Ako komunikovať s bývalým partnerom?

od | sep 12, 2017 | Ako získať späť expartnera | 0 komentárov

Ako sa rozprávať so svojim bývalým?

Odpoveď na túto jednoduchú otázku je paradoxne tak zložitá, že som jej musel venovať celý článok. A keďže ho práve čítaš, asi si tiež uvedomuješ, že je to ťažšie, než to na prvé počutie znie.

Preto teda tento text, ktorý by ti mal objasniť, ako správne rozprávať, písať, telefonovať svojmu ex bez toho, aby si urobila zásadnú chybu v snahe získať ho späť.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohé z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť Vášho ex krok po kroku.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku (hoci obsahuje 6342 slov) je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť tvojho expartnera obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (kompletnú stratégiu a taktiež, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravená…) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Základné pravidlá komunikácie s ex

Prvá vec, ktorej potrebuješ porozumieť, je, že existuje hneď niekoľko spôsobov komunikácie s ex. Všetkým sa budem v tomto článku venovať, teraz potrebuješ len pochopiť, že každý spôsob komunikácie má svoje špecifické pravidlá.

No napriek tomu, že každý spôsob teda vyžaduje iný prístup, existuje niekoľko pravidiel, ktoré sú univerzálne pre všetky. A o tých teraz pár slov.

Tieto univerzálne pravidlá budú totiž úplným základom a svätým grálom pre každú jednu tvoju konverzáciu s tvojím ex.

Aké sú to?

 • Emócie nie sú tvoj priateľ
 • Buď vždy pokojná, nevybuchuj
 • Buď sebavedomá
 • Buď príjemná

Zniem ako nejaký budhistický mních, že? No zaručujem ti, tieto pravidlá sú úplná nutnosť a budú platiť pre akúkoľvek situáciu. Takže by som ti ich radšej mal vysvetliť, že?

Emócie nie sú tvoj priateľ

Čo sa týka emócií, tam je medzi mužmi a ženami veľký rozdiel.

Ženy sa totiž pri rozhovoroch nebránia prejaviť emócie. A aj preto im lepšie rozumiete. Pretože si určite zažila už toľko rozhovorov s kamarátkami, kde si tie emócie mohla vnímať.

Muži to majú inak. Ja osobne sa ti teraz priznám, že som v živote neplakal pred iným mužom. Bolo by to divné. A žiadny muž sa nerozplakal predomnou. Takú skúsenosť, ako ty, teda mnoho mužov nemá.

Znamená to, že ženy rozumejú emóciam lepšie. To ale mnohé z vás nedokážu prijať.

Tak či onak, prečo nie sú emócie tvoj priateľ?

Pretože muži nie sú zvyknutí na emócie a ty ich pred nimi prejavuješ viac, než by sa patrilo, strácaš príťažlivosť a prestávaš byť zaujímavá.

A to platí aj pre tvojho bývalého. Ak budeš prehnane prejavovať svoje emócie, tvoje šance klesajú.

Buď vždy pokojná

Toto pravidlo ide ruka v ruke s tým nad ním.

Už sme si vysvetlili, prečo prehnané emócie nie sú úplne šťastný nápad, keď komunikuješ s mužom. No nerozobrali sme si, ako teda správne komunikovať.

Aby si dokázala komunikovať tak, ako si náš proces vyžaduje, potrebuješ dosiahnuť niečo ako absolútny pokoj. To znamená, že si v stave, kedy sa ťa nemôže absolútne nič dotknúť a ani najhoršie správy ťa nedokážu rozhodiť.

Buď sebavedomá

Rozprávala si sa už niekedy s niekým naozaj sebavedomým?

Ak áno a bol to muž, je dosť možné, že ťa na ňom niečo priťahovalo. Či sa mýlim? 🙂

Nemusíme si klamať, ženy priťahuje sebavedomie. Ale vieš čo? Aj mužov priťahuje sebavedomie!

Pod sebavedomím v tomto prípade myslím to, že sa nebojíš sa na niekoho pozrieť a usmiať sa. A tak podobne. Ak aj máš skutočný problém so sebavedomím, tak ho aspoň predstieraj, až kým sa sebavedomou nestaneš.

Buď príjemná

Viem, že máš so svojím ex nejakú históriu a časť tej histórie nie je úplne ružová záhrada a dúhy nad hlavou. Tvojou úlohou však je preniesť sa cez to a vyhýbať sa akejkoľvek konfrontácii. Nedovoľ mu potvrdiť si, že rozchod s tebou bol dobrý krok. Buď najpríjemnejšou osobou, akou dokážeš byť. Bez ohľadu na to, ako ti ublížil.

Rôzne formy komunikácie

V tejto sekcii si povieme niečo o spôsoboch, ako môžeš so svojim ex komunikovať.

Existujú tri základné druhy komunikácie:

 • Textové správy
 • Telefonáty
 • Osobné rozhovory

Poďme sa na každý z nich pozrieť podrobnejšie.

Textové správy

Pre mňa osobne je toto obľúbená forma komunikácie pri snahe získať ex späť, pretože sa v nej ľahšie eliminujú chyby.

Povedzme si teda niečo o písaní.

Každý deň píšem mnohým ľuďom. Píšem svojim kamarátom, píšem rodine, píšem manželke. A všimol som si niečo veľmi zaujímavé.

Pre potreby tohoto článku rozdeľme ľudí, ktorým píšem, na dve skupiny:

 • Kamarátske vzťahy
 • Ľúbostné vzťahy

Možno ťa zaujíma, preto chcem rozoberať aj správy kamarátom, keď jediné, na čom v tomto prípade záleží, sú práve tie ľúbostné veci. Ja však chcem, aby si pochopila rozdiel.

Vieš, keď píšem kamarátom, v podstate mi až tak nezáleží na tom, akú odpoveď dostanem. A občas jednoducho nejakú takúto konverzáciu preruším ignoráciou. Moji kamaráti to neberú osobne a ja neberiem osobne, keď to oni urobia mne.

No táto dynamika sa kompletne mení v prípade, že komunikujem s niekým, ku komu prechovávam city. Každú jednu správu analyzujem. Na každú jednu odpoveď čakám. Rozhodia ma aj také detaily, ako že je odpoveď príliš krátka.

Postupom času som teda takéto konverzácie začal analyzovať, prišiel som na niekoľko zaujímavých faktov a vyvinul niekoľko stratégií. A mnohé som sa naučil.

Tak napríklad to, že textové správy sú ako šach.

Každá správa, ktorú pošleš, musí byť dôkladne premyslená a musí prinútiť osobu na druhej strane reagovať. A keďže je šach hra, aj ty riskuješ, že keď spravíš jednu hlúpu chybu, všetko bude v ťahu.

V šachu je niekoľko stratégií a niekoľko pravidiel, ktoré musíš dodržiavať. V prípade textových správ je základným pravidlom kontrola.

Čo myslím pod kontrolou? Keď konverzácia prebieha tak, že osoba na druhej strane vkladá do rozhovoru viac energie ako ty. To vieš odhadnúť z dĺžky a kvantity správ, ktoré daná osoba posiela.

V praxi to vyzerá tak, že napíšeš krátku správu a príde ti dlhá odpoveď. To, že sa to stane raz alebo dvakrát nič neznamená, ale ak celá konverzácia prebieha takto, znamená to, že máš nad rozhovorom kontrolu.

Podobne to funguje aj pri kvantite. Ak na každú tvoju správu odpovie osoba na druhej strane dvoma či troma správami, je to dobré znamenie. Ak sa to ale stane len raz, nič to neznamená, musí sa to diať pravidelne.

Telefonáty

Teraz si povieme niečo viac o telefonátoch. Než to ale spravím, potrebujem ťa varovať pred menším problémom.

Ak si ako ja, možno tiež rýchlejšie konáš ako premýšľaš. Našťastie sa viem napríklad pri písaní článkov kontrolovať, no pri telefonátoch táto výhoda odpadá. Nemáš absolútne žiadnu šancu premyslieť si svoje odpovede a tak sa môže stať, že veľmi rýchlo stratíš nad rozhovorom kontrolu.

Preto ti to poviem narovinu.

Netelefonuj s ním, kým na to nie si pripravená.

Ako sa ale pripraviť?

Prvá vec, ktorú potrebuješ vedieť je to, že tvoje reakcie nesmú byť prehnané.

Prečo ti to hovorím?

Pretože obzvlášť ex je osoba, ktorá v tebe jedným slovom dokáže prebudiť to najhoršie. Stalo sa to už toľkým mojim klientkám, všetko išlo ako po masle, potom povedal niečo, čo sa jej nepáčilo a skončilo to šialenou hádkou. Všetka dovtedajšia snaha bola zbytočná.

Ak nie si v takom emocionálnom stave, že dokážeš byť za každých okolností pokojná, nevolaj mu. Ako si to overiť? Predstav si, že drží v rukách šteniatko a udrie ho. Ak by si dokázala zostať chladná, si pripravená. Samozrejme že je to extrémny príklad (chúďa šteniatko :/ ), no prehnané reakcie vedú k hádkam a hádky sú jednoducho nanič. Obzvlášť, keď chceš svojho ex späť.

Ďalšia vec, ktorú sa potrebuješ naučiť, je aby po každom telefonáte tvoj ex túžil po tvojom hlase ešte viac.

Ak si fanúšička môjho blogu, už som to viackrát rozoberal. A to hlavne preto, že je to nesmierne efektívna stratégia.

Jednoducho ak budete spolu telefonovať a dokážeš v úplne najlepšom momente, keď si povieš, že tento rozhovor nemôže byť lepší, konverzáciu ukončiť, tak to je perfektný spôsob, ako ho prinútiť na teba myslieť.

Naopak, ak mu sľúbiš 5 minút a budete sa rozprávať hodinu, až kým sa nevyčerpajú témy, tak mi ver, že tak skoro ťa znova chcieť počuť nebude.

Osobné rozhovory

Osobné rozhovory majú najväčšie kúzlo, no zároveň majú obrovské množstvo rizík.

Ja osobne milujem rozhovory tvárou v tvár oveľa viac ako čokoľvek iné. Nebudem ťa tu ani zbytočne naťahovať a nudiť poučkami, keďže krása rozhovorov je práve v ich prirodzenosti. Poviem ti len jednu jedinú vec.

Pamätáš, ako som ti písal pri textových správach o tom, ako ten, kto sa menej snaží, ovláda konverzáciu? Tak ver či never, to isté platí aj pri rozhovoroch naživo.

Všimol som si, že vždy keď rozprávam viac a vyvíjam viac snahy, aby som ženu zaujal, je pre mňa takáto žena atraktívnejšia. Naopak, keď som v minulosti randil so ženami, ktoré mali potrebu preberať iniciatívu, tak zaujímavé pre mňa neboli, hoci ja pre ne paradoxne áno.

O čo ti vlastne pri rozhovore s ex ide?

Samozrejme mnohé závisí aj od toho, o čo sa vlastne snažíš. Či sa snažíš ho získať späť alebo či sa ho naopak snažíš zbaviť má dosť vplyv na to, akým spôsobom by si mala ku komunikácií s ním pristupovať.

Preto sa pozrieme na možné scenáre a rozoberieme si, ako pri nich komunikovať tak, aby to pasovalo tvojmu cieľu.

Priznávam, že takýchto scenárov je minimálne 100, budeme sa však venovať trom najčastejším.

 • Ako s ním komunikovať, ak ho chceš späť
 • Ako s ním komunikovať, ak sa chceš cez neho preniesť
 • Ako s ním komunikovať, ak sa chceš udobriť po hádke

Poďme si všetky scenáre teda rozobrať.

Ako s ním komunikovať, ak ho chceš späť

Celá téma ako získať ex späť je neuveriteľne komplexná. Píšem tento blog už dlhé mesiace a stále sa mi nepodarilo dosiahnuť stav, kedy by som si povedal, že „ok, tak už som rozoberal všetko“. Práve naopak. Mám pocit, že pokryť všetko je nemožné a neustále nové a nové veci pribúdajú.

Tým chcem povedať len to, že ak ho chceš späť, čaká ťa taká nálož informácií, že by si možno mohla zvážiť moju knihu, ktorá ich ucelene ponúka na jednom mieste.

Poďme si ale povedať pár dôležitých vecí, na ktoré by si sa mala sústrediť vždy, keď s ním komunikuješ a chceš ho späť.

V tomto článku som už o emóciach hovoril. Možno až príliš a už ťa o nich ani nebaví čítať. Tak či onak, emócie v tvojej snahe získať ex späť hrajú kľúčovú úlohu.

Čo vieme o emóciach?

Vieme, že muž a žena sa s nimi vysporiadúvajú rozlične. Ženy o nich rady hovoria, kým muži ich radšej potláčajú. Čo to pre teba znamená?

Že na neho musíš ísť postupne.

Sleduješ Game of Thrones?

Či áno alebo nie, ide o to, že počas každej série si prvých 8 dielov k jednotlivým postavám buduješ vzťah, aby zrazu prišiel diel číslo 9 a polovica tvojich obľúbených postáv zomrie. Scenáristi si ťa postupne pripravujú 8 dielov, aby si v tom deviatom zažila ešte väčší šok.

Čo to znamená pre našu vec?

Nuž, muži sa emócií boja a zvyknú pred príliš emocionálnymi situáciami utekať. Tvoja snaha získať ho späť bude preto podobná ako pri seriáli. 8 dielov si ho budeš pripravovať ako psa, až kým ho v deviatom dieli získaš.

Prvé, čo sa musíš naučiť, je rozprávať sa s ním bez emócií a potom postupiť a pomaly pridávať. Až kým sa dostane do takého stavu, že mu vyrovnávanie sa s emóciami nepríde ako niečo strašidelné.

Ako sa s ním rozprávať, ak sa cez neho chceš preniesť

Pravdou je, že táto situácia je jednoduchšia, než si myslíš. A v krátkosti ti poviem, čo presne musíš urobiť, aby sa ti to podarilo. Problém je len ten, že ženy tieto rady síce príjmu, no majú problém ich aplikovať do reality.

Opäť to bude o tom istom. Musíš to byť ty, kto kontroluje celý proces. Asi začínam byť otravný, však?

Ženy sa ma neustále pýtajú na rady. No občas ma vie naštvať, keď mi povedia, že sa chcú bez bývalého preniesť a o týždeň mi napíšu, že ho vlastne chcú späť. A keď potom nefungujú veci podľa plánu, tak o ďalší týždeň sa cez neho chcú zase preniesť.

Lenže to nie je len tak.

Ženy, ktoré nevedia čo chcú, si v akomsi limbe. A pokiaľ si aj ty v tomto stave, je nemožné sa cez svojho ex preniesť.

Vieš, vzťahy nie sú čierne a biele, ale šedé. Majú svoje svetlé a svoje temné stránky. No to o rozchodoch a prenášaní sa cez bolesť neplatí. Tam je to čierna a biela. Nič medzi. Buď ho chceš späť alebo mu chceš dať zbohom. Akonáhle si si neistá, situácia ťa kontroluje.

Keď máš teda jasno, ako s ním komunikovať?

Väčšina ľudí ti povie, že ho stačí ignorovať. A hoci si myslím, že je to zo začiatku potrebné, nie som naivný a viem, že vaše cesty sa tak či tak časom skrížia. No a to sú práve tie ťažké situácie, keď si musíš za svojim rozhodnutím stáť.

Videl som už ženy, ktoré to dokázali, no pri najbližšom rozhovore s ex sa do neho znova zamilovali. Preto každý rozhovor s tvojim ex musí byť veľmi stručný, výstižný, buď milá, no nedotýkaj sa žiadnych tém, ktoré by sa týkali vás.

Ako s ním komunikovať, ak sa chceš vyhnúť hádkam

Spomeň si na svoju poslednú hádku. Áno, po rozchode sa to deje s ex viac ako často. Ale nemusí to byť hádka s tvojím ex. Môže to byť akákoľvek. Pravdepodobne táto hádka obnášala aj krik a hnev.

Vieš kedy som ja naposledy vybuchol? Asi pred mesiacom, pohádal som sa bratom. Neznášam hádky, no jednoducho sa stalo niečo, čo sa nemalo. Stratili sme kontrolu.

Teda áno, pohádal som sa s bratom, no zároveň si niečo veľmi cenné pre budúcnosť uvedomiť. Nebol som nahnevaný preto, že so mnou nesúhlasil, ale pre spôsob, akým so mnou komunikoval – to znechutenie a pohŕdanie v jeho hlase, jednoducho ma to vytočilo.

Takže sme sa vlastne nepohádali ani tak kvôli niečomu, ako pre spôsob, ako sme spolu komunikovali.

Keby sme sa o danej veci dokázali rozprávať pokojne a normálne vypočuli názor toho druhého, hádkou by to neskončilo.

A takisto to funguje aj pri partnerských hádkach.

Čokoľvek sa stalo, ak by si sa dokázala k veci vyjadrovať pokojne, hádka by nevznikla. Teda samozrejme, že to neplatí pri 100% prípadov, no pri väčšine áno.

Buď teda za každých okolností tak pokojná, ako je to len možné a uvidíš, že hádky zmiznú.
 

Máš ešte šancu získať späť tvojho ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…