozhodol, že tomu venujem samostatný článok.

Prečo zúfalé konanie odradí tvojho ex

V prvom rade by sme si asi mali rozobrať, prečo je vlastne takéto správanie zlé a prečo tvojho ex odradí. Okrem toho pripojím zoznam najčastejších typov zúfalého konania, s ktorým som sa počas mojich skúseností stretol. Poďme sa najprv povenovať tomu, prečo je takéto správanie nepríťažlivé a tvojho ex totálne odradí. Ver mi, že ťa to prekvapí.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Efekt „ex“

Ak som sa niečo naučil, tak je to to, že určité správanie vôbec nie je zúfalé, zúfalým sa stáva, až keď sa tak správaš k svojmu ex.

Volať napríklad svojmu frajerovi niekoľkokrát denne môže byť viac ako akceptovateľné, volať však niekoľkokrát denne svojmu ex je šialené.  Jasne že nikto nechce, aby mu jeho partner volal 24 hodín denne, no vieš asi, čo sa snažím povedať.

V každom prípade ide o to, že keď mi žena zavolá, pretože ma chce počuť, cítim sa byť žiadaný a ten pocit mám, ako každý muž, veľmi rád.

No po rozchode sa akoby všetko obrátilo naruby a takéto správanie je zrazu zúfalé, dotieravé a nepríťažlivé.

Volám to efekt „ex“.

Je to akýsi prepínač, po ktorom tvoj ex vníma tvoje rovnaké správanie zrazu úplne inak. Ak chceš svojho ex získať späť, tvojim cieľom je tento efekt úplne obrátiť. Ako? To ti poviem neskôr.

Poďme sa teraz sústrediť na zúfalé typy správania.

Je ich viac ako mnoho, budem sa sústrediť teda na tie najčastejšie. Ak si ktorúkoľvek z vecí v zozname už spravila, nezúfaj, neznamená to, že tvoje šance sú nulové a svet sa prestal točiť. Znamená to len, že treba zmeniť prístup. K čomu sa taktiež dostanem neskôr. Poďme sa už konečne pozrieť na tie typy správania.

Volala si mu opitá

Pozri, chápem ťa. Bolí to a potrebovala si vypnúť, preto si zašla s kamoškou do prvého baru po ruke. Jedno víno vystriedalo druhé, druhé víno vystriedala vodka. Opila si sa a v tej chvíli ti prišlo ako najlepší nápad na svete zavolať svojmu ex.

Na druhý deň ráno si sa zobudila s opicou a vtedy si si uvedomila, akú hlúposť si spravila. Nuž, už bolo neskoro..

Predstav si, že v snahe získať späť svojho ex spravíš všetko úplne správne. Začneš pravidlom nulového kontaktu, začneš na sebe pracovať, staneš sa „nedosiahnuteľnou“ ženou. No napriek všetkému progresu pochopiteľne stále cítiš bolesť. Vypiješ si a zavoláš mu.

Čo sa deje v hlave tvojho ex pred týmto telefonátom? Keďže si sa mu týždne neozvala a z toho mála, čo o tebe vie, zistil, že na sebe tvrdo makáš, premýšľa nad tebou.

„Nechce sa mi veriť, že ju ten rozchod vôbec nepoznačil. Znamenal som pre ňu vôbec niečo?“

Potom mu zavoláš a všetok tento zmätok v jeho hlave, ktorý ťa robí v jeho očiach príťažlivejšou, zmizne. Zrazu vie, o čo ti ide a jediné, čo zrazu vníma, je len patetickú a zúfalú ex, s ktorou radšej nechce mať nič spoločné.

Cesta hanby

O čom hovorím? O sexe s tvojim ex.

Prečo je to problém? Pretože ak s ním spíš, si prvou na zozname potencionálnych kamarátiek s benefitmi.

Vieš, ženy majú jednu výhodu. Oni sú tie, kto zvyčajne rozhoduje, či sa sex stane. Mnoho žien si však myslí, že keď svojmu ex na túto hru pristúpia, on sa do nich po čase zázračne nezamiluje.

Prepáč, že ťa ťahám z oblakov dole na reálny svet, no pravdou je, že sa to nestane. Oveľa viac ho bude priťahovať možnosť spraviť si z teba „dievča na zavolanie“.

Posielaš svoje kamarátky, aby mu písali

Pamätáš si aké to bolo, keď sme mali 11 rokov a niekto sa nám páčil? V tomto veku asi nikto nemal odvahu prísť za tou osobou a povedať jej to do očí. Poprosili sme kamarátov, aby to urobili za nás.

Nemáme však 11 rokov…

Ak povieš svojej najlepšej kamarátke, aby mu napísala a niečo zistila, samozrejme že to urobí. No muži nie sú tak sprostí, ako si myslíš. Veľmi dobre vieme, že každá veta, ktorú tvojej najlepšej kamarátke napíšeme, skončí obratom v tvojej schránke.

Vnímame to ako tvoju slabosť, pretože nemáš odvahu na to, aby si nás kontaktovala sama.

Dookola mu vypisuješ

O tomto hovorím na svojej stránke pomerne dosť a často to prirovnávam ku komárovi, ktorý ti bzučí okolo ucha. Čím viac sa ho snažíš ignorovať, tým hlasnejší ten zvuk je. Je to frustrujúci pocit.

Ak urobíš krok vpred, komár ide za tebou. Ak bežíš, letí za tebou. Je nemožné sa ho zbaviť.

Žena, ktorá je schopná napísať svojmu ex 20 správ po sebe bez toho, aby dostala jedinú reakciu, je presne to, čo je tento komár pre teba.

Ukážeš sa pri jeho dverách

Si sama, v depresii a zúfalá. Prehrávaš si všetky tie pekné momenty a hovoríš si, čo všetko by si dala za to, aby si si to mohla zopakovať.

No potom ti napadne „geniálna“ myšlienka:

„Možno sa len nesnažím dosť.“

Ach jaj. Nuž, rozhodneš sa, že niet lepšieho nápadu, ako ukázať sa neohlásene pri jeho dverách.

No ale vážne, je to príšerný nápad. Nielen že pôsobíš zúfalo, pôsobíš navyše aj ako šialenec. A ak raz pôsobíš ako „šialená ex“, je veľmi ťažké sa tej nálepky zbaviť. Život nie sú romantické filmy…

Ako nepôsobiť zúfalo

Ak čítaš tento článok, budem predpokladať, že si sa už pokúsila nejakým spôsobom získať svojho ex späť. A dosť možno si aj spravila niečo zo zoznamu vyššie.

No a ak čítaš tieto riadky, znamená to, že sa ti svojho ex získať späť nepodarilo. Možno si sa z tohoto článku poučila a si pripravená eliminovať všetko zúfalé správanie. Povedzme si však pravdu, nič to nemení na tom, že ho zúfalo chceš späť.

Preto je potrebné rozobrať to, ako nepôsobiť zúfalo napriek tomu, že sa ho snažíš získať späť. Čo je teda tak trošku výzva.

Prečo sa ti nepodarilo získať ho späť?

Zamysli sa.

Tvoj ex je rozhodnutý, že s tebou byť nechce. Možno sa to ťažko počúva, ale taká je pravda.

Vieš, ponúkam veľké množstvo účinných stratégií, ako získať svojho ex späť. Problém je, že ani ten najlepší plán nefunguje, pokiaľ na teba tvoj ex nezmení pohľad.

V tejto chvíli nie si jeho najobľúbenejšia osoba na svete, to ti garantujem. Povedal by som, že možno presný opak.

Ak ste však boli dostatočne dlho spolu, bolo by zvláštne, keby niekde v hĺbke neprechovával k tebe stále určité city. Čiže ťa miluje a nenávidí zároveň. Zaujímavý paradox, čo povieš?

Ide o to, že vzťahy, láska a rozchody sú emocionálne. A on ťa súdi na základe toho, ako sa v tej chvíli cíti. Dobrou správou je, že emócie sú ovplyvniteľné.

Musí si myslieť, že to chce sám

Nemusíme si klamať, od 99% mužov sa očakáva, že budú vo vzťahu tí iniciatívni. Že oni spravia ten prvý krok.

Nuž, si žena, prečo teda myslíš, že je dobrý nápad sa pokúsiť získať ho späť. Žijeme v nejakej spoločnosti, ktorá nás naučila, že je mužovou prácou získať si srdce ženy.

Lepšou stratégiou bude ovplyvniť jeho pocity tak, aby to chcel sám. Samozrejme, že to vôbec nebude jednoduché. Obzvlášť ak sa už predtým rozhodol, že s tebou nechce mať nič spoločné.

Sila emócií

Emócie budú odteraz tvojim najsilnejším spojencom. Ak totiž dokážeš ovplyvniť jeho pocity voči tebe, máš v rukách obrovskú moc.

Tento článok mal byť o tom, ako nepôsobiť zúfalo a toto je ten najlepší spôsob. Ak si bude myslieť, že je to jeho nápad, aby ste sa dali opäť dokopy, neexistuje možnosť, ako by si mohla byť v jeho očiach tá zúfalá ty.

Je to nesmierne silný nástroj a v podstate ním dokážeš kontrolovať jeho myseľ.

Poviem ti príklad.

Milujem tenis. Je to môj útek od každodenných problémov. Každý týždeň strávim na kurte niekoľko hodín. Úplne vypínam hlavu, takže si so sebou nikdy ani neberiem telefón.

Iba že by ma nejaká žena ovplyvnila. Len vtedy by som si priniesol telefón a jej vplyv mi možno dokonca spôsobil, že by som sa každých 5 minút zastavil a šiel skontrolovať, či mi neprišla správa.

Pozri sa na Georgea Clooneyho. Herca známeho tým, že po tom, čo mu v roku 1993 stroskotalo manželstvo, skákal od jednej sukni k druhej. Je možné, že to bolo psychologické a nechcel sa už nikdy tak sklamať, no jednoducho striedal ženy. 21 rokov.

Až ju stretol.

A post shared by Amal Clooney (@amalclooney) on

Čo táto žena má, čo ostatné stovky žien nemali? Je to jej vzhľad?

Určite nie, aj keď je Amal krásna žena, verím, že frajer ako George Clooney randil aj s krajšími ženami.

Je to jej osobnosť?

Nemyslím si. 21 rokov skúseností so ženami, to je veľa rôznych osobností. Neverím, že Clooney nestretol ženu, ktorá by spĺňala všetky jeho kritéria.

Osobne si myslím, že táto žena jednoducho dokázala jeho pocity ovplyvniť natoľko, že jej na ruku nasadil prsteň. A dokonca si myslel, že to bol jeho vlastný nápad.

Ako využiť jeho pocity k tomu, aby si ho získala späť

Takže sme sa bavili o typoch správania, ktoré tvoj ex bude považovať za zúfalé. Potom som ti ukázal plán, vďaka ktorému nebudeš mať šancu pôsobiť ako tá zúfalá, pretože si bude myslieť, že je to jeho nápad dať vás znova dokopy. V poslednej časti tohoto článku si povieme, čo presne treba urobiť, aby si naňho mala potrebný vplyv. Inak povedané, aby ťa túžil získať späť bez toho, aby zistil, že ti o to celý čas ide.

Tešíš sa? Aj ja!

No predtým ti potrebujem povedať niečo dôležité.

Potrebuješ poznať svoju cenu

Momentálne si v pozícii, kedy má tento emočný vplyv na teba tvoj ex. Vlastne ho má toľko, že ťa to priviedlo až na túto stránku s nádejou, že sa naučíš, ako ho získať späť.

Je to trochu irónia, pretože vlastne ho chceš dostať do presne tej pozície, v ktorej si teraz ty. Nuž, ako si iste pochopila, nebude to jednoduché a vyžaduje si to istú dávku rizika.

Pravdou ale je, že ak ho chceš získať späť, musíš byť zároveň ochotná ho stratiť.

Vieš, v tejto chvíli máš pocit, že on je tá najlepšia osoba na svete. Ženy v takejto situácii však majú tendenciu zabúdať na to, akú hodnotu majú ony samé. Pravdou je, že si skvelá žena a bude mať obrovské šťastie, ak raz bude opäť s tebou. Ak sa to však z nejakého dôvodu nestane, môže to ľutovať do konca života.

Poznať svoju hodnotu súvisí s prejavom zúfalosti.

Vieš, všetky tie ženy, ktoré sa správajú zúfalo, majú niečo spoočné – veria, že bez ich ex nedokážu ďalej žiť. A preto konajú tak, ako konajú.

Ženy, ktoré však takto premýšľajú a teda majú pocit, že za nič nestoja, sú patetické. Vážne, prepáč tvrdé slová, ale je to patetické. Chápem, že to bolí, ale nemôžeš bez neho žiť?

Niekedy stačí ukázať ochotu od tvojho ex odísť. Jednak preto, že si dopraješ čas na „vyliečenie sa“, no tiež prestaneš pôsobiť zúfalo a tvoj ex začne premýšľať, či urobil dobre, keď sa s tebou rozišiel.

Buď vždy ochotná odísť. Jasne, tvojim cieľom je získať ho späť, čo dokopy nejak nedáva zmysel, či? Snažím sa ti povedať, že ochota odísť je najlepší spôsob, ako ho získať?

Áno aj nie…

Potrebuješ odísť. Ale len nakrátko.

„Čo?“

Neboj, vysvetlím ti to.

Počula si už vetu:

Muži chcú to, čo nemôžu mať?

Pravda za výrazom „Muži chcú to, čo nemôžu mať“

Je to pravda? Je. Problém je, že mu to najprv musíš ukázať.

Muži zvyknú rýchlo začať brať ženy ako samozrejmosť. Začnú mať pocit, že danú ženu môžu kedykoľvek mať a nemusia sa snažiť. To je chvíla, keď je najlepšie „na krátku dobu odísť.“

Strach je extrémne silný motivátor, obzvlášť strach zo straty. Pozri sa, čo robí s tebou. Tak veľmi sa bojíš, že ho už nezískaš, že si prišla na moju stránku, za čo by si možno svoje kamarátky vysmiala.

Predstav si, že by to tvoj ex cítil rovnako. Predstav si, že by si ho ovplyvnila natoľko, že by si pre neho bola ako droga. Zrazu nechce nič iné, len rozprávať sa s tebou.

A vtedy odídeš…

Ak odídeš, stane sa niečo úžasné. Zrazu si uvedomí, že tvoj život sa netočí len okolo neho. A zrazu si uvedomí, že ťa môže stratiť. Tento pocit straty ho motivuje a začne bojovať o to, aby si ťa vo svojom živote udržal.

Muži chcú to, čo nemôžu mať. To je veľká pravda. Nemysli si však, že keď sa bdueš správať tak, že ťa absolútne nezaujíma, začne sa o teba snažiť. To sú dve odlišné veci.

Najskôr ho musí čas strávený s tebou baviť. Až potom ho môžeš nachvíľu „opustiť“. Ale len nachvíľu..

Premyslená komunikácia

Takže ty chceš vedieť, ako ovplyvniť tvojho ex?

Celý proces získania ex späť je tak náročný, že ho prirovnávam k šachovému zápasu. Na každom pohybe záleží a každý pohyb ovplyvní, čo sa bude vo zvyšku hry diať. A ty chceš byť tá, ktorej pohyby ovplyvňujú tie jeho, nie naopak.

Našťastie mám pripravený plán. Volám ho premyslená komunikácia.

Predstav si, že som tvoj ex a chceš ma získať. Ako ma ovplyvniť tak, že to bude vyzerať ako môj nápad, že by sme sa opäť dali dokopy?

Nuž, potrebuješ si veľmi dobre premyslieť, ako so mnou budeš komunikovať. Ak si napríklad píšeme, mala by si premýšľať nad týmito vecami:

  • Sú moje správy dostatočne zaujímavé?
  • Čo si bude myslieť, keď si to prečíta?
  • Dokáže ho táto komunikácia ovplyvniť tak, aby som na neho mala vplyv?

Sú tvoje správy zaujímavé?

Nebudem ti klamať, vážne ma dokáže naštvať, keď niekomu venujem dlhú správu a on mi odpíše dvoma slovami. Dokáže ma to naštvať tak, že väčšinou už ani neodpíšem.

Veľa žien sa ma pýta, prečo im ich ex neodpisuje na správy. Keď sa ich spýtam, o čom si písali, povedia mi, ako spolu rozoberali počasie.

„Počasie? Zbláznila si sa?!“

Čo na svete ťa presvedčilo, že pre neho bude komunikácia o počasí zaujímavá? Ale to už odbáčam.

Pred každou správou, ktorú mu pošleš, sa spýtaj sama seba:

„Je toto tá najlepšia správa, akú mu môžem poslať?“

Ak nemôžeš odpovedať áno, ani ju neposielaj.

Čo si bude myslieť, keď si moju správu prečíta?

Úprimne si myslím, že nad týmto veľa žien nepremýšľa. Chcem, aby si po každej správe od teba pozrela na celú situáciu očami tvojho ex. To znamená, že zrejme presne opačne, ako to vnímaš ty. Vykašli sa na svoju bolesť a precíť tú jeho.

Dokáže ho táto komunikácia ovplyvniť tak, aby som na neho mala vplyv?

Môj otec mi raz dal skvelú radu. Myslím, že už som o tom písal aj v iných článkoch.

Povedal mi, že vzťah je ako bankový účet. Každý pekný moment je ako keby si pridala peniaze na účet. A každá hádka či niečo negatívne tie peniaze berie.

Ako to aplikovať na komunikáciu s tvojim ex?

Vždy, keď s ním hovoríš, chcem aby si urobila všetko preto, aby „pribudli peniaze na váš účet“. Takže kým budeš premýšľať nad tým, čo mu napísať, premýšľaj zároveň aj nad stavom vášho účtu.

Dosť ťažké, čo myslíš? Nuž, nepovedal som ti, že to bude ľahké.

Ide o to, že na každej správe záleží. Každá odoslaná správa musí mať svoj význam. Každý telefonát musí mať význam. Aj objatie, ak sa stretnete, musí mať význam. Neplýtvaj svojimi ťahmi, nemáš ich príliš veľa. A nezabúdaj včas odísť. Aby chcel stále viac.

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…