Ak sa s vami váš ex rozišiel – najmä ak sa to stalo nečakane – pravdepodobne si prejdete rôznymi štádiami návalu emócií. Môžete cítiť potrebu plakať a vášmu zlomenému srdcu budú robiť spoločnosť taktiež pocity hnevu, chaosu a zúfalstva. Všetko sú to úplne normálne pocity, ktorými si po rozchode prechádza väčšina ľudí po rozchode, ale ak chcete vášho ex získať späť čo najskôr, musíte vedieť čo robiť prvých pár dní po vašom rozchode.

Uvedomujem si, že na to už môže byť príliš neskoro, ale mali by ste sa po rozchode s vašim ex vyhnúť zopár veciam. Jednou z najdôležitejších je vyhnúť sa plaču pred vašim ex a neukazovať mu ako ste z toho zdrtená.

Nehádajte sa kvôli tomu s vašim ex

Možno budete mať chuť spýtať sa vášho ex prečo chce rozchod. Taktiež môžete mať chuť ospravedlniť sa mu za všetko čo mu vadilo a povedať mu, že sa vo všetkom zmeníte a prispôsobíte, hlavne nech sa ku vám vráti. Ale nič z toho vôbec nie je prospešné, takže najlepšie bude ak jednoducho prijmete rozchod ako realitu a odídete čím skôr.

Musíte akceptovať, že momentálne nepomôže nič z toho čo poviete alebo spravíte. Taktiež musíte akceptovať, že sa možno nedozviete prečo sa s vami váš ex rozišiel a o ničom sa neporozprávate. Váš vzťah nemusí byť ukončený tým správnym spôsobom, kde sa dvaja porozprávajú o všetkom čo im vadilo, aby rovnaké chyby neopakovali pri iných osobách a nerozídete sa v dobrom ako v amerických filmoch. Aj keď to môže byť veľmi náročné, pokúste sa akceptovať jeho rozhodnutie a nechajte ich tak čo najskôr.

Povedzte vášmu ex, že rozchod bol veľmi dobrý nápad

To, že sa nachádzate na tejto stránke pravdepodobne znamená, že ste už nechali vášho ex na pokoji a hľadáte niečo čo vám pomôže nakopnúť celý proces získavania vášho bývalého späť. Ak ste už spravili niektoré z chýb, ktoré som uviedol vyššie – ospravedlňovanie sa, plač, žiadosti o odpustenie – nie je príliš neskoro na nápravu škôd.

Najefektívnejším spôsobom ako ju docieliť je poslať vášmu ex správu alebo e-mail, kde napíšete, že si myslíte, že rozchod bol naozaj dobrý nápad a mal pravdu. Skúste niečo ako, „Rozmýšľala som o tom a asi máš pravdu… v poslednom čase to medzi nami veľmi neklapalo a myslím, že obaja sme to príliš dlho odkladali. Nejaký čas od seba nám určite prospeje.

Po tom, čo odošlete túto správu, kde vysvetlíte prečo súhlasíte s jeho nápadom rozísť sa, je čas na to, aby ste s ním prerušili akúkoľvek komunikáciu. Váš ex môže na správu odpovedať a skúsi konverzáciu rozvinúť, ale na to teraz nie je správny čas.

Prečítajte si aj: Ako zbaliť chalana