Ako obnoviť kontakt s tvojím ex?

od | jún 15, 2018 | Ako získať späť expartnera | 1 komentár

Kontaktovať svojho ex, to nie je len tak. Obzvlášť ak plánuješ získať ho späť. Preto som napísal tento článok – aby si sa ľahšie rozhodovala pri otázke, ako svojho ex kontaktovať.

Ak to ešte nevieš, túto stránku som vytvoril s jedným veľkým cieľom – vytvoriť najlepší zdroj informácií pre ženy, ktoré chcú získať svojho ex späť. V tomto konkrétnom článku sa budem venovať všetkým aspektom, ktoré by si mala zvážiť, keď sa chystáš svojho ex kontaktovať. Rozoberieme si plusy a mínusy jednotlivých metód komunikácie a ukážem ti, ktorú metódu odporúčajú experti.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť bývalého partnera krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Ako kontaktovať tvojho ex

Nemusíme zbytočne chodiť okolo horúcej kaše, poďme radšej rovno na to. V prvom rade ti potrebujem povedať jednu vec. Je tu jedna vážna a pritom veľmi častá chyba, ktorú ženy v tvojej situácii robia – správajú sa ako komár.

Asi sa práve chytáš za hlavu a pýtaš sa, čo tým vlastne myslím.

Nuž, lietal ti niekedy v noci okolo ucha komár? Ten pocit, keď ti bzučí okolo hlavy, ty sa udieraš a on nie a nie zmiznúť..až sa napokon ráno zobudíš celá doštípaná.

Nuž, dúfam že vidíš analógiu. Ak mu budeš vypisovať ako šialená, bude pri každej správe prevracať oči, bude nahnevaný a ešte viac apatický. V skratke, nevypisuj mu ako šialená.

Pravdou je, že po rozchode (obzvlášť ak sa s tebou rozišiel on) tvoj ex predpokladám, že sa budeš snažiť získať ho späť. Čaká, že mu budeš písať a volať, aby si ho uhnala späť do vzťahu. A presne preto ti odporúčam, aby si na určité časové obdobie úplne zavrhla kontakt s ním a 30 dní ho ignorovala. Aby keď mu napíšeš, tak mu poskočilo srdce a nie prevrátili sa oči. Celý svet sa otočí a miesto toho, aby sa cítil ako ten mocný, bude premýšľať, prečo sa ho nesnažíš získať späť.

Psychológia je úžasná, nemyslíš?

Tak si to zhrňme:

 • Aspoň 30 dní úplne ignoruj po rozchode svojho ex
 • Ak to urobíš, začne sa pýtať sám seba, prečo sa o neho nesnažíš

Metódy kontaktu

Je veľa rôznych spôsobov, ako kontaktovať niekoho, s kým si bola vo vzťahu. Niektoré z nich sú efektívne, iné zase nie. V tejto časti sa budem venovať trom najpopulárnejším metódám kontaktu, ktoré využívajú ženy v snahe pripomenúť sa svojmu ex.

Telefonáty

Ach áno, telefonáty. To je veľmi zaujímavá metóda, môžu byť veľmi efektívne a prospešné. No zároveň si pri telefonátoch veľmi zraniteľná a veľmi ľahko veci ešte viac pokazíš. Aby bol taký telefonát úspešný, je potrebné ho spraviť veľmi špecifickým spôsobom.

 • Výhody – Ak počuje tvoj hlas a ty jeho, rozhovor sa ľahko môže preklopiť do emocionálnej roviny, čo môže byť veľmi dobrá vec!
 • Neýhody – Ak počuje tvoj hlas a ty jeho, rozhovor sa ľahko môže preklopiť do emocionálnej roviny, čo môže byť veľmi zlá vec! Pri telefonovaní nemáš čas si veci premyslieť a ľahko tak môžeš povedať niečo, čo ti v konečnom dôsledku uškodí. Navyše sa až priveľmi jednoducho stane z telefonátu hádka.

Dopisy

Písanie dopisov je veľmi zaujímavá taktika. Moja konkurencia to odporúča, no úprimne? Ja som absolútne proti tomu.

Úprimne, keby ťa niekto 30 dní ignoruje a potom ti zrazu príde dopis, ako veľmi ťa miluje a ako strašne by chcel byť súčasťou tvojho života, nevydesilo by ťa to?

Ľúbostné dopisy sú krásna vec, no patria do fungujúceho vzťahu. Nie sú nástrojom na záchranu rozpadnutého vzťahu.

 • Výhody – Ak tvoj ex miluje dopisy, teoreticky to môže fungovať.
 • Nevýhody – Je dosť možné, že ho naopak vydesíš. Navyše nemáš šancu na okamžitú odpoveď. Napísať ľúbostný dopis po období bez kontaktu tvojim šanciam v drvivej väčšine prípadov skôr uškodí, než pomôže.

Správy

Textové správy sa z ničoho nič stali tak dôležitou súčasťou našich životov. Je to veľmi nenásilná metóda, ktorá nikoho nevydesí (narozdiel od volajúcej ex) a kde máš dostatočné množstvo času na premyslenie si každej odpovede. Správy sú veľmi osobné napriek tomu, že s niekým nie si fyzicky.

 • Výhody – Každú odpoveď si vieš dobre premyslieť a je nemožné cez správy zvyšovať hlas.
 • Nevýhody – Úprimne, žiadne mi nenapadajú.

3 kroky, ako správne kontaktovať svojho ex

(Ak chceš hlbšie informácie o tom, ako kontaktovať svojho ex, pozri sa na môj prémiový kurz Vzťahový reštart.)

V tejto časti ti opíšem náš „plán“. Samozrejme, nie je to pevný plán, ktorý by inak nemohol fungovať. No verím, že so stratégiou, ktorú ti čoskoro napíšem, sú tvoje šancenajvyššie.

Tiež by som rád vypichol, že v tomto článku rozoberám úplné základy. Nepoviem ti, čo presne by si mu mala napísať, tomu som sa venovať podrobne v iných článkoch.

 • Krok č.1: Implementuj pravidlo nulového kontaktu. To znamená, že sa s ním 30 dní nebudeš rozprávať, písať si s ním, telefonovať mu, sledovať ho na Facebooku,…jednoducho akoby neexistoval. Ak to pokazíš a kontaktuješ ho predtým, než 30 dní uplynie, musíš začať od začiatku.
 • Krok č.2: Po 30 dňoch si pripravená napísať mu. Najlepším spôsobom je, ako sme si rozobrali, správa. Táto správa ale nemôže byť hocijaká, musí byť dostatočne zaujímavá na to, aby bolo pre neho nemožné na ňu odpísať. Mysli na to, keď budeš svojho správu vytvárať, žiadne „ako sa máš“.
 • Krok č.3: Keď ste opäť navzájom súčasťou svojich životov, môžeš ho pozvať na kávu alebo nevinné stretnutie. Medzi krokom 2 a krokom 3 je veľa medzikrokov, ktoré rozoberám napríklad v tomto článku. Na toto stretnutie ho už ale nepozveš cez správu, pozveš ho počas telefonátu. Áno, toto je ten správny spôsob, ako využiť telefonáty – až potom, čo si vybuduješ dôveru. Ak chceš vedieť, čo v tomto telefonáte povedať, určite si prečítaj aj moje ďalšie články ;).

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…